Skocz do zawartości

Su-27, Hobby Boss, 1:48


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kontynuuję pracę na suczką. 

Pomalowałem dolną część gondol. Starałem się żeby nie odbiegała ona zbyt mocno od góry.

 

DSC02430.thumb.jpg.5806cd66b20c67dd0194985ba8c801d7.jpg

 

Później podobnym sposobem poprawiłem dysze. Dodatkowo suchym zdrybrushoweł srebrnym kolorem końcówki.
DSC02447.thumb.jpg.a4e11e2f7bc71b9fd10d07070e588e78.jpg

 

Środek był już wcześniej pomalowany jasno szarym kolorem. Korzystając z pigmentów Tamiya z zestawy Weathering Master wtarłem w środek dysz kolory soot i oil stains
DSC02452.thumb.jpg.9159204a5d66df72d419a2b5a9908156.jpg

 

I wtedy stała się katastrowa, przy zdejmowaniu masek oderwały się kalki..... (tak naprawdę stało się to chwilę temy gdy po raz pierwszy zdjąłem maski silnika). Jak do tego doszło nie wiem. Kalki były zabezpieczone GX100... no ale byłem głupi. Przy maskowaniu dużych powierzchni użyłem taśmy malarskiej tesa.... echh
DSC02437.thumb.jpg.914e39d82edd0b54a6dce209aef82d60.jpg

DSC02441.thumb.jpg.8a94c3dd287471445045bebbc10f2d73.jpg

DSC02443.thumb.jpg.80b80efda672c89c95b1ca1e16805476.jpg

 

I nie mam pojęcia co z tym dalej zrobić. Jestem trochę załamany, da się to jakoś w miarę prosto naprawić? 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w tym miejscu lakier nie doszedł dlatego zerwało kalkę przy odrywaniu taśmy.Jedynie pozostaje Ci ...jeśli masz oczywiście dosztukować kalki albo trochę zabawy czyli maskowanie taśma tamiya(zrobienie wzoru) i psiknięcie kolorem taki jaki maja kalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wniosek jest taki, że na kalkomaniach nie maskujemy - nieważne ile warstw lakieru na nich jest, gwarancji nikt nie da.

Co do naprawy - gwiazdkę bym proponował tak, że znaleźć inną, podobną, odciąć od niej róg i spróbować go zgrać z tym, co już jest położone - powinno być OK. A na "kreseczki" mam taki patent: wziąć czystą kalomanię (decal film), pomalować kawałek na czerwono i ostrym nożem wyciąć z tego wąski pasek, a ten z kolei na odpowiednie odcinki i takie maleństwa nakładać.

Mam nadzieję, że to pomoże - życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego feleru z kalką, nie poddawaj się tak od razu - zbudowałeś kawał solidnego modelu, nieczęsto można tak długo podglądać tak systematyczną i dobrą w efektach pracę.

Silniki super, kolorystyka płatowca też 👍a to nie każdemu się udaje utrafić.

Niewątpliwie jest to jedna z najbardziej dopracowanych Suczek na tym forum.

Pozdrawiam!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ma Cię to na półce potem w oczy kłuć? Godzina roboty i masz to opykane, napisałem Ci jak. Trzymam kciuki i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.