Skocz do zawartości

Su-27, Hobby Boss, 1:48


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłbym od czegoś delikatnego Pasta polerska Tamiya. Papier o gradacji 3000 wzwyż i delikatnie. W najgorszym przypadku zetrzesz do podkładu i zamalujesz. 

Ja mam zwyczaj zawsze zostawiać podkład, kolory bazowe, lakier i inne aby sobie dobrze siadły ok 24h minimum. 

Każdy ma swoje przyzwyczajenia wiec to pozostawiam tobie do oceny jak ci się lepiej pracuje z chemią

Edytowane przez kzugaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z reguły też zostawiam farby na dłużej. Z reguły jak coś pomaluję to wracam do tego na drugi dzień. Tym razem przeczytałem że extreme metal są mocne i że szybko można na nich nakleić taśmę. Pomyślałem, że to przetestuje i jak widać nie do końca mi się to sprawdziło. 
Dzięki za podpowiedzi, spróbuję z tymi pastami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii tak da się jak malujesz zaklejasz osłabiona taśma którą odrywasz zaraz po nałożeniu kolejnego koloru. I tak aż skończysz malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, GX reaguje z metalizerami AK, przynajmniej ja tak miałem przy Alcladach takiej reakcji nie miałem. Przy pracach z AK daje im dzień na wyschnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej. Udało mi się poprawić ostatni fuckup. Na początku próbowałem te wżerki wypolerować pastą tamiya. Potem próbowałem wszystko delikatnie wyszlifować. Niestety nie przyniosło to dobrego rezultatu. Z braku innych pomysłów pomalowałem te wżerki kolejną warstwą metalizera. I zadziałało :D
DSC02175.thumb.JPG.0164788d93dd63ff67095280c8e760fc.JPG

Dodatkowo zabezpieczyłem klapki inspekcyjne maskolem. 

Następnie wziąłem się za dysze. Będą one moim poligonem testowym przed malowaniem gondol na kadłubie. 
 

Do kolorywch przepaleń użyłem transparentnych farb tamiya: clear orange, blue i red.

1644815195_DSC02191(2).thumb.JPG.f1a499db05abc602fc4e8a1926848aa9.JPG


Plan jest teraz taki:
- lakier mat

- obficie zalać to ciemnobrązowym washem w celu przyciemnienia całości
-  przybrudzić całość farbą olejną, myślę o raw umber
- poprawki pastelami od Tamiya

Znalazłem film na YT i według niego będę się starał kontynuować: 



Próbowałem rozcierać metaliczne pisaki jak to robił kolega Bobek ale za diabła mi to nie wychodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jest lala, ale brązowy kolor też musi być. Pale brass od Ak, Copper i nawet Bronze. Trochę za dużo niebieskiego, a za mało brązowego. Poprzeglądaj jeszcze zdjęcia silników. I niebieski można przyciemnić trochę Metallic Purple. Ale ogólnie to zajebiasczo 😀👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne próby z silnikami. Spróbowałem zaimitować spawy:

DSC02341.thumb.JPG.0877383627f290b2f39b44c19d4cd16a.JPG

DSC02347.thumb.JPG.08897e00337a549f0ce7ab9fe4d11bf7.JPG


Co dalej nie wiem :D Może pastelami od Tamki pokoloruję poszczególne sekcje i na to nałożę dark aluminium. 

Jak macie inną wizję to dajcie znać :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekończącej się komedii ciąg dalszy. Próbowałem podziałać z silnikami. Wyszła mi z tego kiszka... efekt był całkowicie mnie nie zadowalający. 
Z braku pomysłów skłoniłem się ku pisakom metalicznym. Gondole silników pomalowałem cienką warstwą błyszczącego lakieru bezbarwnego (GX100). Tak przygotowaną powierzchnię zacząłem malować czarnym kolorem od razu rozmywają pigment szerokim pędzlem. I ten efekt w końcu mi się podoba. Robiłem to na glossie bo chciałem uzyskać jednolitą powłokę. Tutaj uwaga, tak roztarty pigment jest dosyć delikatny dlatego od razu zabezpieczyłem go mgiełką satynowego X-35. 

 

Teraz postaram się podziałać coś z przepaleniami. 

DSC02353.thumb.JPG.8c33cac31437bec1e5f3c221d9838ab8.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie zacząłem mazianie silników. 

DSC02368.thumb.JPG.6c9a3e452ae1d72ab8572d076cd7d263.JPG

To co widzicie na fotkach to efekt rozcierania pisaków metalicznych. 
Robiłem to tak: 
- na mały pędzelek nabierałem trochę tuszu z pisaka

- następnie robiłem małe kropeczki wstępnie je rozcierając
- natychmiast po zrobieniu kropeczek rozcierałem je dużym szerokim pędzlem.
Tak się to prezentuje po pierwszej warstwie. Jak na razie to najlepsze co udało mi się osiągnąć. 
Krytyka mile widziana :D

Dla kontrastu wrzucam fotkę z drugą niepomalowaną jeszcze gondolą:
2115832193_DSC02370(2).thumb.JPG.4754486c50fdee6cc8ecb05e5c6c2f3a.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dokończyłem malowanie silników.  Jak narazie użyłem tylko 2 kolorów - niebieskiego i pomarańczowego. 
Nie mam pomysłu co robić dalej. Jakoś tak nie jestem z tego zadowolony. Czegoś mi tutaj brakuje a nie za bardzo wiem co zrobić dalej. 
Co byście mi doradzili, co z tym robić dalej? 
DSC02391.thumb.jpg.a6277d733b56f321a65448e93009e3ed.jpgDSC02383.thumb.jpg.36408ce2ff66a9f762b6a3277bc7cc27.jpgDSC02379.thumb.jpg.f014e29521de87da5536a0cbbcec840e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabaw ciąg dalszy. Poprzednią wersję zabezpieczyłem lakierem błyszczącym. 
Następnie metalicznymi kolorami: copper, blue, black, red i purple porobiłem drobniejsze plamki. 

 

Tak mniej więcej się prezentuje testowy silnik. Z tego efektu jestem już nieco bardziej zadowolony. Całość wygląda ciekawiej. Po skonczeniu na szybko zabezpieczyłem satyną.
DSC02400.thumb.jpg.3756193fa9497aa30684c6df0281a78d.jpg

 

Co sądzicie? :)

 

Dla kontrastu wrzucam fotkę razem z drugą gondolą.

DSC02402.thumb.jpg.59f16f8e58704e08d969d6619f1660c4.jpg

Edytowane przez Juffre
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.