Skocz do zawartości

Literaturka lotnicza


Nexus

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, caughtinthemiddle napisał:

Wawrzyński coś wydał parę lat temu, ale nie miałem w ręku.

A jakiś bliższy namiar na to wydanie, o ile chodzi o Mirosława Wawrzyńskiego to o ile się orjętuję to pewno chodzi Ci o:

Czerwone gwiazdy sojusznik czarnych krzyży nad Polską (Pierwsza polska monografia działań lotnictwa sowieckiego i polskiego podczas wojny polsko-sowieckiej, rozpoczętej agresją zSRR na Polskę 17 IX 1939 roku. Autor prezentuje walki powietrzne, zestrzelenia samolotów sowieckich i polskich nad Kresami, ataki samolotów sowieckich na oddziały Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza, omawia ewakuacje samolotów polskich na Węgry, do Rumunii i na łotwę. Tekst wzbogacają liczne niepublikowane dotąd zdjęcia archiwalne oraz barwne sylwetki samolotów polskich i sowieckich.) [opis ze strony wydawcy]

Namacalnej książki również jeszcze nie trzymałem w łapkach :nauka:, choć znajduje się na mojej długiej liście życzeń :czytaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RAV, nie wiem jak Kolega, ale ja mimo wszystko jak w czerwcu-lipcu trafię ją gdzieś w rozsądnej cenie to się na nią skuszę, choćby po to żeby poczytać o działaniach polsko-radzieckich we wrześniu 1939 na froncie wschodnim (:hmmm:nie jest to zbyt szeroko opisany temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Grzes napisał:

Na Allegro.
Jeszcze są dostępne

65 złociszy, nie mało. podpowiedz, warto  ? Jest w nich coś czego nie ma już w innych publikacjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem by uzupełnić do serii: 66.LPSz, 32.PLRT i 36.SSPL

Ale przede wszystkim w książkach jest mnóstwo zdjęć (to była jedna z dewiz M.Mikołajczuka, by zdjęć było więcej niż stron książki).
Sporo fotek z lat 50.-60.które mnie najbardziej interesują, czyli ze sprzętem obsługi lotniskowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja se zafundowałem do uzupełnienia biblioteczki

Kto wydaje tą serię?

Na zdjęciu nie mogę się doczytać.

Jest też taka publikacja dotycząca 39 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego OPK z Mierzęcic?

Pomyślałem że jak kleje samoloty z biało -czerwoną to może trochę lokalnego patriotyzmu wprowadzę do kolekcji...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, myszaty napisał:

Kto wydaje tą serię?

Na zdjęciu nie mogę się doczytać.

Wydawnictwo - Rossagraph

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co posiadam wydawnictwa Rossagraph:

1. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego ,,Warszawa'' cz.1  - wydanie 2005 r.

1. Pułk Lotnictwa Myśliwskiego ,,Warszawa'' cz.2  - wydanie 2007 r.

7. Pułk Lotnictwa Bombowo -Rozpoznawczego   - wydanie 2006 r.

66. Lotniczy Pułk Szkolny - wydanie 2004r.

32 Pułk Lotnictwa Rozpoznania Taktycznego - wydanie 2004 r.

Historia 39 PLM z Mierzęcic nie doczekała się wydania w tej formie.

KRYSTEK.

Bardzo ciekawa książka to ,,Lotnicze tradycje Sochaczewa'' - 100 lat polskiego lotnictwa.

Krzysztof Kwiatkowski, Marian Mikołajczuk

Wydanie z 2018 roku. - ZP Wydawnictwo (oprawa twarda  336 stron)

 

Edytowane przez KRYSTEK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KRYSTEK napisał:

Z tego co posiadam wydawnictwa Rossagraph

No i chyba to (niestety) wszystko...

Do serii polecam jeszcze:
ecee4118472f90dff5b1eb67414d.thumb.jpg.d1414b8415aec781c1eeaba958062896.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, myszaty napisał:

Całkiem prawdopodobne, tylko że ciężko znaleźć co wydali...można by szukać o ile jest publikacja 39 pułku.

 

Historię 39 PLM z Mierzęcic znajdziesz w Lotnictwie z szachownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, em napisał:

Polecam dwie książki, 19 Leh p. Jacka Borowińskiego, oraz 36 SPLT Piotrka Michalskiego. 

A można gdzieś to kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.