Skocz do zawartości

Su-27, Hobby Boss, 1:48


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Apek napisał:

I pod Moskwą rozbił się nie ten samolot z pudełka. Numer 14 Niebieski dostał jak się pojawił u Vitiazej dopiero. 

To który, wybacz ale chaotycznie piszesz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, przepraszam 😀 chodzi o to że w historii znalazłem co najmniej cztery Su 27 z numerem 14 Niebieski. Na pudełku prawdopodobnie jest samolot, o którym pisze kolega. Ten z Kluczewa. A pod Moskwą rozbił się inny samolot. Też z numerem 14 Niebieski. Ale z innej serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 07:51, Juffre napisał:



@Marcin WitkowskiMożesz mi polecić jakieś szablony? 


 

Ja mam te od FX-Textures, które o ile udało mi się zorientować, były jednymi z pierwszych na rynku, jeszcze zanim modelarze zorientowali się, że to można twórczo wykorzystać. Były dość drogie. Ja bym polecał złapać Jarka Rydzyńskiego. Opracował swoje wzory i wielu kolegom już zdążył swój produkt sprzedać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Juffre napisał:

Jakim kolorem robilibyście ten marmurek malowany od szablonów?

Mam pod ręką sky grey od tamki. Nada sie? 

Jutro wybieram się do sklepu to mogę jeszcze ewentualnie coś dokupić :)

 

Patrząc na to co jest, szedłbym we wszystko co jest w stanie rozjaśniać zarówno punkty, jak i całe płaszczyzny.  Białego bym unikał idąc w jasne szarości. Nie musi to być jeden kolor.  I bez symetryczności!

Edytowane przez Dorotka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DorotkaWielkie dzięki za rady. Bardzo mi się przydadzą :) Udało mi się zakupić szablony od miga więc niedługo malowanko :)

W zestawie szablonów od Ammo dostajemy 3 fototrawione blaszki. Poniżej fotki dostępnych wzorów:
 

image.png.d5ae18545c9dc7b2503a8e49bb8b237c.png

image.png.ea4575c1364a5701849073e0bd5069ac.png

image.png.0f6ff68cb388d471db54ec0e70bb33f0.png

 

Przejrzałem też mój składzik z farbami, szukając tych w kolorze jasnoszarym. Tymi farbami będę malował kolejną warstwę marmurka:
image.thumb.png.d1b0ce8aed1c9270c6b7c5f4e6a6033e.png

A w tak zwanym między czasie pomalowałem trochę detali.
Na podwoziu pomalowałem przewody hydrauliczne i wahacze. 
image.png.724e560d2a81aeae1c8b16632ee0a2af.png

 Rakiety dostały kolorek w miejscu silników:

image.png.abd5a5818b1e2d3168711fe0cd06c3e5.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o rzecz tak nieumowną i niedookreśloną, że trudno powiedzieć, czy robisz to źle czy dobrze. Chodzi przecież o modulację koloru właściwego przez to co spod niego prześwituje. Tak w zakresie kontrastu, jak i tonacji. Moje niewielkie doświadczenie podpowiada, że powinno Ci to dobrze wyjść jeśli malując będziesz krył cienkimi warstwami. Jedno czego bym tu jeszcze spróbował, to wykorzystać szablon z większymi otworami.  

Edytowane przez Marcin Witkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Juffre napisał:

Zrobiłem testy marmurka od szablonów. Na szybko pomalowałem odrobinę lewe skrzydło. Jak narazie użyłem tylko 1 farby - XF-20. Szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia. Czy tak to ma wyglądać? Robię coś źle?image.png.1960188adfb5d1c3ce844bebab67a1cc.png

image.png.97d869f8005d789a7df9ffff0d5911de.png

i tak pewnie bedzie trzeba poprawic w postshadingu, tu temat dawno skonczony . Marmurki sa dobre moim zdaniem do jednolorowych kammo, w trzy kolorowych czy wiecej to raczje postshading robi robote niz pre-, z prostej przyczyny przejscia i plamy kolorow musza byc rownomierne a tu latwo schrzanic. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, no kurczę nie wiem. Czuję że robiąc taką dodatkową modulację to jakbym sobie psuł to co już zrobiłem. 
Dlatego maluję na czarno te pomalowane panele i wracam do mojego marmurka z ręki. I na tym koniec. Później zabiorę się za malowanie kolorów właściwych i tak jak mówi @Bobek zrobię postashading :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Juffre napisał:

Czuję że robiąc taką dodatkową modulację to jakbym sobie psuł to co już zrobiłem. 
 

Możesz mieć takie wrażenie, bo te białe plamy położyłeś zbyt gęsto i są zbyt regularne. Przez to znika Ci niemal całkowicie czarny podkład i nieco gubi się sens zabawy w black basing.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna aktualizacja. Poprawiłem nieudane próby z malowaniem marmurka od szablonów i wziąłem się za malowanie koloru bazowego na spodzie. Kolor to MRP-197. 


Fotki obrobiłem mocno podbijając kontrast, żeby widać było marmurek. Na żywo marmurek jest widoczny. Widać, że farba ma zróżnicowaną powierzchnię :)

1335523947_DSC01872(3).thumb.JPG.4ae2616cda663f0bd7a9dce27c9f2f42.JPG

 

image.png.5df665ad856816a74dd897db8c9c733b.png

 

image.png.726050377756989811e13ab13a8b61dd.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kwestia gustu jest, mi się bardziej podobała ta pierwsza wersja marmurka, nie tak drobna, nie tak ostra, nie tak kontrastowa i nie tak idealnie obrysowująca panele. Ale specem też nie jestem i zakładam, że da się to jakoś ładnie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, może macie racje. Te fotki dają dosyć mocny kontrast (suwak od kontrastu na full) ale może faktycznie jest to narazie zbyt przerysowane. Przelecę jeszcze raz dół filtrem z bazowego koloru

@Bobek Co mam pomalować tym post shadingiem?

@Tap-chan Która wersja marmurka jest dla Ciebie pierwszą? Mówisz o tym:
image.png.4fa55e4a11cdef18e8d1622dda8baba3.png

Drabinka w wersji late będzie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.