Skocz do zawartości

BF-109G-5 'Bakhorn' MasterCraft 1:72


sdkfz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam. Na warsztacie model za 15 zł. Wskazówki i porady mile widziane, a krytyka jeszcze bardziej. Model pewnie nieznany na forum i może lepiej, żeby tak pozostało😄 Celem jest czyste sklejenie i poprawne malowanie. Podoba mi się, że plastik jest dosyć sztywny, znacznie twardszy niż w tanich modelach Revella.

IMG_8497.jpeg

IMG_8499.jpeg

Edytowane przez sdkfz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sdkfz napisał:

Model pewnie nieznany na forum i może lepiej, żeby tak pozostało

Nie ma tak dobrze.Na forum jest znany każdy model.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj przerobiłem tych 109 parkę 😉 ....
 Zwróć szczególną uwagę na połączenia:
- ogon z kadłubem ( jest uskok)
- skrzydła z kadłubem spasowanie jest krytyczne. Od góry po wklejeniu skrzydeł na przejściu skrzydło-kadłub jest wąwóz dość duży, z dołu z kolei musisz gubić uskok na długości ok. 2,5-3 wręg za owiewką.
- owiewka nie pasuje za bardzo do kadłuba
- działka na nosie słabo wpasowane w tym zestawie, trzeba się troszkę namęczyć by to wyprowadzić na prostą. 
- osłona filtra jest za mała względem obrysu na kadłubie( ten boczny kikut co się dokleja przed owiewką po prawej stronie)
- stateczniki poziome nie są za dobrze dopasowane do kadłuba.
- skrzydło prawe (patrząc w kierunku śmigiełka od góry): od spodnią jego część musisz pocienić dość znacznie po całej długości bo wyjdzie Ci uskok między lotkami i klapami a resztą skrzydła
- kadłub w okolicy dziobu jest przesunięty względem siebie o jakieś 0,5-0,7 mm. Trzeba nadrzucać szpachlą. 
- ściana tylna kokpitu ( ta łamana) jest też słabiutko dopasowana do miejsca docelowego.

 Kadłub jest krzywy - wygięty w banan - za kokpitem. Po złożeniu połówek kadłuba i doklejeniu ogona jest to bardzo dobrze widoczne. 
 Kibicuję w budowie 😉
Ps. pokaż jakie są warianty malowań w tym zestawie. 
 

Edytowane przez neptun1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, neptun1939 napisał:

Ps. pokaż jakie są warianty malowań w tym zestawie. 

Na stronie Mojehobby masz pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, neptun1939 napisał:

Ojjj przerobiłem tych 109 parkę 😉 ....
 Zwróć szczególną uwagę na połączenia:
- ogon z kadłubem ( jest uskok)
- skrzydła z kadłubem spasowanie jest krytyczne. Od góry po wklejeniu skrzydeł na przejściu skrzydło-kadłub jest wąwóz dość duży, z dołu z kolei musisz gubić uskok na długości ok. 2,5-3 wręg za owiewką.
- owiewka nie pasuje za bardzo do kadłuba
- działka na nosie słabo wpasowane w tym zestawie, trzeba się troszkę namęczyć by to wyprowadzić na prostą. 
- osłona filtra jest za mała względem obrysu na kadłubie( ten boczny kikut co się dokleja przed owiewką po prawej stronie)
- stateczniki poziome nie są za dobrze dopasowane do kadłuba.
- skrzydło prawe (patrząc w kierunku śmigiełka od góry): od spodnią jego część musisz pocienić dość znacznie po całej długości bo wyjdzie Ci uskok między lotkami i klapami a resztą skrzydła
- kadłub w okolicy dziobu jest przesunięty względem siebie o jakieś 0,5-0,7 mm. Trzeba nadrzucać szpachlą. 
- ściana tylna kokpitu ( ta łamana) jest też słabiutko dopasowana do miejsca docelowego.

 Kadłub jest krzywy - wygięty w banan - za kokpitem. Po złożeniu połówek kadłuba i doklejeniu ogona jest to bardzo dobrze widoczne. 
 Kibicuję w budowie 😉
Ps. pokaż jakie są warianty malowań w tym zestawie. 
 

A czy jest jakies miejsce/fragment bez klopotow ze sklejaniem? Bo problemow jest tyle samo co czesc na wypraskach😝

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę pokleiłem. Załączam zdjęcia na dowód tego. Dodatkowo pokazuję wszystkie wersje malowania. Jeszcze nie wiem, w której zrobię. Nie spodziewałem się, że spasowanie elementów będzie aż tak fatalne.🙄 Byleby go szybko skończyć i kupić normalny model.

IMG_8504.thumb.jpeg.2ba7ab1bce522c81973eeaf5df2e5b1e.jpegIMG_8503.thumb.jpeg.c119fb5080c2bdef4a967a850f419e2b.jpegIMG_8505.thumb.jpeg.d45e8791f0f866046109bf49f86f4397.jpegIMG_8506.thumb.jpeg.ac87fab170ebc340e0abbd5c53fbc19b.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 18:18, sdkfz napisał:

Dzisiaj trochę pokleiłem. Załączam zdjęcia na dowód tego. Dodatkowo pokazuję wszystkie wersje malowania. Jeszcze nie wiem, w której zrobię. Nie spodziewałem się, że spasowanie elementów będzie aż tak fatalne.🙄 Byleby go szybko skończyć i kupić normalny model.

