Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:

Czy ktoś z Was miał może problem z dopasowaniem gwintu w kompresorze?

Dostałem w prezencie używany kompresor stomatologiczny (pracuje w zakresie 4,5-6 bar) i tu pojawił się problem: muszę do niego dokupić reduktor, ale gwint w kompresorze jest jakiś dziwny coś pomiędzy 1/4 a 3/8 cala z drobnym gwintem (coś jakby gwint elektryczny) kompresor jest czeski czy słowacki

tu link do strony (mój ma zbiornik 5L)

 

http://www.remo-dent.com.pl/cgibin/shop?info=13004&sid=52bdb86e

 

Pomóżcie proszę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to że jestem tu "nowy" mam pytanko w kwestii pomocy.

Poszukuję kogoś, kto wykonał by dla mnie kilka kalek, konkretnie chodzi mi o zestaw zewnętrzny do MI-2 w skali 1:50 i malowaniu Warszawskiego LPR SP-WXO. Najlepiej z Warszawy lub okolic (ale nie koniecznie) dla ewentualnej przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Czy ktoś z Was miał może problem z dopasowaniem gwintu w kompresorze?

Dostałem w prezencie używany kompresor stomatologiczny (pracuje w zakresie 4,5-6 bar) i tu pojawił się problem: muszę do niego dokupić reduktor, ale gwint w kompresorze jest jakiś dziwny coś pomiędzy 1/4 a 3/8 cala z drobnym gwintem (coś jakby gwint elektryczny) kompresor jest czeski czy słowacki

tu link do strony (mój ma zbiornik 5L)

 

http://www.remo-dent.com.pl/cgibin/shop?info=13004&sid=52bdb86e

 

Pomóżcie proszę!!!

 

Najlepiej dorwać narzędzie do pomiaru gwintu, albo postarać się zmierzyć przynajmniej skok suwmiarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie które mi jest potrzebne pod kątem robienia dioramy zimowej. Robię dioramkę "Ardeny zima 1944" w której główną rolę gra Jagdpanther oraz Sdkfz 251/1 Ausf.D. Chcę pomalować oba pojazdy na Dark Yellow z łatami Dark Green i Red Brown. Czy takie malowanie było używane przez siły niemieckie podczas ofensywy w Ardenach czy mieli tylko malowanie typowo zimowe (białe ;-P )? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie które mi jest potrzebne pod kątem robienia dioramy zimowej. Robię dioramkę "Ardeny zima 1944" w której główną rolę gra Jagdpanther oraz Sdkfz 251/1 Ausf.D. Chcę pomalować oba pojazdy na Dark Yellow z łatami Dark Green i Red Brown. Czy takie malowanie było używane przez siły niemieckie podczas ofensywy w Ardenach czy mieli tylko malowanie typowo zimowe (białe ;-P )? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

raczej może być, malowanie "zimowe" polegało na pokryciu pojazdy wapnem (lub podobnym) co w efekcie dawało właśnie taki "biały" efekt

 

pozdrawiam adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio co naniosłem na model lakier akrylowy matowy firmy Pactra. I tu mój mankament, zamiast zmatowieć błyszczy się bardziej niż Sido. Czym to może być spowodowane, tym że nakładane pędzlem czy może być jakiś inny powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwieram nowego tematu, w opcji szukaj nic nie znalazłem.

 

Był może jakiś temat albo ktoś zdradzi sekret, Jak skutecznie pomalować elementy białą farbą za pomocą pędzla? Nakładam już którąś warstwę, a to jest dalej niepokryte w całości. Prześwituje mi plastik a linie podziałowe już prawie zupełnie zalane. Obecnie bylem zmuszony linie czymś "odkopać" i trochę papierem sciernym potraktowałem całą powierzchnię.

 

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skutecznie pomalować elementy białą farbą za pomocą pędzla?

 

Odwieczne pytanie każdego modelarza . A tak poważnie - jakimi farbkami malujesz i jak spora jest powierzchnia do pomalowania ? Generalnie olejne farby Humbrola to tragedia. Właściwie zawsze miałem problem z białymi, olejnymi farbami. Podstawa to dobry podkład potem polecam białą farbę Model Mastera (akrylową). Te farbki mają ciekawą właściwość - całkiem fajnie kryją i po pomalowaniu dają wrażenie jak by malowało się rozpuszczoną gumą. Dobrze też lekko zmatowić powierzchnie delikatnym papierem ściernym.

