Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.12.2021 o 20:44, Hello napisał:

Istnieje jakaś ksiażka , album na temat naszych F-16 ? Oczywiście zawierające informacje dla modelarzy . 

 

Pozdrawiam Hello

Czy sensowne, każdy ocenia sam. 

f 16.jpg

f 16 tbu.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dziękuję chłopaki . Trzeba czekać . Może nikt nic nie robi bo jeszcze za "świeży" samolot . 

Fajnie byłoby mieć taką książkę z malowaniami i rysunkami w skali . Żeby się już nie pytać na forum o antenki itp.

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzes napisał:

Takie 3 pozycje pozwoliłem sobie zakupić bez pytania...

knigi.thumb.jpg.1eadb52c221d5f6861508b28b2b56bcb.jpg

Posiadam wszystkie trzy pozycje Biblioteczki SP od dość dawna (i sporo innych z serii), aczkolwiek nie doczekały się jeszcze przeczytania:nauka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Slawek_26869 napisał:

Posiadam wszystkie trzy pozycje Biblioteczki SP od dość dawna

Ja do tej pory miałem je w wersji elektronicznej.

Ale papier to dla mnie bardziej przyjazny nośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hamp napisał:

F-16;Mig-29;Su-22 KAGERO z kalkami | Pniewy | Kup teraz na Allegro Lokalnie

Z tą pozycją o F-16 to byłby m ostrożny.

Wprawdzie dołączone są polskie kalki, ale wnętrze to już niekoniecznie...

Są tam zdjęcia tylko amerykańskich samolotów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniowym numerze Lotnictwa jest artykuł Panów Adama Gołąbka i Andrzeja Wrony - "F-16 Jastrząb. 15 lat pod znakiem biało-czerwonej szachownicy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościł bym, ale mam. Mam też (i to mocno uzasadnioną) nadzieję, że tom drugi będzie na równie wysokim poziomie.
I że - daj Boże -będą następne, jeden z autorów ma ponoć jakieś chody u Szefa.


Zdrówka dla zdrowych, zdrówka dla chorych. I lepszego nowego roku.
 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, myszaty napisał:

Album dotarł pod choinkę - dla mnie jest rewelacyjny, oby więcej takich wydawnictw.16403826891505496581499920498698.thumb.jpg.ecc15e48d23890bf0f4c6a600848673b.jpg16403827116554375265046752555774.thumb.jpg.f98a02cdd2e204aa84529d8b56d3b3c0.jpg

Sprawdź czy masz II wydanie (poprawione). A następna pozycja z tej serii, jak czytałem, już się drukuje. Powinna być dostępna w pierwszej połowie 2022r. Głównie będzie to co zdobyto w Ławicy.

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam...  W 2020 widziałem na ALGR model AIRMO, a na baju bywa żywica Lüdemanna.
.

11 godzin temu, myszaty napisał:

tylko jeszcze żeby modele były dostępne...


No i jest jeszcze ZSTS - najlepszy kawałek modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KayFranz napisał:

Oj tam, oj tam...  W 2020 widziałem na ALGR model AIRMO, a na baju bywa żywica Lüdemanna

Teraz to będzie polowanie...

 

Godzinę temu, KayFranz napisał:

No i jest jeszcze ZSTS -

Zrobię Sam Ten Samolot  ???

🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

Zrobię Sam Ten Samolot


O, też może być, podłapałeś ideę. U mnie to znaczy "Zrób Se To Sam".

 

----   Nindża sklejają to, co chcą,  maminsynki czekają, aż im się poda...   ----

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chyba przeszło bez echa. Polish Fighter Colours 1939-1947. V2- dzieło podobno monumentalne i kompletne. Obejrzałem prezentację ( bardzo szybką ) i to co jest już w necie. Odczucia ? Chyba jest rzeczywiście prawie kompletna. Oczywistości są chyba w całości. Do tego samoloty na których Polacy wykonywali jakieś loty ( zapoznawcze, doświadczalne itp ). Wpakowano tam nawet nieloty z warsztatów i wystaw ( np. Ła-5) . Ja, jak zwykle ponarzekam, że książka o POLSKICH malowaniach, adresowana raczej dla POLSKIEGO odbiorcy nie jest po POLSKU. POLSKIE wydawnictwo, POLSCY autorzy ...To powód dla którego prawdopodobnie jej nie kupię ... Z tego co widziałem, sądzę, że będzie wydanie II, uzupełnione i poprawione. Sporo o książce : http://modelarstwo.koszalin.pl/index.php/literatura/634-polish-fighter-colours-1939-1947-vol-2

2.jpg

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.