Skocz do zawartości

MisterCraft Mig-29A Fulcrum.


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

Takie modele są bardzo trudne tam nic nie pasuje. Trzeba mieć naprawdę duże umiejętności szybko myśleć, podejmować właściwe decyzje no i spory talent aby to złożyć. Jest to zabawa dla zaawansowanych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Focus napisał:

zabawa dla zaawansowanych

Znasz jakiegoś zaawansowanego modelarza, który chciałby się bawić z tym modelem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem konkretnie o tego , bo przyznaj, że jednak Jak-1 i Su-20 to już na starcie zupełnie inna bajka niż prezentowany tu MiG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zupełnie nieporównywalna sprawa. w 2011 czy 2013 alternatywnego zestawu dla naszego Jaka z Plastyka czy Su-20, które były wyjściowym punktem, zdaję się nie było. Su-20 od Modelsvit wyszedł w 2014. Jak-1 - wiadomo, ile trzeba było czekać, nawet żywica z Armory to 2014.

Zatem przyjęcie ich za punkt startu miało sens, a poza tym - jak napisał Grzes - same zestawy wyjściowe, nawet nasz poczciwy Jak, to inna liga.

 

Trzymanie w produkcji i sprzedaży tego czegoś, za co Объединённая авиастроительная корпорация powinna składać pozwy o zniesławienie, jest chyba swego rodzaju manifestem stosunku do klientów, no bo innego sensu po prostu nie widzę.

Edytowane przez Hubert Kendziorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie trafione \ te porównanie...

3 godziny temu, Hubert Kendziorek napisał:

no bo innego sensu po prostu nie widzę.

MH;

MODELSVIT ; 131,99

przepak PANTERY ; 23,19

Myślisz że to dla każdego jest tak łatwo dostępne i takie  proste????

 

ale w przypadku MiG-a 29 to już jest wątpliwe...bo italeri można mieć za od 53 do 70 zeta...co przy cenie MC ok 30, rzeczywiście nie ma sensu.

 

 

Edytowane przez myszaty
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, myszaty napisał:

 

Nie trafione \ te porównanie...

MH;

MODELSVIT ; 131,99

przepak PANTERY ; 23,19

Myślisz że to dla każdego jest tak łatwo dostępne i takie  proste????

 

ale w przypadku MiG-a 29 to już jest wątpliwe...bo italeri można mieć za od 53 do 70 zeta...co przy cenie MC ok 30, rzeczywiście nie ma sensu.

 

 

Poprostu cena mnie pokusiła 15zł za tego miga i su . hmmm ostatni zakup tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o nieszczęsnym niby Migu. Żadna cena nie jest tu adekwatna, chyba że kalkomanie nadają się do czegokolwiek.

 

Co do alternatyw innych modeli w rodzaju tanio / drogo, oczywiście nie dla każdego to wygląda tak samo, choć gdybym musiał patrzeć tylko na cenę, to chyba bym wolał jedną Su-17 z Modelsvit, niż 6 dowolnych modeli z MC. Ale to tylko moja opinia, subiektywny pogląd na hobby.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Hubert Kendziorek napisał:

Piszemy o nieszczęsnym niby Migu. Żadna cena nie jest tu adekwatna, chyba że kalkomanie nadają się do czegokolwiek.

 

Co do alternatyw innych modeli w rodzaju tanio / drogo, oczywiście nie dla każdego to wygląda tak samo, choć gdybym musiał patrzeć tylko na cenę, to chyba bym wolał jedną Su-17 z Modelsvit, niż 6 dowolnych modeli z MC. Ale to tylko moja opinia, subiektywny pogląd na hobby.

Ale su 17 jeszcze robi Kovozavody Prostejov za 74zł tylko nie wiem co to za jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętam jak przychodziłem do sklepu Pantera w Poznaniu (Który właśnie zmienił nazwę z "Różowa pantera" - naprawdę!) i tam Pan Maciej i inni omawiali właśnie opracowywanie modelu, elektrodrążenie form i tym podobne bajery - robiło to mocne wrażenie. Trochę smutno się robi jak się tak popatrzy, że teraz do tego modelu sporo zastrzeżeń jest...

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirage3 napisał:

nie wiem tylko jak obecnie wyglądają formy... 

No i tu jest problem z KP. Bo to już nie jest oryginał Bilka z 94...

A ta ponad 25 letnia ,,merytoryka" Bilka nie warta jest tych 8 dych jak jest Modelsvit.

 

 

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, Wy tu gadacie o modelach Modelsvitu a przecież projekt grupowy dotyczy sklejania modeli Mister Crafta i wyciskania z nich to co najlepsze. Pisząc o tym jak wspaniały i drogi jest Modelsvit ale rozbijacie ten konkretny temat jakim jest Mig-29A z Mister Crafta/Nakote. Trzymajmy się tematyki wątku a nie gadajmy o wszystkim i o niczym.  A model Miga-29A jest jaki jest i kolego wybrał go świadomie i jedzie z tym koksem i co mu wyjdzie to mu wyjdzie bo w końcu jest to też trochę zabawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Staryfajter1954 napisał:

kolego wybrał go świadomie

Świadomie wybrał model MiG-29 z Mistercrafta, ale chyba nie był świadomy co dostanie w środku :mrgreen: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 22:38, mirage3 napisał:

Tylko Bilek vs Pantera to przepaść jakościowa. Czeski model jest dużooo lepszy merytorycznie i jakościowo, nie wiem tylko jak obecnie wyglądają formy... 

Z tego co czytałem i rozmawiałem z fanami sprzętu sowieckiego to model Bilka/Italeri wcale nie jest lepszy od modelu Pantery. Jest w nim tyle samo błędów i uproszczeń, że naprawianie tego jest... właśnie nie do końca sensowne. W recenzjach czytałem, że model Bilka/Italeri  ma np nieprawidłowe przekroje kadłuba i nie leży w planach (jest za gruby jak dobrze zrozumiałem jak Starfighter z Academy) i tu model Pantery/Mister Crafta jest lepszy chociaż w modelu polskim należy poprawić podwozie przednie.  Dlatego model Bilka/Italeri wcale nie jest lepszy od tego co sprzedaje właśnie wrocławska firma. Oczywiście jest wspomniany tu zestaw Modelsvitu (muszę kupić jego Mirage III i 2000) ale to już cena dość wysoka jak na 72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 15:13, Grzes napisał:

Daj lepiej z tyłu.

Będzie w pozycji startowej i pięknie zaprezentuje oglądającym np. wloty powietrza :mrgreen:

 

Niech da po całości, lepiej go na dnie będzie trzymało. Ten MiG to jest niesamowity paździerz, podziwiam zacięcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dla siebie i dla publiczności. Robiłem jakiegoś gniota wytrwale z uporem  do końca a gdy skończyłem i robiłem normalny zestaw to była przyjemność różnica i radość jakie to jest proste.

Edytowane przez Focus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawy trzeba na czymś opanować, to jest idealna sprawa.

Opakowanie po jogurcie ma malować czy łyżki?!?

Niech się zaznajamia z bryłą nieregularną - nawet jak trzymać aero, ustawić  model, maskować, pod jakim kątem...

Zdąży jeszcze kolega sp....ć model za 2 stówki...a tak nie ma straty.

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.