Skocz do zawartości

1/35 T-90M


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.11.2020 o 19:25, Zamir napisał:

Oddziale Kardiologii Inwazyjnej wznawiamy przyjęcia pacjentów PILNYCH, w stanie zagrożenia zdrowia i życia oraz dyżur zawałowy. 😂

A na poważnie piękna robota.

 

5 godzin temu, gajur napisał:

:yahoo:dzięki. Radość opisuje emotikon.

 Panowie jutro kupuję kitel💊😷 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TAW napisał:

Z czego robisz te soczewki (oczka)?

Samą soczewkę robię z ramki polistyrenowej. Wycinam sobie kawałek ramki, osadzam w wiertarce i kręcę :) później polerka i czasami między polerkami dorzucę pędzelek tamiya extra thin super fast. Następnie odcinam ukształtowaną soczewkę i podmalowuję spód Molotovem.

 

TAW tylko w tym przypadku oprócz samych soczewek dorobiłem lusterko, a sama soczewka leży płasko.

Edytowane przez x_bandit
update
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... wracając do tematu to skończyłem robić kosz i slat armor za nim. No i tu znów trochę schodów bo rama kosza a przez to kształt jest inny. Do tego inaczej trochę jest "cięty" i mocowany slat armor. Dlatego musiałem poprzerabiać blaszki dedykowane do MSki. Poza tym dorobiłem uchwyty bo wyglądają lepiej niż te co proponuje Microdisign.

 

Pobawiłem się też trochę lutownicą. Ogólnie nie korzystam za często z tego rozwiązania przy blaszkach, jednak w tym przypadku trzeba było użyć czegoś mocniejszego od CA. Chodzi mi konkretnie o dorobiony całkiem inny niż w MSce uchwyt jednej z anten (sama antena z zestawy Voyager do MSki). Na zdjęciach ze slatem ją widać.

 

No i na koniec również zrobiona od zera podstawa drugiej anteny (też inna niż w MS).

 

pozdrawiam

Kuba

p8.jpg

20201120_144705.jpg

i-fbnxPxB-X2.jpg

w03829_4387179.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę mi zajęło zakończenie składania wieży. Przez ostatni tydzień w sumie rozgrzebałem każdy jej element. Ze względu na późniejsze montowanie siatki musiałem czekać aż wszystko zrobię, tak by nie popsuć nic jak będę już tą siatkę kładł. Muszę przyznać, że lubię ten model Zvezdy i choć niektóre detale trzeba wymienić (głównie śruby) to przeróbki są dość przyjemne bo plastik jest miękki. Jeszcze przed rozpoczęciem tego projektu, w trakcie przeglądania różnych walkaroundów miałem wrażenie, że nie będzie aż tyle tego do zrobienia. Niestety wrażenie było mylne 😞 to czego nie dotknąłem na wieży to bryła oraz pancerz reaktywny przód. Praktycznie każdy detal począwszy od optyki przez anteny, osadzenie Tuchy, zasobniki, pancerz boczny i górny, osłony z blachy, czujniki opromieniowania laserem, włazy, wieżę Korda, tylny kosz czy slat wymagał jakiejś ingerencji lub zrobienia od zera. Nie wspomnę już o tych śrubach :) bo praktycznie wszystkie wymieniłem.

 

Nawet pancerz reaktywny na górze wieży jest w T-90M zmodyfikowany względem tego co było na MS. Wydaje mi się, dodana jest jeszcze jedna spodnia warstwa reaktywna w swego rodzaju "rurkach" pod każdym z modułów.

 

Na wieży zamontować jeszcze muszę czujnik wiatru wraz z kamerami, na szczęście z tym nie ma pośpiechu.

Sorry za ten czarny, trochę przeszkadza w oglądaniu, ale musiałem go pod niektórymi detalami rzucić.

 

Co do samej siatki to w tym miejscu jeszcze raz chcę podziękować koledze Chorążemu, który mi podesłał to co zostało mu z Rosomaka.

 

Kilka fauli i uproszczeń pewnie znajdziecie, ale wydaje mi się, że nie rzucają się w oczy. Ogólnie jestem zadowolony z efektu.

