Skocz do zawartości

1/35 T-90M


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, axel1st napisał:

No ten Amusing  Hobby zapowiada się ciekawie, przez chwilę  nawet zastanawiałem się czy nie odłożyć mojego Trumpetera, ale prace są już dosyć zaawanasowane i w sumie wnętrze średnio mnie interesuje :) Tak więc działam dalej nad zrobieniem polskiego T-72M1 z Trumpkowego T-72A.

Myślałem o tym żeby zrobić podświetlenie diodami wtedy cokolwiek tego wnętrza można by zobaczyć, ale to pomysł raczej na za kilka lat przy takim tempie mojego klejenia:):benc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Zacząłem robić prawą stronę. Poprawiłem czujniki systemu Shtora, śruby- wyglądają naprawdę marnie (widać na zdjęciu), brakujące detale, linie odcięcia elementów. Dorobiłem pokrywy zasobników, te po prawej zrobiłem inaczej niż po lewej bo musiałem dodać zawiasy oraz powywiercać parę dziurek, a zależało mi na tym by było wrażenie, że jest to zrobione z blachy. Po lewej pokrywy nie maja takich detali dlatego robiłem je inaczej. Dołożyć muszę jeszcze kilka zaczepów na pokrywach ale to już szybko pójdzie.

Zawiasy zrobiłem z pasków aluminiowych nawiniętych na drut 0,4mm.

Teraz po prawej będę dodawał gniazda granatów zasłony dymnej, a później znów trochę rzeźby w mosiądzu, żeby zrobić pokrywkę podobną do tej po lewej stronie.

20201025_192833.jpg

20201026_132604.jpg

20201026_203325.jpg

20201026_203442.jpg

20201026_203554.jpg

i-sxnxV5s-X2.jpg

w03829_9961212.jpg

i-rQSMDdq-X2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tu masz to tamiya grit effect light sand rozcieńczony tamiya X20. Nakładałem pędzelkiem, dość sztywnym bo mikstura jest mocno lepka nawet po rozcieńczeniu. Powierzchnię przed nałożeniem tekstury potraktowałem delikatnie papierem ściernym, a śruby przykryłem maskolem.

 1584_rd.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety im dalej w las tym więcej drzew. Nie widziałem tego wcześniej, ale okazuje się że nawet kształt osłony podstawy wieżyczki Korda jest inny niż w MS. Dla porównania wrzucam zdjęcia, jedno jest z MSki, którą wcześniej robiłem.

i-Mb9ctdK-X2.jpg

w03498_9515363.jpg

20190106_222019.jpg

20201030_080847.jpg

20201030_151126.jpg

20201030_151053.jpg

20201030_151308.jpg

20201030_142316.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TAW napisał:

:brawo:I tak będę klaskał zapewne do samej galerii...

 

TAW jak go skończę to będzie dobrze, bo mi teraz już witki opadają od tego rzeźbienia od zera...:miecz:żebym tylko skończył wieżę. Po tym modelu muszę się jakoś wylajtować :) niby miałem to już zrobić po BVce a tu znowu wdepnąłem w jakąś 💩

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mandrivecs napisał:

Spokojnie możesz się przerzucić na serwis zegarków. Piękna robota.

 

Godzinę temu, MaciejW napisał:

Czapki z głów 

 

myślałem o tym, ale nie są w skali 1:35 i rzadko przypominają czołgi :pokoj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeszcze nie skończoną mam optykę w wieżyczce Korda, więc nie będę tego póki co zmontowanego wrzucał. Zacząłem też składać działo  od Voyagera i też jeszcze nie skończyłem.  Za to mam zrobiony tzw. międzyczas :) i wygląda on tak. Trochę musiałem pokombinować żeby wyglądało to podobnie i było ruchome.

p4.jpg

p5.jpg

w03829_8715446.jpg

w03829_1682987.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 10:30, Kowalec222 napisał:

Miazga po prostu, Mega Szacun!

 

W dniu 13.11.2020 o 14:00, M.A.V. napisał:

koronkowa robota :super:

Dzięki.

Trochę obawiałem się o efekt. Trzeba było kompletnie przerobić właz. W typowej MS jest innego kształtu i otwiera się w odwrotnym kierunku. Ponadto inaczej wygląda mocowanie i  "ograniczniki" wychylenia włazu. Te ostatnie zainstaluję na wieży na samym końcu jak położę pancerz reaktywny, a pancerz przykleję dopiero po zrobieniu tylnego kosza.  Trochę tego jeszcze będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończona armata, jako podstawki wykorzystałem zestaw VOYAGER VBS0518 1:35 Russian 125mm Barrel T-90. T-90M w przeciwieństwie do eksportowej wersji MC ma najnowsze działo, takie samo jak w T-14 czyli 2А82-1М jednak wizualnie niewiele się różni od działa użytego w MC (2A46M-5). Z tego co widzę to działo T-90M ma inaczej wyglądający przedmuchiwacz lufy i jest dłuższe. O ile nie jestem w stanie zmienić długości o tyle postarałem się popracować trochę nad przedmuchiwaczem. Dorobiłem dodatkowy pierścień oraz wymieniłem strasznie wyglądające śruby mocujące ten pierścień do przedmuchiwacza (porównanie 0,5mm Masterclub vs Voyager na zdjęciu ). Musiałem też go trochę zeszlifować. Prawdę mówiąc pierwszy raz składałem takie działo, trochę się nad nim namęczyłem. Pewnie następnym razem będzie mi łatwiej :)

p6.jpg

20201115_182708.jpg

20201115_182909.jpg

20201115_183217.jpg

00-н1П.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się prezentuje wieżyczka Korda zmontowana z optyką. Wrzucam też proces budowy optyki wraz z referencją. Ciężko jest mi zawsze wymalować te ramki jak należy. 

20201116_132818.jpg

20201116_132909.jpg

p7.jpg

sosna-u.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gajur napisał:

Słuchaj, jeden by-pass mi się zapycha, jakbym się do Ciebie zgłosił, jakbyś obejrzał to może byś coś z blaszek wystrugał lepiej niż doktorzy😀

A tak serio piękna robota i ponownie:kopara:. Pozdrawiam

 Spoko, jak wymiary podasz to coś tam się zawsze ukręci 😉 :piwo: tylko qrna gabinetu nie mam. To jak coś to przygotuj się bo montował będę w garażu:wojo:😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.