Skocz do zawartości

Su-27, Hobby Boss, 1:48


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

Bladziochy straszne te kolory i jakos malo niebieskiego  ale wiem ze moze to byc złudzenie i 1000 innych rzeczy. Mi hataki srednio pasuja sa zbyt przezroczyste i potrafia miec rozjechane kolory.

i-rj6h7XH-O.jpg

su-27-flanker-camo2-3d-model-obj-3ds-fbx-c4d-dxf-dae.jpg

image.png.0dc71ba81c6efe8d0a2e8209dccb079d.png

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C038 - szary                           Jak patrzę na zdjęcia maszyn wydaje się być za ciemny. Trzeba go będzie nieco rozjaśnić. 
C095 - niebieski                   Kolor jest zdecydowanie zbyt mało nasycony. Różnica pomiędzy nim a 328 jest bardzo mała.
C328 - jasno niebieski      Kolor wyszedł bardzo blady, powiedziałbym że to szary wpadający delikatnie w niebieski. 

Na tę chwilę jakbym miął użyć tych kolorów to szary bym rozjaśnił. 095 użyłbym do pomalowania dołu samolotu i kamuflażu. I w tym przypadku muszę poszukać jakiegoś koloru do pomalowania teog najbardziej niebieskiego.

Sprawa jeszcze nie jest zakończona. Idąc za radą @Tap-chan postaram się jeszcze rozmieszać farby. Pochwalę się rezultatem.

Naszła mnie jeszcze jedna myśl. Jak robiłem marmurek to nie rozjaśniałem farby. Malowałem prosto z tubki bez dodania białej farby. Może te farby na ciemnym podkładzie tracą mocno nasycenie i warto, żeby chociaż marmurek był bardziej jasny i nieco nasycił te kolory ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy. Dokładnie rozmieszałem farbę w buteleczkach. Pomogłem sobie takim ustrojstwem:
image.png.c7707d94efdb6c7bffdd12ea69cd7db7.png
Do wiertareczki wsadziłem kawałek druta. Takim mieszadłem potraktowałem farby. 


Niestety lepsze rozmieszanie farb nie na wiele się zdało: 
image.png.1bc1be852086d65ba919290f759ea6e9.pngimage.png.4b2963d60eb8db5a7fac54f4321e8711.png

Nie ma zauważalnej różnicy w barwach pomiedzy kolejnym próbami. Kolory 95 i 327 są badzo podobne. 95 bardziej wpada w niebieski gdy 328 to taki bardziej szarawy odcień. 

Na tę chwilę jestem skłonny użyć 38 jako barwy popielatej. Kolor trzeba będzie nieco rozjaśnić. Jak dla mnie 95 można użyć do pomalowania spodu samolotu i głównego kolor kamuflażu. Teraz muszę jeszcze znaleźć jakąś farbę, która nadawała by się na kolor niebieski. Macie jakieś propozycje?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dawał czarnego jako podkładu, czarna w tym przypadku daje inny kolor. A co do kolorystyki docelowej, patrzyłeś barwy MRP, albo odezwać się do Tomka z Bilmodel, on ma pokaźną paletę barw. Coś mi się kojarzyło, że miał coś do Suk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smialus
Byłem już tak bardzo zmęczony doborem, że zamówiłem zestaw MRP. Początkowo nie chciałem w nie iść ze względu na cenę.  No ale w końcu się zdecydowałem. Dzisiaj powinem je dostać w łapki. Jak z nimi podziałam to się pochwalę.
Przeglądałem fotki i jakieś filmy. Barwy wydają się być ok, zobaczymy co będzie jak już nimi coś pomaluję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób na boku jakieś próby, na białym podkładzie oraz czarnym i zobaczysz który będzie lepiej leżał. Pod jasne ja stosuję jednak biały który inaczej wyciąga kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiłem sobie testy farb MRP. 
Do boju stanęły: 
MRP-196 Light blue
MRP-197 Light blue grey

MRP-198 Light gray


Na początek pomalowałem równomiernie płytkę hipsu zapodkładowaną białym podkładem. 
image.png.85d3100b120b925c575735a202bb61b6.png
Tutaj kolory wyglądają wspaniale.

