Skocz do zawartości

Piła do żywicy


Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz mini wiertarkę najlepiej jest sobie wytoczyć krążek z gumy na trzpieniu i zrobić na taśmie samoprzylepnej dwustronnej takie krążki z różnej gradacji papieru ściernego.Potem to sobie warstewkami przykładając rurę od odkurzacza przeszlifuj delikatnie te nadlewki żywicy.Bardzo delikatnie by nie zdjąć za dużej warstwy.Krążki ścierne na taśmie przylepnej robi nawet proxxon.

image.thumb.png.c91783ea84ae064e0a534585b44b3cd9.pngimage.thumb.jpeg.de220736bb5b73703d913c806f590b56.jpeg

 

Tak wygląda mój krążek na trzpieniu do mini wiertarki.Ma jakieś 20mm średnicy.

image.png

Edytowane przez push-up78
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem taką:

Hobby Saw - Hobby Tools

Oferowana przez różnych sprzedawców.  Ja mam bez żadnego  napisu, z Amazona. Występuje w różnych rozmiarach. Tańsza od Tamyi i skuteczna. 

 

Triumpeter/HobbyCraft oferuje ją w takiej odmianie, ale nie wiem czy to wygodne.

71Tq493FVPL._AC_SL1500_.jpg

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te piłki olfy są dobre, ale mają swoją grubość.

Żyletka cienka, ale mała.

Coś za coś.

 

Takie delikatne elementy pewnie lepiej obrabiać szlifując na płaskiej powierzchni z papierem ściernym 600-800.

Żywica idzie tak bardzo szybko i masz małe szanse na połamanie delikatnych elementów. Z piłką trzeba bardzo uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku

11 godzin temu, Klapouch napisał:

Kostka jak kostka. Ja muszę obciąć TO

 

 

7D80B31D-11D9-495B-957E-C4C6175216DE.jpeg

 

I czeska żyletka i piłka olfy są okej, w zależności elementu.

Jesli chodzi o grube żywiczne podstawy to nie musi byc odrazu  działo:) może być np. to -> http://www.narzedziaolfa.pl/index.php?p157,olfa-ostrze-zapasowe-kb4-ns-3

 

Jednak w Twoim  przypadku nie używał bym piłki. Środek bym wyciął nacinając kilka razy skalpelem/ostrym nożem do tapet(jesli sie boisz pekniecia bokow to tradycyjnie wywiercić 4 otwory na rogach), a pozniej delikatnie zeskrobał warstwę naddatku, ostatecznie wykańczając wszystko papierem ściernym na kawałku drewnianego klocka.

Pzdr.

 

 

Jaro

Edytowane przez pepociufakers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Klapouch napisał:

Kostka jak kostka. Ja muszę obciąć TO

 

 

7D80B31D-11D9-495B-957E-C4C6175216DE.jpeg

Takiej ramy  nie wycina sie piła a już zwłaszcza tą która pokazałeś. Do takiej roboty to kawałek płyty MDF tak 30x20 cm, na to naklejasz płótno ścierne z ziarnem 240 - 320  i na mokro szlifujesz az będziesz miał gładką równa powierzchnię tej ramy.  Piła ma zbyt grube zęby, żeby takiej żywicy nie porozrywac w trakcie cięcia no i jest duża, sam brzeszczot ma prawie 20 cm długości i 0,25 mm grubości, to nie jest narzedzie do filigranowych detali z kruchej żywicy:

 

IMG_6939.jpg

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w tę szczelinę pomiędzy ramą a kostką wlewową  "czeską żyletkę" od JLC albo CMK  spróbował wcisnąć i rozciąć w ten sposób.

Albo zeszlifować, tylko to dużo pyłu będzie - koniecznie na mokro.

Piłka od Tamiyi nie dość, że za gruba, to będzie haczyć i skończy się połamaniem części, tak jak Qz9 napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.