Skocz do zawartości

1/35 T-90M


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, TAW napisał:

Ja już nie piszę nic bo mi ochów i achów zabraknie na galerię i będę się musiał wysłowić za pomocą emotków. Z postu na post miażdżysz mój modelarski system i tyle :kopara:

Oj tam, ot kolejny model, a że nie ma takiego jak chcę to trzeba się pobawić w rzeźbiarza. Prawdę mówiąc to jest mój ósmy model (nie licząc T-80B w 72ce :) ) powiedzmy w dorosłym życiu, więc każdy jest w jakimś sensie poligonem doświadczalnym. A, że mi się chce eksperymentować to coś tam zawsze się nauczę. Najtrudniej było mi ciąć i próbować z różnymi technikami na pierwszych modelach jeden z nich to T-90MS. Spękany byłem strasznie, że coś utnę i nie dorobię :) no, ale jak już uciąłem i udało się nawet nie najgorzej coś ulepić to poszedłem za ciosem :miecz:a do tych przeróbek zachęcił mnie YT i ta seria filmów:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL2Vhbm8y4n0mYAiwephTxUj_XOdu406d6

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 26.12.2020 o 18:49, bulik58 napisał:

Jakiej grubosci jest blacha z ktorej wycinasz czesci do modeli?

W zależności od potrzeb korzystam z blachy mosiężnej 0,1 0,2 lub 0,3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podziałałem. W sumie nie widać aż tak bardzo postępu- przynajmniej ja nie widzę, ale sporo pracy mnie kosztowało to co teraz jest zrobione. 

1. Lemiesz do okopywania.

Hybryda Zvezdy i Trumpetera. T-90M ma zupełnie inny lemiesz niż eksportowy T-90MS. Lemiesz ten jest podobny do tego montowanego na T-90A (plus poprzeczne wzmocnienia). Dodatkowo tak jak T-90A M ka ma możliwość montowania trału przeciwminowego. Stąd sporo zmian względem MSki. Gniazda pod lemiesz miałem od T-90 z Menga. Nie do końca jestem zadowolony z efektu, ale i tak lepiej niż to co było w pudle.

 

2. Koła jezdne:

oszlifowane. Tiger zrobił bardzo fajne kółka do swojego T-90MS/BMPT-72. Żeby pasowały do Zvezdy musiałem dodać opaskę termokurczliwą do środka :)

Aha napinające też trzeba było zeszlifować bo były za grube.

 

3. sporo też bawiłem się z tyłem i błotnikiem. Jak te z przodu ciąłem go z blachy 0,1mm. Dorobiłem też osłonę/puszkę do jakiegoś złącza elektrycznego przy obrysówce. Poza tym druciarni trochę i dokładane gdzie tylko było trzeba spawy, wymieniłem też śruby mocujące fartuchy na ekranach bocznych bo były słabe.

 

4. Gąsienice (Masterclub):

Są ok, jednak w kilku miejscach odlewy są niedokładne. Wszystko pasuje na wcisk bez rozwiercania i za to mają plus. Ogniwa mające jakieś niedoskonałości założę pod fartuchy co by nie było tego widać.

Pierwszy raz będę zakładał gąsienice z metalu, wiec zobaczymy jak mi to wyjdzie. Zakupiłem sobie do tego specyfik VMS bo daje fajne efekty.

 

5. Wydech.

Tu też sporo zabawy- inny układ wlewu i kształt osłony baku i wydechu. Wlew paliwa dorobiony z tego co było w pudełku dedykowane dla beczek (i tak ich nie montuję). Pokrywa baku wzięta z tego co zostało mi z T-90 Menga.

 

Teraz będę robił klamry na zasobniki i montował lewą stronę. jak tylko to skończę i zamknę lewą półkę nad gąsienicą to dokończę gąsienice. Taki przynajmniej mam plan :) 

DSC_0905.JPG

DSC_0910.JPG

DSC_0911.JPG

DSC_0906.JPG

DSC_0909.JPG

DSC_0913.JPG

DSC_0912.JPG

DSC_0901.JPG

DSC_0902.JPG

w03829_3504200.jpg

w03829_3401375.jpg

w03829_2855644.jpg

w03829_8381812.jpg

w03829_9911177.jpg

w03829_4632997.jpg

Edytowane przez x_bandit
kilka fotek dla porównania z oryginałem
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka aktualizacja zdjęciowa:)

1. Elektryka przód. Kable położone i wyprowadzone pod światełka, dodane pomniejsze ustrojstwo na lewej półce (jakiś ficzer też elektryczny) coś czego nie było w MS.

2. Położona powłoka antypoślizgowa, kilka niewielkich poprawek pewnie będę musiał zrobić.

3. Złożony cały tył.

4. Poskładane przednie błotniki.

5. Zrobione klamry na zasobnikach

 

Ogólnie cała wanna  spasowana i poklejona.

