Skocz do zawartości

Fiat G-50 AML 1:72 "Ilmavoimat"


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam sobie "dłubać" taki oto samolocik.Zakładam wątek warsztatowy bo może mnie to zmobilizuje do ukończenia budowy.Betoniarka ze szpachlówką uszykowana i można działać.Co do malowania to jeszcze nie wybrane.

7siVhbql.jpgXzWj9JIl.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, M.A.V. napisał:

powodzenia w budowie

Dzięki.Przyda się.

55 minut temu, M.A.V. napisał:

Będę śledził - jak wszystko na nartach

To jeszcze nie przesądzone .Możliwe że będzie na kołach.

 

26 minut temu, Bengal napisał:

Pooglądam :)

Mam nadzieję że nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M.A.V. napisał:

 :super:

"I zamiast "być może" śpiewamy "z pewnością". I od razu od Gis"

Przyjemnej i owocnej budowy życzę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, abtb napisał:

A z drugiej strony, aż dziwne že nikt nie zapytał o aktora drugiego planu. Cóż to za Airacobra?

P- 400 z RS.Czeka na maski do kamuflażu.

 

18 minut temu, abtb napisał:

Ma BYĆ na nartach.

Dobra będzie na nartach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest mały problem. Wiem że chcecie żeby był na nartach. Podrążyłem trochę temat i na chwilę obecną dowiedziałem się że narty stosowano tylko na jednym FA-33.To malowanie jest w zestawie ale kalki chciałem wymienić na inny zestaw.SBS lub Colibri.

Edytowane przez Xmen
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że autor tej publikacji nie grzebał za bardzo w histori i mija się odrobinę z prawdą. Narty były stosowane powszechnie i tej  teorii się trzymajmy. W końcu zależy ci bardziej na przychylności oglądaczy czy pąsach jakiegoś liczynita?

Dla mnie jest bardzo wszystko jedno jakie malowanie (byle ciekawe i ładnie zrobione) i NARTY. A mechnika który potwerdzi że były na tym egzemplarzu stosowane to się znajdzie i zacytuje.

Działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, abtb napisał:

(byle ciekawe i ładnie zrobione) 

I z tym może być problem.Dobra do montowania podwozia jeszcze daleka droga.Najpierw trzeba złożyć do "kupy" kadłub i skrzydła a spacerek to nie będzie.Kalki i tak muszę kupić bo zestawowe słabo wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest owiany złą legendą.Jakiś kiepski sklejacz napisał że nie można go złożyć bez kilogramów szpachli i teraz niesłusznie opinia jest powielana.

Sklejałem dwa Fiaty i mam zapasy szpachli do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zloty napisał:

Ten model jest owiany złą legendą.Jakiś kiepski sklejacz napisał że nie można go złożyć bez kilogramów szpachli i teraz niesłusznie opinia jest powielana.

Wiem coś o tym bo nie jest to pierwsze podejście do tego modelu.Jednego już zrobiłem . Nie wiem tylko dlaczego AML do każdego zestawu nie daje żywicznej osłony silnika.W tym zestawie który robiłem była a tu nic a nic.Szkoda bo jest bardzo fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan prac na dzisiaj.Zastanawiam się nad tablicą od Yahu ale nie wiem czy to nie będzie przerost formy na treścią.

0XmqSyMl.jpg

 

Edytowane przez Xmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xmen napisał:

Zastanawiam się nad tablicą od Yahu ale nie wiem czy to nie będzie przerost formy na treścią.

raczej i tak nie będzie jej widać :hmmm: 

ja to bym jednak w kalki zainwestował skoro pisałeś że zestawowe kiepskie  (chociaż to malowanie "pudełkowe" bardzo fajne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak kupię kalki to nie będzie na nartach a tym sprawiłbym zawód niektórym osobom .Narty były tylko na FA-33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mig napisał:

Jak nie ma kwitów na narty to zrób na kolach

Kwity są. W sieci można znależć zdjęcia FA-33 na nartach ale tylko tego jednego bo reszta była na kołach.

13 minut temu, mig napisał:

we włoskim malowaniu

Będzie ale póżniej.

 

13 minut temu, mig napisał:

Wszystkie swastyki są be.

Dlaczego? Przecież ta błękitna weszła do użycia gdy jeszcze o tej czarnej nikomu się nie śniło a tym bardziej Adolfowi.

Na nartach fajnie by wyglądał bo w sumie chciałem zrobić trzy : Fiata G-50 , Fokkera  XXI i Gladiatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Xmen napisał:

Dlaczego? Przecież ta błękitna weszła do użycia gdy jeszcze o tej czarnej nikomu się nie śniło a tym bardziej Adolfowi.

Na nartach fajnie by wyglądał bo w sumie chciałem zrobić trzy : Fiata G-50 , Fokkera  XXI i Gladiatora.

Wiem, że Finowie używali swastyki wcześniej niż niemcy. Swastyka zawsze źle mi się kojarzy.

Jak to ma być trzeci narciarz do kolekcji to spoko rób na nartach. 

Też mam ten model w składzie, ale wypraski są z FLY. Mam nadzieję, że będą lepiej spasowane niż z AMLu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.