Skocz do zawartości

1/35 T-90M


x_bandit

Rekomendowane odpowiedzi

Długo czekałem na zebranie wszystkich elementów układanki do tego projektu i szczęśliwie mam wszystko. Pudło to Zvezda T-90MS do tego lufa i antena Voyager, komplet blaszek do MSki Zvezdy od Microdisign. Dodatkowo częściowo będę korzystał także z blaszek do T-72B3M Trumpka (tylne ekrany przeciw kumulacyjne) też od Mikrodisign, koła mam z zestawu BMPT-72 Tigera do tego gąsienice Masteclub do T-14 Armata (T-90M ma takie jak T-14). 
Plus jeszcze Kord właściwy dla tej wersji T-90 od LiveResin. Z tego co widzę to będzie sporo grzebania. Najwięcej na wieży. To co już widzę to zmodyfikowana wersja pancerza reaktywnego, inny właz dowódcy, do przeniesienia antena i czujniki systemu Shtora, inaczej rozmieszczona Tucha, inna geometria osłon na wieży inna wieżyczka dla Korda. Trochę mniej jest na korpusie :) większe baki, inne APU, zmienione przednie osłony gąsienic i to tak z tych grubych rzeczy. 

20201018_213453.jpg

20201018_215134.jpg

i-G3X5k9d-X2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kół, które ma oryginał, nie ma w zestawie Zvezdy, ale to wiesz. Oprócz tego, oryginał, ma też inny typ klimatyzatora, niż ten co dała Zvezda :). Myślę, a wręcz jestem o tym przekonany, że już zdążyłeś się zorientować, iż producent, co innego namalował na pudle, a co innego dał w pudle 😉

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Kół, które ma oryginał, nie ma w zestawie Zvezdy, ale to wiesz. Oprócz tego, oryginał, ma też inny typ klimatyzatora, niż ten co dała Zvezda :). Myślę, a wręcz jestem o tym przekonany, że już zdążyłeś się zorientować, iż producent, co innego namalował na pudle, a co innego dał w pudle 😉

Koła mam z zestawu Tiger BMPT-72. Tiger dawał oba rodzaje kół, więc wykorzystam jedne z nich. Kwestia klimy to też z pomocą przychodzi zestaw Tiger tylko T-90MS ten nowszy.

 

26 minut temu, martinello napisał:

A docelowo będzie ten zielony z pierwszego postu ?

Jak rozwiązałeś problem siatek z "węzłami" ?

Tak, docelowo zielony z pierwszego postu. Tu z pomocą przyszedł mi kolega Chorąży, któremu zostały siatki od zestawu Rosomaka i ma mi podesłać.  To jest to samo rozwiązanie co w 90ce. Co ciekawe podobno ten rodzaj siatek to brytyjski patent:roll:

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, M.A.V. napisał:

melduje się na widowni :wojo:

pamiętając Twój ostatni warsztat to z tego pudełkowego plastiku mało co zostanie a reszta będzie obficie obita mosiUdzEm  :szczerbol:

:) miedzi tyle co w BVce pewnie nie będzie, ale za to sporo białego styrenu😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x_bandit napisał:

Koła mam z zestawu Tiger BMPT-72. Tiger dawał oba rodzaje kół, więc wykorzystam jedne z nich. Kwestia klimy to też z pomocą przychodzi zestaw Tiger tylko T-90MS ten nowszy.

No właśnie chodzi, o to, że nie ten nowszy :)

 

 

IMG_20201019_100756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie zdjęciowe. Zacząłem od lewej strony, prawdę mówiąc jak patrzę na walkaround z tegorocznego Army 2020 to czeka mnie sporo zabawy.

Wymieniłem śruby na wieży bo wyglądały słabo. Zależało mi głównie na śrubach na zasobniku amunicyjnym wieży, ale przy okazji zrobiłem wszystkie małe (Masterclub 0,4mm), zmieniłem punktu montażu zasłony dymnej Tucha. Nowa T-90M ma dodatkowy wizjer pod czujnikiem opromieniowania laserem- dodałem go. No i dziś zacząłem przerabiać właz dowódcy. Resztę widać na zdjęciach. Muszę oczywiście zrobić wszędzie imitację spawów, ale to pewnie na końcu jak już zrobię komplet na lewej stronie :)

p1.jpg

20201015_125621.jpg

20201016_132709.jpg

20201018_192859.jpg

20201018_194954.jpg

20201019_134319.jpg

20201019_134437.jpg

20201019_134505.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco niby nie jest, ale w międzyczasie zrobiła mi się klima :) Samo pudło to hybryda z tego co dała Zvezda plus to co miałem po modelu Tiger. Kamerka jest z zestawu Microdisign, dorobiłem szkiełko. Pokrywa filtra niestety musiała zostać dorobiona, zamki pokrywy też Mikrodisign.

20201022_114507.jpg

20201022_114654.jpg

20201022_135900.jpg

20201022_140008.jpg

i-G4ZQx7p-X2.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M.A.V. napisał:

jak zwykle detal rewelacja  :piwo:

Będę się starał co by nie było siary 😉  :piwo:

6 godzin temu, axel1st napisał:

Super, obserwuję :) Duży plus za tematykę :)

Dzięki, ruskie mi pasują:) jeszcze w szafce leży T-90A Menga i BMPT-72 Tigera no i czekam na kolejnego RPG T-80U aż się pojawi znów w Martoli co by zrobić konwersję na UK, a z tego co widziałem to jest też zapowiedź pierwszej 72 z wnętrzem od Amusing Hobby i też z chęcią bym go złożył... :pomysl:

Edytowane przez x_bandit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, M.A.V. napisał:

nie wiem czy już nie było w poprzednim warsztacie....   jak łączysz blaszki?

to jakieś sprytne lutowanie?

Głównie na UHU super glue. W bardzo skomplikowanych kształtach ciężko jest to ładnie polutować, poza tym często trzeba to jeszcze dogiąć/ zmienić kąt. Jakbym polutował to nie byłoby opcji żeby coś zmienić. Lutowanie nie wybacza błędów :), natomiast w tym konkretnym przypadku od wewnętrznej strony wzmacniałem dodatkowo blaszkami poszczególne łączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, M.A.V. napisał:

OK - czyli musisz mieć jakiś dokładny stojaczek żeby to dobrze chwyciło i się nie rozlazło ?

pytam bo kilka razy kleiłem jakieś większe blaszki na CA i jedyne rozwiązanie to było upierdliwe i długotrwałe trzymanie obu elementów w pęsetach aż klej chwyci

Nie mam stojaka, lepię to w rękach. W tym przypadku żeby było dobrze spasowane robilem to też bezpośrednio na konstrukcji. Pomagałem sobie patafixem, żeby idealnie ustawić. Troche zabawy z tym było :):miecz:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 21:04, x_bandit napisał:

Będę się starał co by nie było siary 😉  :piwo:

Dzięki, ruskie mi pasują:) jeszcze w szafce leży T-90A Menga i BMPT-72 Tigera no i czekam na kolejnego RPG T-80U aż się pojawi znów w Martoli co by zrobić konwersję na UK, a z tego co widziałem to jest też zapowiedź pierwszej 72 z wnętrzem od Amusing Hobby i też z chęcią bym go złożył... :pomysl:

No ten Amusing  Hobby zapowiada się ciekawie, przez chwilę  nawet zastanawiałem się czy nie odłożyć mojego Trumpetera, ale prace są już dosyć zaawanasowane i w sumie wnętrze średnio mnie interesuje :) Tak więc działam dalej nad zrobieniem polskiego T-72M1 z Trumpkowego T-72A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.