 

Pozdrawiam i powodzenia

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam humbrola matowego, warstw było ze 5, linie prawie zupełnie zalało i dalej nie było jednolite. Te elementy, to głównie przód samolotu przed owiewką, ten taki masywny szpic.

http://picasaweb.google.com/117039389558356752174/Su34Italeri172#5523335209269793122

to jest ten element z przodu samolotu, konkretnie od miejsca gdzie ta taśma się znajduje. na zdjęciu jeszcze przed malowaniem.

 

Obecnie są odkopane linie podziałowe i papierem ściernym lekko starte.

Chyba spróbuje akrylowych jednak.

 

Dzięki, pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podał by mi ktoś potrzebne nr farb do tego humve?? Najlepiej numery farb, firmy Pactra.

Wszystkie jakie tylko są potrzebne do do środka jak i na zewnątrz.

 

http://mojehobby.pl/academy-1363-m-966-hummer-p-1-105447.html

 

Z góry dziękuje.

Pozdro Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w nawiązaniu do tematu kolegi LukaszKnight. Jeśli malujesz olejnymi Humbrolami, spróbuj pod biały położyć warstwę jakiegoś dobrze kryjącego lakieru - według mnie najlepiej siada (spośród używanych przeze mnie odcieni) 84, troszkę gorzej - 106. I dopiero to próbuj malować na biało, ale ogólnie - biały 34 Humbrola to tragedia.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 to nawet niema co ruszać - zresztą sam gdzieś tu wątek otworzyłem w tej sprawie. Prosto na plastik w przypadku pędzla to nawet 50 warstw nie pomoże, a zalejesz wszystkie możliwe linie podziału. Na podkład istnieje jeszcze marna szansa pokrycia tą farbą ale nie na dosyć sporej powierzchni. Dobry podkład jak wspomniał kolega grzesioj i polecam właśnie jakiegoś akryla. Sam maluje takie elementy aero więc tam przy dobrze położonym podkładzie Humbroll daje jeszcze radę ale np. takie elementy jak golenie podwozia w małych modelach etc... maluję pędzlem i wtedy tylko akrylowa farba. Tutaj pewna moja uwaga - jeśli malujesz pędzlem zainwestuj w podkład w sprayu. Da Ci to delikatną fakturę i dopiero na to dziabnij białą farbę.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

 

1. używam mr Surfacer'a 1200 w spray'u i czasami w nałożonej warstwie robią się pęcherzyki powietrza - kiedy podkład wysycha, powstaje przez to porowata powierznia. Czy to - te pęcherzyki - to normalne podczas nakładania surfecera w sprayu? Można coś z tym zrobić oprócz szlifowania wyschniętej warstwy?

 

2. pierścień wlotowy ma większą średnicę od kadluba - jak sensownie obrobić pierściem, żeby nie stracić kształtu, no i żeby w miarę równo - na całym obwodzie - zejść z grubością pierścienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Spróbuje teraz jeszcze raz przemalować tym białym humbrolem matowym to co starłem lekko, jak nie wyjdzie, to spróbuje akryla bądź lakieru, prawdopodobnie pierwszeństwo będzie miała cena :P

 

Co do tego podkładu to masz na myśli zwykły spray biały, taki w dużej puszce do dekoracji itp? coś takiego?

http://i.pinger.pl/pgr472/1c824109000d64534c1fc225

 

Dzięki, pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... nie wiem bo nie próbowałem więc raczej zostaje przy "tradycyjnych" metodach . Generalnie taki podkład w sprayu to fajna sprawa dla kogoś kto nie posiada aerografu. Już nawet nie mówię o białym kolorze ale dodatkowo wychodzą wszelkie niedociągnięcia.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy nie posiada ktoś jakiś planów konstrukcyjnych, zdjęć autobusu, najlepiej Bova Futura,(może być ewentualnie inny, ważne żeby był to autobus turystyczny ) głównie chodzi o ramę, kratownice i tego tupu rzeczy będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod "białego" Humbrola dałem kiedyś srebrnego i bardzo ładnie pokryło

jak srebrnym był też humbrol to miałeś niesamowitego farta że się udało, generalnie na srebrny hombrol jak się położy jakąkolwiek inną farbę olejną to srebrny zaczyna się rozpuszczać, mieszać ze świeżo kładzioną farbąi takie tam nieprzyjemne chece...

 

mam pytanko, czy jako podkładu mogę używać matowej emalii samochodowej (nie wiem jak to się zwie) w sprayu?

nie polecam, robiłem ostatnio próby z podkładem samochodowym chyba Motip, i niby ładnie siadło ale na drugi dzień jak popatrzyłem to tam gdzie było coś więcej farby to po wyschnięciu spękała itp, poza tym te farby kładzie się na blachę więc są one bardziej agresywne, może się zdarzyć że składnikiem jest nitro czy coś o podobnym działaniu i uszkodzi powierzchnie.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.