 

p9.jpg

p10.jpg

20201129_214049.jpg

20201129_220850.jpg

20201129_220928.jpg

20201129_221025.jpg

20201129_221053.jpg

20201129_221156.jpg

20201129_214040.jpg

Edytowane przez x_bandit
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bulik58 napisał:

nie bede sie za duzo rozspisywal gdyz inni napisali juz wszystko co mozliwe, jedyne co mi pozostalo to cie ostrzec - zbyt prawdziwie to wyglada jak na model , wiec nie zdziw sie gdy ktoregos dnia do drzwi zapukaja ... przepraszam ci panowie nigdy nie pukaja tylko roz....a  drzwi , poloza na glebe i zapytaja gdzie masz klucze do garazu i gdzie stoi czolg. Oni z pewnoscia znaja historie pewnego niemca ktory w garazu zamiast auta parkowal Panthere , acht/acht , V-1  ( spory musial byc ten garaz  ) :haha:

 :D poczyniłem zapasy na podlasiu i nabyłem ducha puszczy, może się skuszą, trochę rozluźnią. Tylko, tak jak mówisz, drzwi i tak pewnie do wymiany będą:haha:

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kryspacz napisał:

Kompletny obłęd! 😍

 

 

10 godzin temu, mandrivecs napisał:

Kosmos! 

 Dzięki :) 

 

Godzinę temu, gajur napisał:

 Cudo:szok:. Ja jednak poczekam, aż ktoś wypuści T-90. 

też myślałem, żeby poczekać :) . Sądziłem nawet, że Zvezda coś zapowie, a tu nic i trzeba było samemu coś pokombinować...

 

51 minut temu, M.A.V. napisał:

siateczka bomba wyszła :super:

 Ja też jestem pozytywnie zaskoczony :D   Bardzo mnie jednak zdziwiło, że nikt nie robi takiej siatki jako dodatek do zakupienia. Trochę to dziwne szczególnie, że sporo pojazdów ma taką siatkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

czy z ta siateczka cos robiles?

 Tak, trochę ją pogiąłem. Chciałem żeby wyglądała bardziej naturalnie. Ogólnie to każdy z tych węzłów w rzeczywistości jest dość ciężki na tyle żeby nadać kształt w sumie "sznurkowej" :) siatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, copycat napisał:

Zastanawia mnie trwałość całej tej masy wiader podczas ostrzału. Mam wrażenie że całe delikatne wyposażenie jest na zewnątrz. 

 Szczerze powiem mnie też to zastanawia i o ile sam Kord to tylko mechanika, o tyle całą optyka mocno wystaje ponad wieżę. Tylko w sumie to nie jest problem samych T-90 bo przecież ich optyka to białoruska Sosna-U czyli licencja Thalesa. Podobne rozwiązania są obecne też np. w Leclerc'ach. Dodatkowo T-90 posiadają zapasową optykę w razie gdyby ta została zniszczona.

Bardziej jednak ciekawie wygląda optyka w T-72 Biały Orzeł. Tutaj to jest to dopiero odsłonięte, zakładam jednak, że osłona to coś więcej niż blacha. Tak na marginesie to ten Biały orzeł to jedna z najlepszych rosyjskich modernizacji eksportowych T-72B.

1200_660_matched__qjbxkw_800pxT72B1MSWhiteEagle.jpg

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zacząłem nierówną walkę na praktycznie wszystkich możliwych frontach z podwoziem:lajkonik:po początkowym załamaniu i ogólnym słabym morale przy ataku na przednie błotniki, przełamałem impas i po okrążeniu zaatakowałem wroga z tyłu. Na pierwszy :uzi:poszła komora silnika jednak szybko okazało się, że aby ją dokończyć muszę wpierw zrobić APU. Dlatego wszystkie siły przerzuciłem na ten odcinek 😉 Po długiej i wyniszczającej opuszki palców walce udało mi się zdobyć kluczowy przyczółek i dziś zdobyłem wyznaczone cele :)  Relacja zdjęciowa z frontu poniżej. Niedługo przy utrzymaniu takiego morale zakładam, że uda mi się osiągnąć cele strategiczne w walce z podwoziem.

p9.jpg

p10.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przez to, że sporo rzeczy jest rozłożonych, pozaczynanych i nie skończonych a sporo z nich to "roboty zanikające" :) to wrzucam całość tego co w tym momencie mam zrobione z wanną. 