IMG_8504.thumb.jpeg.2ba7ab1bce522c81973eeaf5df2e5b1e.jpegIMG_8503.thumb.jpeg.c119fb5080c2bdef4a967a850f419e2b.jpegIMG_8505.thumb.jpeg.d45e8791f0f866046109bf49f86f4397.jpegIMG_8506.thumb.jpeg.ac87fab170ebc340e0abbd5c53fbc19b.jpeg

O k...wa, wygląda, jakby go szczury pogryzły... Szkoda życia na takie produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te wypraski jeszcze jako Intech wydane. Musiałbym sprawdzić, czy  też takie od siekiery obrobione, czy nieco subtelniej.  A merytorycznie jak tu jest - tego akurat nigdy nie sprawdzałem? Messera to na pewno przypomina, nawet całkiem przypomina.  W przeciwieństwie do E3/E4 Academy, który dziwnie sprawia wrażenie Spitfire'a...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o same wypraski (oryginalnie wydane przez firmę JoHan, niektórzy dopatrują się kopii Hase, było to kiedyś debatowane na forum) to bryła/obrysy/wymiary wbrew pozorom wcale nie jest źle, nawet całkiem ok. Natomiast od samego początku występowania na rynku (InTech/MC) jakość jest de facto tak samo siermiężna. Wszystkie moje InTechy miały tak samo grube ogony (tu kolega nie pocienił i po złożeniu połówek wyszło jak wyszło) i nie wpasowany płat. Model b.słaby ale nie żeby z gruntu zły, nie mniej jednak dla b wytrwałych/zdeterminowanych/po prostu zawziętych na ten konkretny zestaw (w dobie dzisiejszej konkurencji nierozsądny, ale kto komu zabroni 🙂)

 

Koledze mimo wszystko życzę wytrwałość, jak dobrniesz do finału to mało który potworek będzie ci straszny 👍

 

pozdr 

ww

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model powoli idzie naprzód. Zdecydowałem się nie malować wnętrza. Raz, że chcę kabinę zamkniętą, bo i tak nie ma się czym chwalić, a model ma szybciej powstać tym bardziej jak zobaczyłem spasowanie reszty elementów. Szczeliny zalałem klejem, żeby zaszpachlować je, więc jutro może pokażę kolejne zdjęcia.

IMG_8547.jpeg

IMG_8549.jpeg

IMG_8550.jpeg

IMG_8552.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ty chłopie nie siej średniowiecza na forum i wywal tego kaszmara do kosza.  Co prawda nie będę ukrywał, że udało mi się kiedyś zrobić ten model  (bodajże R-6 :hmmm: w zimowym kamo) ale jeszcze z oryginalnych wyprasek Intechu. I śmiało powiem, że formy to się już dojechały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem,  że ja też nie widzę sensu  w sklejaniu czegoś takiego. Na rynku jest tyle dobrych modeli Bf-109, że nie wiem czym kierował się kupujący. Co prawda rozumiem,  tu miał być może znaczenie aspekt finansowy, ale czy nie lepiej poczekać, coś odłożyć i kupić model przyjemny w sklejaniu? Proszę autorze wątku nie czuj się urażony, ale tyle, ile modelarze będą kupować te koszmary, to tyle oni je będą produkować. A już dawno powinni przestać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, TerraIncognita said:

Powiem,  że ja też nie widzę sensu  w sklejaniu czegoś takiego. Na rynku jest tyle dobrych modeli Bf-109, że nie wiem czym kierował się kupujący. Co prawda rozumiem,  tu miał być może znaczenie aspekt finansowy, ale czy nie lepiej poczekać, coś odłożyć i kupić model przyjemny w sklejaniu? Proszę autorze wątku nie czuj się urażony, ale tyle, ile modelarze będą kupować te koszmary, to tyle oni je będą produkować. A już dawno powinni przestać. 

Dobrałem go kiedyś do darmowej wysyłki i po prostu byłem ciekaw jak słabo będzie zrobiony i nie spodziewałem się, że aż tak😅 Chcę po prostu doprowadzić swój pierwszy warsztat do końca na forum i zapomnieć o tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejaj, będzie przykład w dyskusji

Mc_to_dobre_modele_napoczatek, tudziesz trochę_szpachli_i_pilnika_i_jest_prawie_tamiya 

Edytowane przez Moses
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mirage3 napisał:

Dziwne postrzeganie modelarstwa... 

Po prostu ilu sklejających tyle rodzajów postrzegania modelarstwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Xmen napisał:

Po prostu ilu sklejających tyle rodzajów postrzegania modelarstwa.

Ja też robiłem Messerschmitty z Intechu i już wtedy to ciężko się składało ale robiłem to bo Hasegawa to odległa galaktyka była. F-5E Hellera robiłem bo nie można było dostać Italeri. Ale to było dawno, teraz jest wybór to z niego korzystam. Dlatego nie rozumiem takich wypowiedzi jak przytoczona wcześniej, obsługi betoniarki do szpachlówki jakoś mało ma z modelarstwem wspólnego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to,że czasami trzeba powalczyć z materią, a nie tylko wyjąć części z pudełka skleić i gotowe.Producenci szpachlówki też chcą zarobić.:jupi2::jupi2:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.