Skocz do zawartości

farby


patryk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I po jakimś czasnie zniknie Ci pędzel i model kolesiu, Nitro żre plastik i syntetyczne pędzle, że hoho... ja się przejechałem, na nitro malując aerografem, porobiło mi szpary w powłoce na silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe znam tą stronę (modelarstwo.old...) od kilku lat a nie wiedziałem, że mają przelicznik ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Czy ma ktoś jakieś żródło w internecie gdzie można nabyć Humbrola Yellow Zinc Chromate?Ew. czy jest zamiennik tej farbki z innej firmy?Jakiś dobry sklep z farbami Tamiya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farby Chromate Zinc Yellow to zobacz:

Model Master

http://www.hobbysta.pl/farba-chrome-yellow-blyszczaca-p-4365.html

http://modele.oh.pl/s/send.php?i=12455

 

Chodzi Ci o farby Tamiya w sprayu czy w słoiczkach? Ja polecam sklep De Ygrek - http://sklep.dy.pl/ . Bardzo szybka obsługa i bogata oferta .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XF-54 = A38

XF-53 = A41

Nad XF-61 musze sie zastanowic.

 

Przeliczniki pochodza z przelicznika Payo w kolku.

 

EDIT : Juz mam. XF-61 = A116

 

Przeliczniki (w tym Tamiya-Pactra) znajdziesz tutaj :

http://www.minilotnictwo.hg.pl/ (dzial kolory i tabele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...skoro pojawił sie temat o farbach to skorzystam. Jest lil' problem. Otóż...bede składał Apacha Longbow'a którego kadłub bedzie w kolorze Olive Drab, ew Matt Olive Drab ale to raczej to samo... korzystając z tego przelicznika http://www.ipmsstockholm.org/colorcharts/stuff_eng_colorcharts_humbrol.htm

dowiedziałem sie, że kolor F.S.34087 ma odpowiednika w humbrolach o numerku 66. Z tym że ten 66 humbrola co go tam podali wogule nie ma odcieniu oliwki...jest poprostu szary... jakaś rada? Czy to wogule nie ten numer? Moze i tak bo w tabelce przy akurat tym kolorze był znak zapytania.

Help? :p

Pozdrawiam

 

EDIT: Dobra...trzeba być ślepym albo głupim...kolor jest oliwkowy lekko...nie widziałem wcześniej bo nie sprawdziłem na plastiku. Idiota....:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

ja z takim zapytaniem.będe malowałmodel farbami model master i wydaje mi się ze są lekko matowe bo jak kiedyś malowałem pędzlem to sie troche takie matowe zdawały po wyschnięciu.i moje pytanie jest takie czy da się czymś potem prysnąć tak aby to wyglądało troche bardziej błyszczące i wyraziste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytnie na temat farb akrylowych pactra:

- dobrze sie nimi wykonuje wash'a?

Mi osobiście lepiej jak olejnymi, ale wynika to chyba bardziej z mojego braku wprawy w posługiwaniu się farbami olejnymi lub kiepskiej jakości olejnych. Jak będziesz próbował washa, to nie rozcienczaj alkoholem tylko wodą, bo po odparowaniu pozostają białe ślady po alkoholu.

 

- jakie macie zdanie na temat tych far? jak sie nimi maluje wieksze powierzchnie?

Zależy czym malujesz - pędzel czy aero. Ja maluję tylko pędzlem i jak na razie na Pactry nie mogę narzekać (za wyjątkiem białego koloru, ale ostatnio kupiłem sobie biały akryl Gunze i też kładzie się paskudnie). Większe powierzchnie wychodzą dobrze, ale trzeba farbę dobrze rozmieszać i czasem nieco rozcienczyć (naprawdę nieco, a większość maluję prosto z buteleczki). Do większych powierzchni dobrze jest też zainwestować w większy pędzel. Jak dla początkującego modelarza (czyli mnie ) to są OK. Zacząłem nimi malować trochę przypadkowo - po prostu tylko takie są osiągalne w najbliższym sklepie modelarskim (do którego i tak mam 30 km )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod aero pactry też zdaja egzamin rozcieńczam ją na oko rozcieńczalnikiem do farb akrylowych RA-10 (kupiony na allegro). Pomalowałem nimi m.innymi USS Cobię w 1:72, lokomotywę BR 52 w 1:35 i Harriera w 1:24. Nie mogę na nie narzekać, jedyną ich wadą jest szybkie zatykanie dyszy, ale jak dolejesz opóźniacza to wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodaję parę kropel wódki do Pactry i problem zatykania dyszy w aero przestał istnieć. A tak pomału to przechodzę na Vallejlo, drogie( 9 zł ) ale wygodne w użyciu w praktycznych aplikatorach pod pędzel i do aero. Kupiłem parę kolorów na próbę, biały, gunmetal i parę odcieni szarości ładnie kryją tylko nie mam przelicznika na te farby i trzeba kombinowac z doborem kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.