W tym momencie pracuję nad tylną płytą, część osprzętu jeszcze nie przyczepiłem. Za to zrobiłem sobie kamerkę cofania bo wydawał mi się to fajny detal. Zamontowałem też uchwyty pod tylną część ekranów przeciw kumulacyjnych. Sporo jest jeszcze do zrobienia na tyle nad silnikiem, ale pomimo, że są to małe pierdoły to nie powinno być z nimi problemu dlatego zostawiłem je sobie na koniec.

Powiększyłem już jeden z baków. Powymieniałem obejmy pomiędzy bakami. Do zrobienia jeszcze klamry na skrzynkach narzędziowych.

Chcę też jeszcze zrobić stelaż pod beczkę nad APU.

Najbardziej upierdliwe były przednie błotniki. Nie mam dokumentacji z wymiarami, wiec to co tu jest to jest na oko :)  Wydaję mi się, że jestem  z tym w skali i wstydu nie będzie. Zresztą sami oceńcie.

Do dołożenia na błotnikach pozostają mocowania ze śrubami elementów gumowych, 2 pokrywki lewa i prawa i powłoka antypoślizgowa wraz ze śrubami na panelach. Trochę jeszcze zabawy z nimi będzie, ale najgorsze jest zrobione.

Po tym wjadę z elektryką na przednią płytę. W międzyczasie przygotuję sobie gąsienice. Taki przynajmniej mam plan🤘 :) 

p11.jpg

20201212_194605.jpg

20201217_231029.jpg

20201218_210711.jpg

20201218_210726.jpg

20201218_210749.jpg

20201218_210901.jpg

20201218_210917.jpg

20201218_210940.jpg

20201218_211121.jpg

20201218_211300.jpg

w03829_4415723.jpg

i-dKBQrds-X2.jpg

i-4gCmv26-XL.jpg

i-QPpjCtx-X2.jpg

i-dRMbhgq-X2.jpg

i-m8bVwBn-X2.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, x_bandit napisał:

Za to zrobiłem sobie kamerkę cofania bo wydawał mi się to fajny detal.

 

 

W czołgu kamera cofania? Ale czad!!! :)

 

Swoją droga tak obejrzałem Twoją pracę i.... jest imponująca!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, enten napisał:

 

 

W czołgu kamera cofania? Ale czad!!! :)

 

Swoją droga tak obejrzałem Twoją pracę i.... jest imponująca!

 

Dzięki, staram się 😉 Jeśli chodzi o kamerkę to najnowsze rosyjskie czołgi czy modyfikacje mają już takie bajery. Nadganiają stracony czas w kwestii elektroniki, wygody czy ergonomii:) 

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota :super:.

 

2 godziny temu, enten napisał:

W czołgu kamera cofania? Ale czad!!! :)

Kamera cofania to jeden z elementów ostatniej modernizacji naszych Leosi: montaż dzienno-nocnej kamery cofania kierowcy KDN-1 Nyks.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mandrivecs napisał:

Znowu blaszkowanie na najwyższym poziomie! 

 

 Dzięki. Niestety bez blaszkowania nie ulepiłbym T-90M :) w ogóle to moim zdaniem blaszkowanie i ogólnie detaling szerokopojęty daje bardzo fajne efekty. Przecież są czołgi, które stoją tylko na wystawach i nie ma na nich odrobiny "zmęczenia". Moim zdaniem w takich wypadkach tylko detal zrobi swoje, a jeśli już zrobimy trochę zabawy farbą na tych detalach i nie mówię tu modulacji płaskich powierzchni :) , to już będzie git. Jak dla mnie dobrze zrobiony detal nigdy nie zniknie pod farbą, niestety czasem czytam takie opinie...

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.