Skocz do zawartości

Fiat G-50 AML 1:72 "Ilmavoimat"


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mig napisał:

Jak nie ma kwitów na narty to zrób na kolach i we włoskim malowaniu albo chorwackim

chcesz by biedny Fokker został sam i popadł w depresje ?   :haha:

 

Godzinę temu, Xmen napisał:

Na nartach fajnie by wyglądał bo w sumie chciałem zrobić trzy : Fiata G-50 , Fokkera  XXI i Gladiatora.

dorwałeś gladionarciarza z Airfixa:wow:    no ładnie...   to chyba jakaś legenda narciarstwa bo ze dwa lata temu widziałem jego aukcje w necie i przekroczyła 200PLN  :benc:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

Jak to ma być trzeci narciarz do kolekcji to spoko rób na nartach. 

Kolekcja to trochę za dużo powiedziane.Choć parę tych fińskich się uzbiera: I-153, Hurricane,MS-406 ,Gladiator,Myrski, i jeszcze parę innych.

 

Godzinę temu, mig napisał:

Też mam ten model w składzie, ale wypraski są z FLY. Mam nadzieję, że będą lepiej spasowane niż z AMLu.

Też mam FLY ale to inna wersja jest i ten będzie zrobiony jako "Włoch".Gladiatora kupiłem jak pokazał się w sprzedaży i tak sobie leży w składziku czekając na swoją kolej.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2020 o 17:34, M.A.V. napisał:

chcesz by biedny Fokker został sam i popadł w depresje ?   :haha:

Jak ma w paść w depresję to trzeba mu zrobić kolegę albo koleżankę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

Jak ma w paść w depresję to trzeba mu zrobić kolegę albo koleżankę

Już ma.Tylko musi przejść renowację.Model zrobiony lata temu dlatego proszę o wyrozumiałość w kwestii jakości wykonania.

jbKleqcl.jpgkZg1M7Tl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2020 o 17:34, M.A.V. napisał:

Dorwałeś gladionarciarza z Airfixa:wow:    no ładnie...   to chyba jakaś legenda narciarstwa bo ze dwa lata temu widziałem jego aukcje w necie i przekroczyła 200PLN  :benc:

Uprzejmie donoszę że ostatnie wydanie gladiatora też ma w zestawie narty, choć nie ma dla nich malowania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filipsg napisał:

Uprzejmie donoszę że ostatnie wydanie gladiatora też ma w zestawie narty, choć nie ma dla nich malowania :mrgreen:

nie pamiętam dokładnie, ale na pewno była taka kozacka trupia czacha - dlatego zapamiętałem  :haha:

Xmen - sorry za OFFTOP :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozwolę sobie pociągnąć chwilę offtop, ale z kozacką czachą jest ten problem, że Szwedzi zamalowali w ten sposób swastyki przed powrotem swojej jednostki do Szwecji, więc choć oznakowanie kozackie, to zupełnie nie bojowe ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.Doklejana góra kadłuba i osłona silnika szpachlowana CA i przeryta.Słabo to wygląda na zdjęciu ale plastik wredny do rycia.

D0VS5bel.jpgOgm2l3sl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, M.A.V. napisał:

walcz, walcz

Walczę jak dzik w kukurydzy.Teraz skrzydła.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

 efekt docelowy..?

A jeszcze nie wiem ale raczej tak.Jak zobaczyłem na zdjęciu jak to wygląda to się wystraszyłem bo normalnie tego nie widzę.Chyba naprawdę czas na okulary albo zmianę hobby.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Coraz bliżej finału.Kalki położone ,teraz "łoś" drobnica i finito.Wiem że niektórzy będą zawiedzeni że na kołach ale narty mi jakoś nie pasowały do tego samolotu.

4OkYWwAl.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, WujekAlice napisał:

Kalki coś takie jaskrawe, a może takie zdjęcie. A malowanie - "włoskie"

Kalki takie jakie dał producent .Malowanie "włoskie" bo w takim były dostarczane dopiero później były przemalowywane przez Finów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, WujekAlice napisał:

A wracając do spraw technicznych - to są chyba wypraski FLYa?

Nie.To oryginalny AML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Baas ArK napisał:

Ufam przygotowaniu, ale  jest to jakoś udokumentowane, że nie było białych kół pod swastykami?

Tak.Są zdjęcia tego samolotu w hangarze z swastykami bez białych kół.

 

5 godzin temu, WujekAlice napisał:

Nie do końca - remaster. Właśnie sobie porównałem z moim egzemplarzem. Jutro wrzucę fotki oryginału :D

Nie będę się spierał.Model który sklejam został wyprodukowany w 2004 roku a wtedy to FLY nawet pewnie nie myślał o swoim.Jest pewne zamieszanie z tymi modelami bo obecnie AML faktycznie pakuje wypraski FLY ale tylko Fiata G-50bis natomiast to jest "zwykły" Fiat G-50 a to nie to samo.Model FLY też mam.AML w swoim zestawie daje części do zrobienia trzech wersji: Fiat G-50,Fiat-50 bis i Fiat G-50 B.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.