Skocz do zawartości

M1A2 Sep V2 z wnętrzem, jak zwykle "na wesoło" ;)


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kowalec222 napisał:

No to czasem zerknę bo jestem fanem Twoich prac, pozdro.

Dzięki :piwo:

Żeby było bardziej modelarsko, to powiem Wam, że Rye Field chyba na maksa już wyeksploatował formy do tych swoich Abramsów w różnych wersjach. To co mam, to praktycznie nadlewki na wszystkich krawędziach - zobaczcie przy wizjerach, tak jest praktycznie przy wszystkich małych częściach. Na początku były ostre jak brzytwa, teraz jest dość "czasochłonnie"  :)

I9F7T7g.jpg

A gdyby ktoś chciał kupić w Polsce zielony proszek, rozcieńczyć wodą i pomalować to bardzo proszę:

https://gratka.pl/antyki-kolekcje-rekodziela/farba-militarna-farba-wojskowa/oi/9865607

Farba militarna, farba wojskowa-1

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ostatnia typowana wersja napisu na "moim" to "CHUM BUCKET", czyli "Wiadro pomyj" z kreskówki Spongebob Squarepants. Autorem patentu na napis jest Piotrek Dmitruk, któremu wieczna cześć i chwała za zaangażowanie!

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dorotka napisał:

Dzięki :piwo:

Żeby było bardziej modelarsko, to powiem Wam, że Rye Field chyba na maksa już wyeksploatował formy do tych swoich Abramsów w różnych wersjach. To co mam, to praktycznie nadlewki na wszystkich krawędziach - zobaczcie przy wizjerach, tak jest praktycznie przy wszystkich małych częściach. Na początku były ostre jak brzytwa, teraz jest dość "czasochłonnie"  :)

 

No widzisz Dorotka jak ci o tym wspomniałem kilka miesięcy temu to nie wierzyłeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kzugaj napisał:

No widzisz Dorotka jak ci o tym wspomniałem kilka miesięcy temu to nie wierzyłeś 

Jak mam być szczery to nie pamiętam, ale skoro tak mówisz to tak z pewnością było. Jest to faktycznie dość uciążliwe, ale dalej uważam, że to najlepsze z Abramsów dostępnych na rynku. Mieszają ze sobą ramki jak mogą...  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dorotka napisał:

Jak mam być szczery to nie pamiętam, ale skoro tak mówisz to tak z pewnością było. Jest to faktycznie dość uciążliwe, ale dalej uważam, że to najlepsze z Abramsów dostępnych na rynku. Mieszają ze sobą ramki jak mogą...  :)

Najlepszy może jest ale roboty z nim co nie miarą. A jeśli chodzi o ślady łączenia form i nadlewki to niestety RFM jest w tym dobry. Nowo wypuszczony na rynek Sherman Firefly był obsrany śladami łączenia form. 

To chyba ich znak rozpoznawczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

Dorotka

,, że to najlepsze z Abramsów dostępnych na rynku.

moglibyscie panowie pokrotce przyblizyc na czym ta naj ... polega ? Mam Abramsa z Menga i M1 ABV z RFM ,  co prawda we foli jeszcze ale po przegladnieciu ramek stwierdzilem iz szczeka jest na swoim miejscu a 4 litery tez nie zostaly urwane:banan:

Pokrótce wyjaśniając "na czym ta naj... polega" to będzie, bo mnie się najbardziej podoba :yahoo:

 

13 godzin temu, kzugaj napisał:

Najlepszy może jest ale roboty z nim co nie miarą. A jeśli chodzi o ślady łączenia form i nadlewki to niestety RFM jest w tym dobry. Nowo wypuszczony na rynek Sherman Firefly był obsrany śladami łączenia form. 

To chyba ich znak rozpoznawczy 

No tak, tylko co z tego? Pracochłonność określa model? Zawsze można napisać, jest najlepszy choć pracochłonny i według mnie nie będzie to argument na minus :) 

 

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wstępna wersja robocza (bez wnikania w niuanse), nie mam wymiarów modelu, skalowane wg wyprasek ze zdjęć na "Moje Hobby", więc margines błędu zapewne duży.

Patrząc od góry napis "CHUM BUCKET" ma  ok. 1,5 mm wysokości, 2 mm i 2,5 mm

Zdjęcie-2257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bulik58 napisał:

Dorotka

,, że to najlepsze z Abramsów dostępnych na rynku.

moglibyscie panowie pokrotce przyblizyc na czym ta naj ... polega ? Mam Abramsa z Menga i M1 ABV z RFM ,  co prawda we foli jeszcze ale po przegladnieciu ramek stwierdzilem iz szczeka jest na swoim miejscu a 4 litery tez nie zostaly urwane:banan:

Menga nie miałem w rekach. W momencie kiedy RMF wszedł a rynek był najlepszy pod względem datalu. W pudełku masz np plastikowe butelki i kilka innych drobiazgow. Ja np będę miał na zbyciu ramki do TUSK1 i 2 bo swojego robię z pierwszej wojny w zatoce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kzugaj napisał:

Menga nie miałem w rekach. W momencie kiedy RMF wszedł a rynek był najlepszy pod względem datalu. W pudełku masz np plastikowe butelki i kilka innych drobiazgow. Ja np będę miał na zbyciu ramki do TUSK1 i 2 bo swojego robię z pierwszej wojny w zatoce

Butelki to zawsze kluczowa sprawa, choć właściwie nie wiadomo co ważniejsze, czy ilość, czy pojemność :piwo:

Buliku, jak chcesz się z tym zapoznać na poważniej to tu masz  wszystko i do poczytania i do pooglądania: https://vodnik.net/pages/M1A2comp/m1a2comp_01.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.