Skocz do zawartości

"Setka" do śledzia - F-100D Super Sabre, Italeri, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, abtb napisał:

Metalizer mam, jeden, 0218 Aluminium Gunze ( chociaż tak do końca to nie wiem czy to metalizer :hmmm:), ale akurat w tym modelu go nie używałem

Model jest pomalowany gunziakami C8/C28.

Trochę "kuchni"  dla zainteresowanych:

- model zapodkładowany szarym One Shotem

- podlizany tu i ówdzie papierscieruchem 2500 (używam numeracji papierów ze sklepu dla lakierników, a nie japońskich numerów kont bankowych)

- całość pokryta połyskiem C46

- następnie mieszanka C8/28 i rozjaśnienia robione tą mieszanką z tym ze do wykonania każdej kolejnej warstwy dodawałem coraz więcej C8

- po wszystkim warstwa C46, kalki, C46, na to panelainer neutral grey, track wasch i całość zabezpieczona C181

W sumie jak widać wyszło znośnie. I jak można przeczytać - metalizerów i innych magicznych środków nie stosowałem.

 

Ale kolejność robót była następująca:

- na przygotowany jw. kadłub napsikałem w miejscu blach stal C28

- następnie porobiłem "pręgi" mieszanką C8/C28 - kilka warstw o coraz jaśniejszym odcieniu i coraz węższych

- potem podbarwienia H93 (clear blue) na pręgach

- na całość clear orange z Pactry

- połysk C46, kalki i jeszcze raz clear orange na kalki w celu ich "przegrzania"

Ot i cała tajemnica - prosty warsztat rzemieślnika - zlepiacza :mrgreen:

 

Jak C8 i C28 to metalizery, to tak, metalizery Gunze. A jeżeli nie, to znaczy, że zrobiłem "The Hun-a" bez  użycia metalizerów

 

 

Dziękować!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również praca ujęła, podoba mi się metalizer i przepalenia - ten model nie powstał dla wojska ale dla modelarzy :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! UWAGA!

OGŁASZAM KONKURS

W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik forum. 

Tematem konkursu jest odstający bucik kurtyzany.

Kto uważa że bucik odstaje pisze "Bucik odstaje" a kto uważa że bucik nie odstaje pisze "Bucik nie odstaje"

Wypowiadamy się do g.23.59 16 sierpnia czyli do pólnocy w niedzielę

Nagród się nie przewiduje. 

Szczegóły bucika 3d będę próbował uwiecznić na fotografi przy okazji pykania fotek dla Phantoma, czyli jakoś nie długo albo nawet wkrótce.

Konkurs uważam za "odpalony"

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
5 godzin temu, spiton napisał:

co to znaczy, ze od śledzia ?

Otóż chodzi o to, ze F-100 (czyli "setka"lub The Hun (od the hundred)) to taki mały "przerywnik w tworzeniu "Ławicy śledzi" . A "śledź" to jak wiadomo F-104.

A tak w ogóle to:

"Smoked herring" from Udorn (Udorn to taka miejscowość w Wietnamie Południowym)

kbdSKsx.jpg

a to "setka"  z Tan Son Nhut, (też Wietnam Południowy ) do "śledzia"

3Z71Jsz.jpg

A tak po prawdzie to chodziło o taką "setkę" na trawienie bo już pomału moje "śledzie" (F-104) "przejadają" się na forum (a będą jeszcze cztery do pokazania :glupek:)

Jak coś jest nie jasne to pytaj śmiało :super:

Edytowane przez abtb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.