Skocz do zawartości

RWD 14 Czapla


Marek62

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio czytałem na forum posty o modelu czapli.Kilka juz kiedys skleiłem,ale temat mnie na tyle wciagnał że kupiłem zestaw zts plastik za całe 10,99 zł i wziąłem czaplę na warsztat.Bazowałem na planach Samolot po polsku stratusa i planów wydanych kiedys w modelarzu. jako ze model vintage to przy budowie przyjąłem równiez ta metodę, czyli zadnych blaszek itp. Zrobiłem troche lepsze wnetrze kabin niż z oryginalnego zestawu, dodałem żebrowanie usterzenia, zmieniłem kształt statecznika pionowego, wstawiłem nowy silnik w osłone, zmieniłem smigło i dodałem jeszcze kilka drobiazgów.Trochę zmieniłem zastrzały bo te z zestawu maja okragły przekrój.

Model na razie tylko z szachownicami, ale chciałbym wykonac go z jakims godłem eskadry i nr podskrzydłowym.Na razie znalazłem 3  391K, 225P, 374R i mysle jak tu wykombinowc te oznaczenia.Pewnie bede zmuszony tez je wykonać. czapla12.thumb.jpg.aeaa2e1fee1b8dcb94c4515dc7325ee9.jpg

czapla11.jpg

czapla8.jpg

czapla7.jpg

czapla10.jpg

czapla1.jpg

czapla2.jpg

czapla3.jpg

czapla4.jpg

czapla6.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rewelacyjna Czapla, a jak dobrze doczytałem to jest wykonana z w miarę ,,świeżych" wyprasek - że udało ci się trafić kadłub na którym można oprzeć budowę?!??!!

 Kupiłem 3 sztuki: żadna się nie nadawała nawet na bazę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się udało. Kupiłem ostatnio jeszcze jeden. Kadłub jako tako choć plastik to jest dno luszczy się,natomiast silnik a w szczególności osłony popychaczy to jest shit. Ale dobrze ze chociaż takie coś jest dostępne. Byłoby o wiele łatwiej gdyby producent polepszyl jakość plastiku. Póki co nie zrazony jakością zestawu dlubie sobie następna czaple,bo ta ostania jakoś taka,, przycupnieta,, wyszła. Jak patrzę na dostępne fotki to podwozie wydaje się wyższe i wygląda bardziej,, lekko,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się udało. Kupiłem ostatnio jeszcze jeden. Kadłub jako tako choć plastik to jest dno luszczy się,natomiast silnik a w szczególności osłony popychaczy to jest shit. Ale dobrze ze chociaż takie coś jest dostępne. Byłoby o wiele łatwiej gdyby producent polepszyl jakość plastiku. Póki co nie zrazony jakością zestawu dlubie sobie następna czaple,bo ta ostania jakoś taka,, przycupnieta,, wyszła. Jak patrzę na dostępne fotki to podwozie wydaje się wyższe i wygląda bardziej,, lekko,, 

rwd_14_11.jpg

rw.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bardzo ładna i czyściutka. Nie dałoby się nieco jej przybrudzić? Nie dopatrzyłem się tam jakiegoś wyrazistego washa. Poza tym - sam nabrałem ochoty na polską konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mam pytania do czapli 374- po pierwsze skąd nr seryjny 55-108 ? a po drugie dlaczego pod płatem litera R a nie D, skoro to była maszyna ponoć z Dęblina? Pytam bo tez mam ochotę na to oznakowanie ale nie potrafię nic więcej zaleście oprócz nr burtowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.