Skocz do zawartości

Su-27, Hobby Boss, 1:48


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ladnie wychodzi "suczka".Pytasz o malowanie silnikow,ja pomalowal bym teraz,duzo napisow jest wokol silnikow i chyba na silnkach rowniez , moga nie wytrzymac maskowania .Maluj TERAZ/to zartem/.Pozdrawiam Marek

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Marmurek jest bardzo mocno przygaszony. I to nie przypadek :D Mocniej go zblendowałem. Dzięki większej ilości farby kolory kamuflażu są żywsze. Widać że ten spód samolotu jest błękitny a nie jasno szary :) No ale nie powiem trochę mnie to boli, tak dużo pracy to kosztowało. I podpisuję się pod słowami Tap-chana, że marmurek pod 3 kolorowy kamuflaż to średni pomysł xD

 

A no i nie podoba mi się ten kolor hamulca aerodynamicznego. Jakiś taki za mocny ten kolor wyszedł. Użyłem gunz zinc chromate primer. Następnym razem to się chyba szarpnę na Lemon Grey od MRP - ten wygląda cudnie .

Edytowane przez Juffre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej, udało mi się w końcu położyć kaleczki. Kalki układają się całkiem nieźle. Niestety są one dosyć grube. Próbowałem je lekko zeszlifować ale nie wyszło to zbyt dobrze i uszkodziłem parę kalek 😞
DSC02000.thumb.JPG.f742b300f801c7a0714f17ecdadb5460.JPG

 

Teraz czas na washa. Wybrałem Blue Black z palety Ammo. Washa będę kładł na błyszczącej powierzchni. 

Do rakiet, podwozia i ich wnęk użyję zwykłego czarnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą. Są całkiem wytrzymałe. Nawet kalki które się podwinęły byłem w stanie uratować lecz kosztem ich grubości i umiarkowanej ochoty na wtopienie się w detale modelu. 

Tymczasem zrobiłem washa:image.thumb.png.4011f5b2db208f38f499f34bfd7ff3c9.png

image.thumb.png.abdf2a71cd8ccd6297facf44a4afa8f0.png

image.thumb.png.757b69064db9df001599359f4e529501.png

 

Będę teraz przechodził do fazy brudzenia. Mam też pierwszą zagwozdkę. Na jakiej powierzchni bawić się z farbami olejnymi? Mat czy może satyna? 
W składziku mam GX-113, GX-114 i H102 :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej, dziiaj delikatna aktualizacja. 
Bardzo subtelnie pobrudziłem samolot. Jak narazie nie jestem do końca zadowolonny z efektów. Teraz zabieram się za silniki. Jak skończę to spróbuję zrobić jeszcze jedną iterację nanoszenia weatheringu.
Na poniższych fotografiach możecie zobaczyć zeszlifowany podkład silników. Uznałem że przed nałożeniem GX2 dobrze będzie mieć jak najgładszą powierzchnię.

image.thumb.png.3f84bf1e1de69569476037c49b03cd99.png

image.thumb.png.166cba192f3ea8f5bdb15411cc0abd38.png

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na silniki, to będzie wyzwanie, ale napewno dasz radę, wlasnie przez te silniki odkładam budowę  su-27 do czasu nabrania doświadczenia, może popatrz jakieś filmiki na YouTube np tu masz  różne techniki pokazane

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Psiknąłem bazowe kolory na silniki. 
Użyłem Aluminium i Pale Burnt Metal z palety AK Extreme Metal.  

Góra:

image.thumb.png.e4d96b584ee80f790568f4e6fd722fcf.png


Dół:

DSC02149.thumb.jpg.2a112286aebacd5057dfaf4e78895a61.jpg

 

Dysze:
DSC02159.thumb.jpg.1daae290aea246f8a42a4b3f1a17be50.jpg


Nie byłbym sobą gdybym czegoś nie spieprzył. 
Najpierw pomalowałem aluminium. Po ok 40 minutach zamaskowałem je taśmą tamki. Taśmę osłabiłem na ręce ale zrobiłem to delikatnie. Później poszedł Pale Burnt Metal. Gdy skończyłem ściągnąłem taśmę maskującą. Niestety na farnie został po niej ślad. 
Nie wiem czy to pozostałości kleju czy może słabo utwardzony metalizer się popsuł. Pytanie do was. Da się to jakoś uratować? Zeszlifować to albo delikatnie czymś zmyć?

DSC02137.thumb.jpg.d39e64f29bdcd24c75e77e7d94cd3e0d.jpg

Teraz muszę się zastanowić co i jak robić. Kupiłem kilka flamastrów metalicznych, mam też farbki półprzezroczyste. Będę teraz starał się zrobić odbarwienia od temperatury. Jak macie jakieś dobre rady to chętnie przyjmę :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to gitara. Ale ja jeszcze szedł bym w farby. Fajny brązowy kolor daje Alklad Jet exhaust. Palę burnt też by się przydał. A jak masz katowke w domu to przyszlifuj kawałek jakiegoś żelaza to zobaczysz też jak te kolory się rozbiegają. Aha, dekle otworów kontrolnych muszą zostać srebrne. Bardzo Ci kibicuję, bo uwielbiam ten samolot. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aluminiowym kolorze po zdjęciu taśmy maskującej został mi taki brzydki ślad po taśmie. Za słabo osłabiłem taśmę a samej farbie dałem tylko 40 minut przed jej zamaskowaniem. 
Sprawdziłem na boku.  Delikatnie przejechałem po metalizerze  patyczkiem higienicznym zamoczonym w IPA. Metalizer nie zszedł, możę deliktanie się gdzieś odbarwił. Chciałbym w ten sposób zdjąć te pozostałości.
No chyba że macie inny sposób?


image.thumb.png.52a3eca3231f38e23007efea19e993e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.