Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Było już tego od groma na forum ale się powtórzę - metalowa linijka (jeśli mowa o arkuszach) i skalpel AK-3 Olfy lub Excel. Zawsze możesz wyciąć nawet brzeszczotem z lekkim naddatkiem i oszlifować do pożądanego kształtu.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o przeliczenie farby Model Master na Pactrę? Oto numer :2096 Red Brown.

na pewno red brown? nie czasem Schokoladenbraun 1943 RAL8017 (Flat)

Model Master 2096 / Pactra A105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko czas zadać . Zastanawiam się, jakie są wasze metody na prostowanie na przykład wygiętego statecznika pionowego. Skleiłem Boeinga 767, a gdy już wszystko było skończone i pomalowane zauważyłem, że statecznik pionowy jest wygięty na bok. Coś na kształt tego nawiasu (. Ogólnie bardzo mi to nie przeszkadza, ale na przyszłość wolałbym już uniknąć takich "suprajsów". (zastanawiam się, czy możliwe, że przy klejeniu i schnięciu spoina, po prostu ściągnęła bardziej jedną połówkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy post (wcześniej tylko czytałem) Chciałbym się serdecznie przywitać.

 

Szukałem dosyć namiętnie ale nie mogę znaleźć.

Najczęściej, jakiej grubości drucika używacie do zrobienia uchwytów w pancerce 1/72.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej, jakiej grubości drucika używacie do zrobienia uchwytów w pancerce 1/72.

witaj! przywitaj się oficjalnie w odpowiednim miejscu jeszcze ! ja używam takiego śmiesznego drucika do robienia kolczyków, można to dostać za grosze w pasmanteriach, empikach (dział z takimi różnościami) drucik jest posrebrzany, b. estetyczny a za razem miękki do doginania odpowiednich kształtów i w sam raz do tej skali (mam IS-3 z Trumpetera i tam uchwyty były dodane z niemal identycznego drucika, mi to b odpowiada).

 

 

Stała się rzecz straszna,szlifowałem szew na owiewce (i chyba za mocno docisnąłem) i mam teraz pękniecie Evil or Very Mad

Można coś z tym zrobić,pękniecie jest na środku oszklenia do połowy Rolling Eyes

 

wariant optymistyczny: można napisać maila do producenta z prośbą o dosłanie drugiej

wariant pesymistyczny: lipa... można próbować dekikatnie rozgiąć pęknięcie i zapuścić np bezbarwnym błyszczącym, potem wypolerować, ale obawiam się że znamię pęknięcia i tak będzie widoczne...

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam modelu:

*okrętu wojennego

*skala 1:72-700)bez znaczenia

*byle nie lotniskowca dla początkującego okrętowca

*możliwie jak najbardziej przygotowany do "upgajtów"

*byłby to mój 2 okręt ale mam doświadczenie z pojazdów

 

Co polecicie?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.