Skocz do zawartości

BF-109G-5 'Bakhorn' MasterCraft 1:72


sdkfz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, po co tu się spierać i udowadniać, że moja mojsza jest najmojsza. Wiadomo, ze ten kto przeszedł "szkołę życia" z takimi klamotami to sobie poradzi z każdym modelem. Rzekłbym nawet, że z kartofla wystruga ładny samolocik. Tylko po kiego, przepraszam za wyrażenie, wała męczyć się z takim złomem. Sam wiem jak to jest bo nie jednego takiego dziada wystrugałem ale tak jak napisał mirage3 lepiej kupić coś bardziej sklejalnego niż takie mydło.  Jeden ważny pożytek z takiego modelarstwa jest taki, że osoba która przez to przeszła i umie sobie poradzić,   nie pitoli potem,   ze łzami w oczach, po całym forum, że musi użyć szpachli bo się dziureczka zrobiła w kadłubie  i jak ryski na płacie usunąć I w ogóle model jest be bo było trzeba użyć 0,3g szpachli. Ten konkretny model był kiedyś sklejany ale teraz już nie jest. Co innego by było gdyby to była wersja G-12, która swego czasu była tylko przez Intech wydana. To wtedy bym jeszcze zrozumiał tą walkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mirage3 napisał:

teraz jest wybór to z niego korzystam.

Ja też.Jednak w 99%przypadków decyduje cena.Autor modelu sam wspomniał że model kosztował całe 15 zł.Ja bym nie dał 1 złotówki za niego.Ale to kasa kolegi "sdkfz" i jego wybór.

 

20 minut temu, mirage3 napisał:

Dlatego nie rozumiem takich wypowiedzi jak przytoczona wcześniej, obsługi betoniarki do szpachlówki jakoś mało ma z modelarstwem wspólnego... 

A ja rozumiem.Niekiedy model do którego jest potrzebna betoniarka do szpachlówka jest jedyny na rynku.Wtedy mamy dwa wyjścia:

1.Kupić i odpalić betoniarkę.

2.Odpuścić i czekać aż ktoś wypuści dany produkt.Tutaj jednak jest ryzyko że możemy się nie doczekać.

Ps.Parę sztuk tego modelu kupiłem ale nie złożyłem ani jednego.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jarek napisał:

Kto nie sklejał tego typu modeli nie ma pojęcie o prawdziwym 

Jak juz to o prawdziwym modelarstwie, jak już rzucamy takimi górnolotnymi hasłami, to może mówić Mikołaj75, rymulus, p. Ziober, i kilku innych nielicznych którzy robią coś z niczego. To jest prawdziwe modelarstwo a nie sklejenie kiepskiego modelu, który jakbyś się nie starał będzie wyglądał kiepsko. 

Edytowane przez Moses
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Moses napisał:

Jak juz to o prawdziwym modelarstwie, jak już rzucamy takimi górnolotnymi hasłami, to może mówić Mikołaj75, rymulus, p. Ziobro, i kilku innych nielicznych którzy robią coś z niczego. To jest prawdziwe modelarstwo

No i tutaj muszę Panu przyznać rację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model o jest szczyt modelarskiego hardcoru, ale zawalcz do końca. Życzę powodzenia. Trochę szpachli tu i tam, trochę nowych linii podziału i "bedzie piknie". 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, greatgonzo napisał:

W kwestii formalnej: Andrzej Ziober.

Hahaha, kocham swój słownik w komórce. Zawsze wie lepiej co napisać :)

 

Panie Andrzeju proszę mi wybaczyć.

Edytowane przez Moses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej doplacic 10zł i kupic Airfix.  100 razy lepszy niz ten szajs polskiej firmy. Widac ze polska nie potrafi juz chyba produkowac dobrych modeli jedynie Mirage Hobby i IBG(Mirage Hobby tez ma przepaki Plastyka)

Edit jednak Airfix 43zł. Ale lepiej dolozyc do niego.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jak tam postęp prac nad Mesiem? Walczysz jeszcze, czy skapitulowałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Badziew  został sklejony do końca, a właściwie zakończone zostały prace. Po kilku przyklejonych częściach już zacząłem sklejanie byleby jak najszybciej zakończyć tą mękę dlatego do modelu nawet nie próbowałem się przyłożyć. Jak widać głównie po jednym z kół. Złamało się i męczyłem się pół dnia, żeby je jako tako przykleić. Nawet przy klejeniu cyjanoakrylem samolot się rozkraczał, więc darowałem sobie dalszą zabawę.

Szpachlę jeszcze ciut podszlifuję. Jakąś tam część od niego zgubiłem. W instrukcji nawet nie ma informacji o przyklejeniu dział i nawet mi się już nie chciało. I tak nie ma się czym chwalić. Będzie do nauki nakładania podkładu i zrobię jakieś malowanie sci-fi do przećwiczenia i tyle.

Wszystkim młodym co chcą kupować tanie modele nawet dla jaj odradzam to😄 Będę już kupował tylko normalne modele😁 Chyba zgarnę jakąś nagrodę za najgorzej wykonany model 2022 na forum😆

IMG_1346.jpeg

IMG_1347.jpeg

IMG_1348.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sdkfz napisał:

 Chyba zgarnę jakąś nagrodę za najgorzej wykonany model 2022 na forum😆

 

Szanse są , zawiesiłeś poprzeczkę wysoko...

109 z MC to glut / szalenie pracochłonny zestaw aby coś z tego wyszło, niewątpliwie da się, a czy warto to już indywidualna sprawa

Edytowane przez wuwumaster
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.