Skocz do zawartości

Su-27, Hobby Boss, 1:48


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.03.2021 o 22:21, Juffre napisał:

@Bartas89

Tutaj masz przykład jak się brudzi samolocik:
 

Pamietaj, ze teraz wszystkie foty samolotów jakie znajdziesz w necie przechodzą najpierw przez Photoshopa a tam się kręci suwakami tak długo, aż obraz bedzie atrakcyjny dla oka :) Brudzenie i zmęczenie owszem - ale delikatnie i z umiarem. Zapewniam Cie, ze ten Hornet w rzeczywistosci nie jest ubrudzony węglem 😄 Ale to raczej info dla młodych adeptów bo widzę, że z Ciebie fachura 💪

Edytowane przez Psar77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
47 minut temu, Wojtek190 napisał:

Może nie maluj dalej, zastaw tak jak jest

No nie powiem trochę kusi :D Wygląda to całkiem ciekawie
 

 

22 minuty temu, Mario napisał:

Git, ciekawią mnie silniki

Silników jeszcze nie malowałem. Na tę chwilę są tylko zamaskowane przed malowaniem kamuflażu. Malowanie ich wydaje się być dużym wyzwaniem. Pomału zaczynam kolekcjonować metalizery :D @Tap-chanprzy swoim Su-35 zrobił fajny poradnik, to się będę trochę wzorować 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Apek napisał:

Trzymam kciuki za malowanie. Natomiast, ja najpierw maluje silniki, dopiero potem kadłub. Nie łatwiej tak by było? Oczywiście to moje subiektywne zdanie.. 

Myślałem o takiej kolejności. Przeglądnąłem fora i oglądnąłem trochę filmików.  W niektórych przypadkach po pomalowaniu kadłuba i zdjęciu masek z silników wyszło, że uszkodziła się też warstwa metalizera. Dlatego planuję malować je końcu. Do malowanie tego marmurka to był prawdziwy koszmar. Manewrowanie modelem w komorze nie było proste. Przy takich manewrach mogło się jeszcze coś popuć.  
Z drugiej strony po położeniu podkładu nie czułem się jeszcze na siłach żeby zaczynać silniki, które bądź co bądź są wizytówką tego samolotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najlepiej poczekać z wklejaniem stateczników pionowych na koniec o ile konstrukcja pozwala. A jak nie to wybór między dżumą a cholerą, najgorzej z malowaniem tej części skierowanej w stronę statecznika, nie ma podejścia za bardzo. 

 

Marmurek bardzo fajny, ale teraz trzeba go nie zamalować jakoś. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tap-chan napisał:

(...)

Marmurek bardzo fajny, ale teraz trzeba go nie zamalować jakoś. 

 

 

Zegarmistrzowski, można powiedzieć :super: Patrząc na niego mam jednak wrażenie, że jest zbyt jednolity i zbyt symetryczny. Ciekawe jak to wyjdzie pod farbą...? :tuptup:

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tap-chan napisał:

Marmurek bardzo fajny, ale teraz trzeba go nie zamalować jakoś. 

 

8 minut temu, Dorotka napisał:

Zegarmistrzowski, można powiedzieć :super: Patrząc na niego mam jednak wrażenie, że jest zbyt jednolity i zbyt symetryczny. Ciekawe jak to wyjdzie pod farbą...? :tuptup:

Planuję rozcieńczyć MRP, żeby mieć większą kontrolę nad malowaniem. To będzie wyzwanie, żeby cokolwiek z tego zostało. 
Malując nos białą farbą prawie całkowicie go zakryłem i po wszystkim będę musiał zrobić jakiś postshading. 

 

Marmurek jeszcze nie jest ostateczny. Postaram się jeszcze nieco nad nim popracować żeby zwiększyć kontrasty. Będę zły jak po spędzeniu 30h malując marmurek nic z niego nie zostanie :D
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narobiłeś się przy tym pewnie ostro, więc nie zdziwiłbym się odciskom na palcach od aerografu 😉 Mnie jednak zastanawia, czy tak regularny wzór plamek nie przełoży się na nieco schematyczną modulację kolorów kamuflażu. Wydaje mi się, że dobrze zrobiłoby dołożenie nieco większych plam z ciepłego szarego, o różnym stopniu krycia. Tak, by później cienko kryte kolorami właściwymi kamuflażu dawały mniej regularne, bardziej zróżnicowane, a jednocześnie subtelne modulacje.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin Witkowski napisał:

Narobiłeś się przy tym pewnie ostro, więc nie zdziwiłbym się odciskom na palcach od aerografu 😉 Mnie jednak zastanawia, czy tak regularny wzór plamek nie przełoży się na nieco schematyczną modulację kolorów kamuflażu. Wydaje mi się, że dobrze zrobiłoby dołożenie nieco większych plam z ciepłego szarego, o różnym stopniu krycia. Tak, by później cienko kryte kolorami właściwymi kamuflażu dawały mniej regularne, bardziej zróżnicowane, a jednocześnie subtelne modulacje.  