W następnym kroku zrobiłem marmurek na czarnym podkładzie.
image.png.390418b71a8923ddf983e50043a1f677.png

W tym przypadku jest już nieco gorzej. Zdjęcia nie oddają tego zbyt dobrze.
MRP-197 stał się mocno wyblakły. Na białym podkładzie to kolor delikatnie wpadający błękitny. Czarny podkład sprawia że barwa staje się bardziej szarawa. Nie można też położyć zbyt wielu warstw, żęby całkowicie nie zakryć marblingu.
image.png.9451adcebf6464ce5179a24f5430d3b3.png

Wnioski: 

Do malowania suczki wykorzystam farby MRP.
Warstwę marmurka wykonam białym kolorem od Gunze - C01. 

MRP-197 rozjaśnię dolewając trochę Insygnia White w proporcji mniej więcej 1:0,3
Reszta kolorów pójdzie prosto z butli. 

W tym tygodniu zaczynam marmurkowanie całości Życzcie mi powodzenia :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pierwsze marmurki za mną

image.png.bac02ab38fc28f9f5a651993101cc42c.png

image.png.fa231d64b38dc0ff29d89332770b0cd0.png

image.png.82c07ae156152c5e4c282c5331ec7990.png

image.png.d6bb4ab0b4a6be48499c495315ff315a.png

 

Masakra! Pomalowanie tego zajęło mi godzinę. Do tego muszę te elementy obrócić i pomalować z drugiej strony. Niesamowicie czasochłonna technika. Powiem szczerze, że chyba się trochę porwałem z motyką na słońce. Samolot jest taki duży a ja raptem pomalowałem parę klapek :D 
Do tego jest problem z grzaniem się kompresora. Mam takiego zwykłego chińczyka, który po 30 minutach parzył niemiłosiernie. 
Robicie przerwy na studzenie kompresora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z tego powodu dałbym biały podkład. A samo malowanie głównym kolorem plus z niego marmurek i zróżnicowanie powinno wyjść, ewentualnie washem bym kombinował. Czarny zgasi mimo, że dasz marmurek biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem przy próbach malowania marmurka upuściłem nieszczęśliwie aero i skrzywiłem igłę. Nowa będzie najprawdopodobniej na środę. 
Wziąłem się więc za rakiety

Wszystkie dostały czarny podkład. Na to nałożyłem metalizer w kolorze magezu. 

image.png.fedba23525091ece6215f9b0fba25ead.pngimage.png.c173a3dc125c11c08d7e3b9e832f2131.png

Następnie zamaskowałem elementy, które miały pozostać w tym kolorze.
image.png.b52ea659999963c7aa1dcb157f89210a.png

 

Po wszystkim pomalowałem całość białym Gunziakiem. Tak się prezentują. 
image.png.9ebd0959a7d95fa7c06a90ec2de212b5.png

Muszę jeszcze domalować R73 - brakło mi na nie farby :D

Przy okazji podwozie dostało bazę z H308.
image.png.2011b72d14c732ccc49c714a66795ad2.png
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2021 o 13:19, Juffre napisał:

@smialus
No i jakbyś to widział? Na ten czarny podkład miałbym nałożyć biały podkład? 

 

Dałbym biały podkład, zamiast czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wracam z warsztatem. W tym odcinku zrobiłem marmurek na spodzie samolotu. Pracy było z tym co nie miara, myślę że pomalowanie dołu zajęło jakieś 12-14h.  Góra samolotu powinna być nieco prostsza :)
image.thumb.png.ca086aa410ab4ed75b6c7ec6a8a95d83.png

image.png.fba368f16c56daf1edcaa67d1dc5b52b.png

image.png.1d393c5cd8c1ff29b198152c2363cdc5.png

image.png.48f015ee8abbd3bfad5ebae2af9c9abe.png


 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawbo napisał:

No to teraz będziesz musiał się postarać, żeby ten misterny marmurek był widoczny po położeniu koloru :) 👍

Tak to będzie wyzwanie. Jest problem z tym, że całość kładę na czarnym podkładzie.
Myślę, że i tak doleję rozcieńczalnika do tych farbek od MRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartas89
W celu zasymulowania zmęczonej służbą powłoki lakierniczej. Taki zabieg udaje zabrudzenia i płowienie farby. 
Po pomalowaniu kolorem bazowym, powłoka nie będzie jednorodna.  Dzięki temu model będzie wyglądał jakby był już nieco zużyty.
Tutaj masz przykład jak się brudzi samolocik:
07badb0daafc6827564e4c891a12941a.jpg

Pod warunkiem, że nie nałożę za dużo farby :D

Edytowane przez Juffre
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.