Skocz do zawartości

[W] Bell AH-1W Cobra // Italeri 1/72


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Chwilowy odskok od maszyn Grey over White. Tym razem wiatrak, maszyna bez której Grunty na ziemi nie byli by wstanie walczyć. Planuje zrobić Whiskeya z operacji Pustynna Burza, której to 30to lecie obchodzimy w tym roku. Na początek kokpit, przez Italeri potraktowany bardzo po macoszemu. Żywice Armycasta są już niedostępne więc postawiłem stracić scratchowe dziewictwo i tak sobie od trzech dni sobie dłubie. 

WIP AH-1 Whiskey Cobra

 

WIP AH-1 Whiskey Cobra WIP AH-1 Whiskey Cobra WIP AH-1 Whiskey Cobra WIP AH-1 Whiskey Cobra WIP AH-1 Whiskey Cobra

 

Edytowane przez Moses
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila. A co to za partyzantka się odstawia? O ile mi wiadomo Admin wydzielił stosowny dział do budowy śmigłowców.  Także tego, ten szanowny panie, graty do kufra i do sąsiedniego działu.

A swoją drogą co wam Grześ obiecał, że Ty razem ze Zbychem za budowę śmigłowców się wzieliście.

Na razie wygląda ten wiatrak obiecująco. Czekam na postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łolaboga no tak! jest inny dział!!!! Admin jest tu admin?! prosze o przerzucenie teamtu.

Mi tam Grześ nic nie obiecywał, ja do wiatraków nic nie mam, ba nawet odprawiam herezje robiac letadła USMC a zapominam o tak waznych maszynach, ale właśnie zacząlem to naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zegeye napisał:

Przerysowałeś to śmigło?  Ona jest wypukła?

Aż tak to widać? 😕

Wszystkie Cobry Italeri i te w 72 jak i w 48 są wypukłe. Zostało mi jeszcze nitowanie, ale to muszę zakupić nowe narzędzie bo te Trumpetera się do tego nie nadaje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bart207skw napisał:

kibicuje.

tez teraz sklejam ta cobre. tylko, ze moja jest prosto z pudełeczka bez takich cudeniek w kokpicie. 

To nic trudnego, serio :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moses changed the title to [W] Bell AH-1W Cobra // Italeri 1/72
  • 1 month later...
17 godzin temu, mirage3 napisał:

Co tam, co tam !? łiski się ciepła robi a jak wiadomo ruda wóda na myszach bez lodu nie idzie 😉  Jakieś postępy ?

 

Czakalem na przesyłkę 😉

 

11 godzin temu, Staryfajter1954 napisał:

Jakimi narzędziami nacinasz linie podziału blach? Będziesz jeszcze te nacięte linie obrabiał ? 

Rylec od Trumpetera, do tego punktakt od Vallejo. Linie już sæ na gotowi, czyli przetarte gąbką, oczyszczone, zalane cienkim klejem, i ponownie gąbka przetarte.

 

IMG_20201218_122430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

uhhh ile mozna cierpiec na brak weny.... zmusiłem się :) otworzyłem luki pod kabiną i skleiłem do kupy kokpit od Armycasta. Czesi zrobili kawał dobrej roboty, nie ogarnął bym tego samemu. Wczesniejszy kokpit oczywiscie trafił do pudełka i bedzie wykorzystany przy robieniu wersji T

AH-1 Whiskey 1/72 WIP AH-1 Whiskey 1/72 WIP AH-1 Whiskey 1/72 WIP

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zasadniczo kadłub ogarnięty, przeryty ponitowany, wyszło jak umiałem lepiej nie będzie. Teraz dokleić duperele i malowanie, czyli z górki

 

IMG_20210224_205342_1.thumb.jpg.71c3cc52092212599e7940b58dc06e26.jpg

IMG_20210224_205243_1.thumb.jpg.26a0304df307a6c8b83be987effeffc9.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rylec od Trumpetera, do tego punktakt od Vallejo. Linie już sæ na gotowi, czyli przetarte gąbką, oczyszczone, zalane cienkim klejem, i ponownie gąbka przetarte.
 
IMG_20201218_122430.thumb.jpg.44976613308783f3d8ef6d3cca2f2527.jpg
Witam

Czy mógłbyś bardziej sprecyzować pojęcia: gąbka, cienki klej ? Może czegoś się nauczę...

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka - ściernidło w formie gąbki, ja używałem 2000 

Cienki klej - klej wnikający np. Extrathin od Tamiya

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mieszałem farby do malowania, kiedy zauważyłem że kompletnie skopana jest część gondoli silnikowych przy wydechu. Zaklajstrowałem masą wamodowską, jutro będę szlifował aby nadać odpowiedni kształtIMG_20210226_173616.thumb.jpg.49eb2d7f2bdc964426f6b7dae3c7e0ff.jpgIMG_20210226_173627.thumb.jpg.6cf110f32508324c7a625c9913a44d8c.jpg

 

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.