DSC_0902.JPG

DSC_0906.JPG

20210108_235113.jpg

20210108_235125.jpg

DSC_0904.JPG

20210108_235713.jpg

DSC_0908.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bo to tak u mnie jest, zaczynam z jakimś pomysłem i określonymi rzeczami do wymiany, a po drodze lista do wymiany puchnie... no bo jak zrobiłem to, to może jeszcze to i jeszcze tamto, a to tu to w ogóle już muszę:lajkonik:no i tak to powstają później takie poklejone pokraki 😉 fakt faktem, że zwykle efekt mnie cieszy, więc jakąś nagrodę za to mam:D jest jeszcze jedna zaleta tak długiego lepienia- półki pod modele na dłużej starczą :haha:

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TAW napisał:

Mega na wypasie. A jeszcze wiem, że to będzie świetnie pomalowane. I weź tu się za ruskie czołgi... Ściągam uszankę i kłaniam się nisko za takie przeróbki :)

No właśnie tak się zastanawiam jak to wymalować. Za dużego wyboru nie mam- zielony więc bedzie:) zrobię go trochę po poligonie przegonionego i dołożę załoganta jakiegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Twoje malowanie a szczególnie robotę olejami to jestem spokojny. Już pokazałeś co potrafisz. Będzie piękna maszyna i to było już wiadomo kiedy zaczynałeś warsztat. Będzie co oglądać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TAW napisał:

O Twoje malowanie a szczególnie robotę olejami to jestem spokojny. Już pokazałeś co potrafisz. Będzie piękna maszyna i to było już wiadomo kiedy zaczynałeś warsztat. Będzie co oglądać.

No i teraz to już skuchy być nie może bo będzie siara wink4 ja nie mam raczej takiej mega utartej ścieżki przy malowaniu, że teraz to, a później to i na koniec jeszcze coś. Końcowe etapy malowania to zwykle jest kombinowanie i eksperymenty wszystkiego naraz, żeby tylko to wyglądało😂 :peace: I czasem jakieś ciekawe efekty nawet same wyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podziałałem trochę specyfikiem VMS. Efekt jest ciekawy, jednak na mój gust dla prawie nowego czołgu gąsienice są trochę za bardzo zmęczone. Będę musiał jeszcze nad nimi popracować. Tak czy inaczej sama chemia jest spoko.

DSC_0908.JPG

DSC_0909.JPG

DSC_0906.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gajur napisał:

Takie to do czołgu po Czeczenii😀

No raczej :) tak się teraz zastanawiam bo nie wiem co warto teraz tym zrobić. Czy oczyścić trochę i jeszcze raz pomoczyć w specyfiku VMS czy podmalować trochę czarnym tu i tam? Nie wiem czy ponowna kąpiel w VMS pomoże...

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście pociągnął bym srebrnym tam gdzie ma być reszta suchy pędzel też srebrny i delikatnie kolorem jakim chcesz usyfić czołg .To moje a ty zrobisz jak chcesz , ale nie moczył bym ich jeszcze raz bo może być gorzej pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfik bym już odpuścił i nie ruszał go przy czołgach wystawowych. Moim zdaniem tylko czyszczenie (nie wiem czy coś da) i malowanie. To ma być przecież czołg z wystawy.

Chyba, że zrobisz go na ten styl z prezentacji:  https://www.recomonkey.com/Land-Platforms/Tanks/T-90/T-90M, to wówczas działać jak radzi OLO.

Obserwując Twoje prace wiem, że wymyślisz coś zgodnego z oryginałem. 😀

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OLO napisał:

Ja osobiście pociągnął bym srebrnym tam gdzie ma być reszta suchy pędzel też srebrny i delikatnie kolorem jakim chcesz usyfić czołg .To moje a ty zrobisz jak chcesz , ale nie moczył bym ich jeszcze raz bo może być gorzej pozdrawiam OLO.

Trochę się biję teraz z myślami bo w sumie te gąsienice nie bez powodu są metalowe i ten specyfik powinien dać coś w rodzaju czarnego podkładu. Jednak nie zrobiłem wszystkiego dokładnie tak jak w instrukcji VMS bo oczekiwałem przy okazji "ciekawych" efektów ubocznych :) no i teraz mam ich trochę za dużo (rdza, brud - trochę wyglądają jak wypalone).  Srebrnym nie muszę ich traktować bo wyciągnę go sobie szczoteczką metalową. 

tylko jeśli teraz bym chciał rzucić trochę czarnego to nie będzie to wyglądało naturalnie za bardzo bo czarny powinien być pierwszą warstwą pod resztę kurzu i brudu. Może jutro zadzwonię do VMS to się dowiem czy ponowne maczanie nada brązo- czerni wygląd czerni :) 

5 godzin temu, gajur napisał:

Specyfik bym już odpuścił i nie ruszał go przy czołgach wystawowych. Moim zdaniem tylko czyszczenie (nie wiem czy coś da) i malowanie. To ma być przecież czołg z wystawy.

Chyba, że zrobisz go na ten styl z prezentacji:  https://www.recomonkey.com/Land-Platforms/Tanks/T-90/T-90M, to wówczas działać jak radzi OLO.

Obserwując Twoje prace wiem, że wymyślisz coś zgodnego z oryginałem. 😀

Pozdrawiam.

No właśnie plan był taki by zrobić go w wersji z poligonu (jak na zdjęciach poniżej), więc jakieś zużycie będzie widoczne. 

q3RGe.jpg

HPYoy.jpg

cHjoT.jpg

Army2018part1-009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.