Skocz do zawartości

Su-27, Hobby Boss, 1:48


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

A widziałeś gdzieś może poprawny rozkład plam?
W planie miałem odwzorwać układ przestawiony w instrukcji. Chciałem powiększyć te szablony do wielkości 1:1 modelu, wydrukować i ten sposób te plamy malować. 
Nie wiem tylko na ile kamuflaż jest prawidłowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smialus napisał:

Z jakiej jednostki robisz samolot?

Z pudełkowej :D I szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to za jednostka. W tym modelu nie za bardzo przejmuję się odwzorowaniem konkretnej maszyny. W pudełku dostępne są kalki na niebieską 14. 
 

 

54 minuty temu, Dorotka napisał:
4 godziny temu, Juffre napisał:

Korzystał ktoś z szablonów od miga? 

 

Mogą być :) 

A ewntualnie jakies inne? Szablony miga sa teraz ciężko dostępne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 14, numer seryjny 36911025001 a więc z korzeniami Polskimi, 582 IAP, od 28.12.2004 r. po modernizacji do wariantu SM lata z numerem czerwonym 80 w 23 IAP w Dzemgi. A więc jak robisz z numerem 14 schemat jeden jedyny:

1_24_b1_a1.jpg

1_24_b1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki mam na niebieską 14. Zgodnie z instrukcją on ma biały nos i końcówki sterów kierunku
image.thumb.png.55145e1dc58553a724725295aa6b97bb.png
I skłaniam się ku samolotom z białym nosem, po prsotu te mi się bardziej podobają. Mogę poszukać jakichś kalek, byleby w polskim sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Juffre napisał:

Z pudełkowej :D I szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to za jednostka. W tym modelu nie za bardzo przejmuję się odwzorowaniem konkretnej maszyny. W pudełku dostępne są kalki na niebieską 14. 
 

 

A ewntualnie jakies inne? Szablony miga sa teraz ciężko dostępne..

 

Hm.... Mam jeszcze kilka takich od Propellera, ale ich w Polsce chyba nie ma...

 

Airbrush stencils  PRP028

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Juffre napisał:

Kalki mam na niebieską 14. Zgodnie z instrukcją on ma biały nos i końcówki sterów kierunku
image.thumb.png.55145e1dc58553a724725295aa6b97bb.png
I skłaniam się ku samolotom z białym nosem, po prsotu te mi się bardziej podobają. Mogę poszukać jakichś kalek, byleby w polskim sklepie :)

Nie sugeruj się moim zdjęciem, że 14 czerwona, dielektryki zielone, chodziło mi o sam układ plam. Taki jak ja Tobie wysłałem taki powinien być, a przy kabinie nie ma numeru?? W Chojnie było sporo z białymi elementami dielektrycznymi, więc biały jak najbardziej może być.

Edytowane przez smialus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to dużo wyjaśnia, numer seryjny 36911027105, przeniesiony z Kluczewa, stąd tylko ma numer na stateczniku, ale krój cyfr trochę mi nie pasuje (te cyfry były naniesione w Kubince w 1996 r.). Ale to będzie ta maszyna. Więc schemat taki jak Tobie wstawiłem.  Dielektryki białe.

Edytowane przez smialus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.