 

Właśnie, właśnie! To starałem się zasugerować poprzednim wpisem :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Juffre napisał:

 

Myślałem o takiej kolejności. Przeglądnąłem fora i oglądnąłem trochę filmików.  W niektórych przypadkach po pomalowaniu kadłuba i zdjęciu masek z silników wyszło, że uszkodziła się też warstwa metalizera. Dlatego planuję malować je końcu. Do malowanie tego marmurka to był prawdziwy koszmar. Manewrowanie modelem w komorze nie było proste. Przy takich manewrach mogło się jeszcze coś popuć.  
Z drugiej strony po położeniu podkładu nie czułem się jeszcze na siłach żeby zaczynać silniki, które bądź co bądź są wizytówką tego samolotu. 

Ja zawsze daje bezbarwny na metalizery. I potem maskuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Witkowski napisał:

Narobiłeś się przy tym pewnie ostro, więc nie zdziwiłbym się odciskom na palcach od aerografu 😉 Mnie jednak zastanawia, czy tak regularny wzór plamek nie przełoży się na nieco schematyczną modulację kolorów kamuflażu. Wydaje mi się, że dobrze zrobiłoby dołożenie nieco większych plam z ciepłego szarego, o różnym stopniu krycia. Tak, by później cienko kryte kolorami właściwymi kamuflażu dawały mniej regularne, bardziej zróżnicowane, a jednocześnie subtelne modulacje.  

 

 

Godzinę temu, Dorotka napisał:

Właśnie, właśnie! To starałem się zasugerować poprzednim wpisem :) 

Zgadzam sie z Wami całkowicie. Uważam, że warto dodać więcej modulacji. Narazie tego nie zrobiłem bo po prostu nie za bardzo miałem pomysł gdzie taką modulację zastosować. W pierwszym kroku chciałem dokończuć marmurek na całym kadłubie i to się udało 😉 Może uda mi się z tym jeszcze powalczyć . 

 

 

3 minuty temu, Apek napisał:

Ja zawsze daje bezbarwny na metalizery. I potem maskuje

O a możesz powiedzieć czego używasz do zabezpieczania? Dajesz gloss czy może jakąś satynkę? Docelowo będę malował extreme metal plus dorzucę do tego metaliczne pisaki Kurate - te co kolego @Bobek używał na swojej suczce. 

Dzięki wszystkim za pomoc i komentarze :D Motywuje to do działania i poprawiania bazy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Juffre napisał:

 

Myślałem o takiej kolejności. Przeglądnąłem fora i oglądnąłem trochę filmików.  W niektórych przypadkach po pomalowaniu kadłuba i zdjęciu masek z silników wyszło, że uszkodziła się też warstwa metalizera. Dlatego planuję malować je końcu. Do malowanie tego marmurka to był prawdziwy koszmar. Manewrowanie modelem w komorze nie było proste. Przy takich manewrach mogło się jeszcze coś popuć.  
Z drugiej strony po położeniu podkładu nie czułem się jeszcze na siłach żeby zaczynać silniki, które bądź co bądź są wizytówką tego samolotu. 

Ja zawsze daje bezbarwny na metalizery. I potem maskuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo montowalnych na końcu stateczników to jednak musisz skorzystać z lakieru, bo niestety wash zniszczy metalizery AK.

Mi się podoba w moim modelu to (ta skromność), że jak sobie na niego patrzę, to metalowe powierzchnie mają metaliczny połysk, a dodatkowo każdy "metal" ma nieco inny. Jednak tego efektu nie sprzedałbym za washa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tap-chan napisał:

Pomimo montowalnych na końcu stateczników to jednak musisz skorzystać z lakieru, bo niestety wash zniszczy metalizery AK.

Mi się podoba w moim modelu to (ta skromność), że jak sobie na niego patrzę, to metalowe powierzchnie mają metaliczny połysk, a dodatkowo każdy "metal" ma nieco inny. Jednak tego efektu nie sprzedałbym za washa :)

Jakich metalizerów użyłeś u siebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 09:50, Marcin Witkowski napisał:

Wydaje mi się, że dobrze zrobiłoby dołożenie nieco większych plam z ciepłego szarego, o różnym stopniu krycia.

Zastanawiam się jak ulepszyć ten marmurek. Nie chce sobie teraz niczego zepsuć. Macie może jakieś przykładowe fotki takiej modulacji marmurka?  Rozjaśniać całe panele? Robić to symetrycznie na modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj symetryczności, czy schematyczności, bo to jakby zupełne zaprzeczenie tego do czego zmierzasz. "Odkręciłbym" na pewno symetryczność na tych wziernikach/panelach, które tak równo pomalowałeś. Na kilku wróciłbym do czarnego, inne zróżnicował. A szarego możesz dołożyć z ręki, przy czym plamy w różnym rozmiarze i kształcie. Pomogłyby Ci szablony, szczególnie że ostrzejsze przejścia też dałyby ciekawy efekt po przykryciu tego wszystkiego kolorami. 

Edytowane przez Marcin Witkowski
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.