Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Piter...pomyslimy nad blaszkami . Te po puszkach sa nieco za cieniutkie ale ale mam juz na oku inny material ktory pewnie da rade

 

Inne pytanko tym razem dla ludzi rezydujacych w UK. czy znacie sensowny odpowiednik SIDOLUKSU? - czyli jak sie domyslam cos do paneli co zawiera nieco akrylu?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki głupi dylemat..otóż mam pewną część pomalować na czarno i na to położyć białą kalkomanię, ale po moim małym doświadczeniu wiem że taki zabieg wyjdzie beznadziejnie...Macie pomysł jak to ominąć? nakleić najpierw kalkomanię a potem resztę walnąć na czarno...Co to tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdego przychodzi czas więc teraz ja zapytam . Mam złom modelarski w postaci lotniskowca Kuzniecov (1:700) no i akurat muszę go przywrócić do normy. Kalek niestety nie udało się odratować, a na pokładzie znajdują się wymalowane białe okręgi. W tej skali odmalowanie tego to dla mnie katorga i tutaj pytanie - czy ma ktoś może jakiś patent na tworzenie masek do takich okręgów ? Zrobiłem sobie maski z taśmy Tamiya jednak wycinanie "od ręki" nie daje dobrych efektów ze względu na skale gdzie najdrobniejsze potknięcie wygląda jak by ktoś wylał puszkę farby na pokład. Myślałem nad zakupem cyrkla Olfy ale nie wiem czy nie da to takiego samego efektu jak ręczne wycinanie AK-3. Jeśli ktoś posiada jakiś pomysł to prosił bym o poradę.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MikeP - Dzięki wielkie - w tych średnicach się zmieszczę. Jakoś nie wpadłem na ten pomysł a przyda się to też do innych czynności.

 

Pozdrawiam i stawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam pytanie, nie wiem z jakiego dokładnie materiału zrobić odlew, czytałem na forum - trochę tego jest, ale nie wiem jakim będzie najlepiej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdego przychodzi czas więc teraz ja zapytam . Mam złom modelarski w postaci lotniskowca Kuzniecov (1:700) no i akurat muszę go przywrócić do normy. Kalek niestety nie udało się odratować, a na pokładzie znajdują się wymalowane białe okręgi. W tej skali odmalowanie tego to dla mnie katorga i tutaj pytanie - czy ma ktoś może jakiś patent na tworzenie masek do takich okręgów ? Zrobiłem sobie maski z taśmy Tamiya jednak wycinanie "od ręki" nie daje dobrych efektów ze względu na skale gdzie najdrobniejsze potknięcie wygląda jak by ktoś wylał puszkę farby na pokład. Myślałem nad zakupem cyrkla Olfy ale nie wiem czy nie da to takiego samego efektu jak ręczne wycinanie AK-3. Jeśli ktoś posiada jakiś pomysł to prosił bym o poradę.

Piter, jakiej wielkości moją to być kółka, a jeżeli okręgi to o jakiej grubości. Do wycinania kółek od 1,5mm i okręgów o grubości nawet 0,2mm służy mi taki prymitywny zerownik z umocowanym nożem do plotera.

 

F-14D_4049_017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilex7 - Dzięki za poradę jednak już sobie poradziłem. Jednak na przyszłość zrobił bym sobie taki patent. Mam zerownik (nawet kilka) tylko mało się znam na ploterach i tu pytanie do Ciebie - czy ten nożyk jest czymś w rodzaju igły do cyrkla ? Jeśli tak to się zaopatrzę i umocuje w zerowniku. Fajna sprawa tylko jak przeglądam net w poszukiwaniu takiego noża to trochę nie rozumie tych opisów . Może nie jest to wielki majątek ale też do tanich ten wynalazek nie należy .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to każdym rozcieńczalnikiem do farb olejnych. Ja te szpachlówki rozcieńczam benzyną lakową, rozpuszczalnikiem ftalowym, wamodem etc...

Tylko dosyć delikatnie bywa, że zamiast szpachli będziesz miał płyn który schnie dosyć długo i szpara zostanie po wyschnięciu wgłębieniem .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuję, o ile nie zaschnie zanim doleję rozcieńczalnika. Już trochę przesadzam, ale ona po prostu za szybko zastyga jak dla mnie ;) Poprawianie po nałożeniu skutkuje przyklejeniem się szpachli do nożyka i wyciągnięciem jej z ubytku. Przynajmniej jak już zaschnie to nie wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.