Skocz do zawartości

Tworzenie kopii elementów 1/2 - Tutorial


Peter_D

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robię formy od kilku lat, zrobiłem ich setki, mam wagi, pompę próżniową, różnego rodzaju akcesoria i nadal nie czuję się specjalistą ani tym bardziej ekspertem w tej dziedzinie bo i mnie się zdarza że coś pomylę i wyjdzie nie tak jak chciałem. Dlatego nie robię poradnika, bo po prostu nie czuję się na siłach i nie wiem czy bym dobrze przekazał wiedzę.

Dlatego z jednej strony fajnie, że zaryzykowałeś zrobiłeś poradnik itd. ale...
No właśnie z drugiej jednak strony koledzy mają rację - powinno to być trochę bardziej rzetelne, kompleksowe i wizualnie atrakcyjne.

Jeśli już robisz coś takiego, to poświęć trochę więcej czasu na wstęp, zaznajomienie z tematem, opisanie co i jak, możliwości, potencjalne problemy, jak je rozwiązywać itp itd. Temat jest niestety obszerny i uważam, że nie się go zamknąć w 20 minut tak jak u Ciebie. Tym bardziej, że opublikowałeś to tutaj, na FB (tam też są różne komentarze) czy na zachodnich forach. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemek Przybulewski

Mógłbym się nad tematem rozpisywać ale to nie jest artykuł o fizyce kwantowej. Moim zdaniem tam nie ma filozofii i to co opisałem jest wg. mnie wystarczające. Nie będę zgłębiał tajników odlewnictwa od początku ludzkości, bo ludzi to nie interesuje. Oni chcą wiedzieć jak to zrobić szybko i wystarczająco dobrze. Ten poradnik nie zawiera pobocznych tematów, bo nie ma takiej potrzeby. I kolejny raz to powiem. Taki prosty odlew powinni zainteresowani wiedzieć jak zrobić w domu mając silikon i żywicę. To nie jest praca doktorską tylko prosty wpis. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

Dlatego nie robię poradnika, bo po prostu nie czuję się na siłach i nie wiem czy bym dobrze przekazał wiedzę.

Daj spokój, masz bardzo duże doświadczenie. Jak nie ktoś taki jak Ty to niby kto inny może taki prosty poradnik dla początkujących zrobić?
Pomyśl o tym, naprawdę coś takiego na forum by się przydało, bo sporo osób chciałoby sobie coś skopiować, ale tak naprawdę nie wie od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Peter_D napisał:

...A nawet gdyby po jednej i na oko to i tak wyszłoby super, co nie?

?

Cytat

Śpiewać każdy może,
Trochę lepiej, lub trochę gorzej,
Ale nie oto chodzi,
Jak co komu wychodzi.
Czasami człowiek musi,
Inaczej się udusi,

...

Będą klaskać panienki
Będą dawać mi kwiaty
Będę teraz bogaty
Bo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Peter_D napisał:

To przestało dobrze brzmieć jak panowie eksperci się wtrącili nie rozumiejąc …

 

5 minut temu, Peter_D napisał:

@_OldMan_ … A nawet gdyby po jednej i na oko to i tak wyszłoby super, co nie?

Cóż. Dla mnie te dwie wypowiedzi kończą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, _OldMan_ napisał:

Poradnik, czy też tutorial ma przekazywać pewną wiedzę, a nie przypadkowy wynik jakiegoś eksperymentu.

 

Nie wiem czego Ci brakowało w tym artykule do tego by zacząć robić formy. Najwyraźniej nie jest to tekst dla Ciebie.

  • Haha 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, enten napisał:

Kurcze, gość coś stworzył i przekazał jakieś doświadczenie a tu cała rzesza ludzi gotowa aby tylko zgnoic z....c i zmieszać z błotem. Jakież to piękne, nasze.

Przykre ale prawdziwe .Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_OldMan_ czekam na Twoje poradniki, czekam aż przeznaczysz czas by kogoś czegoś nauczyć, zebrać materiały i poskładać wszystko w całość. Wtedy ja zrobię to co Ty, znajdę jakiś głupkowaty filmik i go wkleję, albo powiem, ze to syf co zrobiłeś. Tak, wtedy będę tak niesamowity jak Ty, wtedy pośmiejemy się razem :)

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No powiedz, od czego?

Szkoda, że nic nie potrafisz. W przeciwny wypadku byłbyś coś wart, ale po komentarzach mogę stwierdzić, że raczej nikłe szanse byś wymyślił co od siebie.

Edytowane przez Peter_D
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roku 2015 na tym forum został założony temat Może czas na odlewy  dodatkowo mamy opis, opis nie poradnik, autorstwa KFS dotyczący postępowania przy wykonywaniu form i odlewaniu KFS opis

Jaki innowacje i informacje przydatne osobie wykonującej odlew wnosi "poradnik" będący przedmiotem tej dyskusji a których nie ma w powyższych opracowaniach? Pomijam odkrywcze: "producent/dystrybutor się nie zna, składniki lej na oko".

Na YouYube można znaleźć tutoriale w języku polskim np.: forma odlew  forma i odlew  też pokazujące jak to zrobić a na dodatek z czego(!). Bardzo proste ale skuteczne.

W języku angielskim takich poradników jest dużo więcej i są one wg. mnie lepsze, np. wykonanie formy i odlewu   Materiały, silikon i żywica, co prawda inne jak dostępne na naszym rynku ale opis jak, dlaczego, z czego i dlaczego tak,  uniwersalny.      

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie byłem świadom takiego niesamowitego poradnika. Szkoda, że nikt z komentujących przez trzy strony o tym nie wspomniał. Temat by się tak nie rozwlekł.

Poproszę więc administrację o całkowite wykasowanie tego tematu. Rzeczywiście, nie ma ma tu miejsca na takie gówno. Drugiej części już nie będę tutaj wstawiał bo nie ma sensu. 

Ciekaw jestem czy jest tu miejsce na inboxy i recenzje modeli, których w sieci przecież jest milion?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Peter_D napisał:

Ciekaw jestem czy jest tu miejsce na inboxy i recenzje modeli, których w sieci przecież jest milion?

Jeżeli podana jest informacja jakiego konkretnie modelu, z której firmy dotyczy inbox a wyraźne zdjęcia pokazują zawartość pudełka i wszystkie części to czemu nie? Chyba, że ktoś lubi oglądać niewyraźne zdjęcia jednego elementu. "A jak zainteresuje się głębiej tematem to znajdzie resztę gdzie indziej".

Twój poradnik miał potencjał. Mogłeś go rozwinąć o istotne i podstawowe informacje. Zamiast tego wolałeś unieść się dumą i zacząć obrażać innych użytkowników. Ciężko czyta się Twoje wpisy, w których w pasywno agresywny sposób dajesz do zrozumienia jak bardzo jesteś niezadowolony z uzasadnionej krytyki.

15 minut temu, Peter_D napisał:

Rzeczywiście, nie ma ma tu miejsca na takie gówno.

Twój poradnik nie jest gównem, gówniana natomiast jest Twoja postawa. Mimo to szanuję za włożony czas i chęć podzielenia się wiedzą bo nie każdemu się chce. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę już brnąć dalej w ten temat. Najwyraźniej niektórym osobom sposób przedstawienia tematu nie podszedł, trudno. Mam nadzieję, że chociaż przeczytali coś co jest tam napisane, a nie rozwodzili się nad zdjęciami ?

Wg mnie było tam opisane większość tego co powinien wiedzieć niedzielny odlewacz, który chce zacząć zabawę i nie widziałem sensu opisywania czegoś więcej. Jeśli ktoś się poczuł urażony faktem, że nie było tam informacji "po sznurku i za rączkę" to trudno. Znajdzie wszystko na YouTube i sorki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jawkers locked i unlocked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.