Skocz do zawartości

MisterCraft Mig-29A Fulcrum.


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że czekam do połowy kwietnia za aerografem przed malowaniem kamo w Su-22. Wiec zacznę sobie powoli dłubac tego Miga który linie ma do diupy ( ksiązka ma tytuł diupa pamietam ze szkoly w 2012 :) )

tkBklAJ.jpg

kBZ8aKG.jpg

qIWD5fL.jpgjHArExq.jpg

Malowanie w planach o te.

attachment.php?attachmentid=1044102&d=13

29-20 - Mikoyan-Gurevich MiG-29 Fulcrum - Germany - Air Force

29-20 - Mikoyan-Gurevich MiG-29 Fulcrum - Germany - Air Force

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklej na szybko, wykorzystaj do opanowania aerografu przed suką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Zostawiasz te wypukle linie ?

Nigdy nie ryłem w modelach bo zawsze kupowałem z liniami wklesłymi już. I nigdy nie kupowałem mistercarfta tylko nvm co mnie skłoniło zeby kupic to, chyba malowanie. Pewnie bedzie to samo co u kolegi obok @myszaty próba nie udana.

 

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to raczej grubsza igła, sztyft z cyrkla w jakiejś oprawce.

I coś na liniał do prowadzenia rysika - na tym poległem, jak nie masz oparcia jak prowadzisz rysę to wychodzi fala, a to już jest nie do korekty, zaczynasz zalewać CA, wklejać ramki itp. i robi się syf...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, DamianosPL napisał:

Dać jakies obciązniki z przodu?

Daj lepiej z tyłu.

Będzie w pozycji startowej i pięknie zaprezentuje oglądającym np. wloty powietrza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RAV napisał:

Ja wiem, że to pomoże jak umarłemu kadzidło, ale stateczniki pionowe powinny lekko rozchodzić się na boki, a u Ciebie chyba są pionowe lub nawet zbieżne ku sobie.

Sa tak sklejone.

 

InkedjDbYpGi_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzes napisał:

Daj lepiej z tyłu.

Będzie w pozycji startowej i pięknie zaprezentuje oglądającym np. wloty powietrza :mrgreen:

Czyli podwozie tkz koła przykleic? 

I tak nikt nie bedzie oglądał bo nie ma kto u mnie w domu tylko wszystko sie kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 00:00, myszaty napisał:

Jak już to raczej grubsza igła, sztyft z cyrkla w jakiejś oprawce.

I coś na liniał do prowadzenia rysika - na tym poległem, jak nie masz oparcia jak prowadzisz rysę to wychodzi fala, a to już jest nie do korekty, zaczynasz zalewać CA, wklejać ramki itp. i robi się syf...

Bardzo dobrze jako liniał sprawdzają się elastyczne taśmy maskujące 3M (granatowa) oraz Dymo do linii prostych na płaskich powierzchniach. Sam korzystam i sobie chwałę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ten produkt i mam wrażenie, jakby powstał w latach, no nie wiem... powiedzmy wczesne sześćdziesiąte?

Ale nawet wtedy lotki, stery były zaznaczane liniami wgłębnymi. Skamieniałość pakowana w kolorowy papierek, to już jest chyba graniczne osiągnięcie modelu biznesowego "producenta".

To jest wręcz nieprawdopodobne.

 

Chcesz go jakoś poprawiać? Przerabiać linie na wgłębne? Ja bym zostawił, jak jest. Z tymi pancernymi wlotami, zmyślonymi liniami podziału, o które można by się potknąć, krawędziami spływu grubości płyty chodnikowej, będzie jako całość bardziej spójny. 

Co innego, gdyby nie było innych modeli "29" w tej skali. Ale są. I nie ma gorszego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kubisz napisał:

Weź to badziewie wyrzuć i kup sobie jakiś model.

Jak już zacząłem to wypada już go skończyć a nie poddać się. Trzeba mieć czasami cierpliwość. 

I pierwszy raz będę używał aero to trzeba przetestować go. 

Edytowane przez DamianosPL
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden argument. Za to pytanie - po co w ogóle zaczynałeś? :roll: Satysfakcja - żadna, bo po tej męce będziesz mieć na półce [autocenzura], a nie model. A jak ktoś napisze w galerii coś w stylu "Wyszło nieźle, jak na takiego szrota", to będzie w tym tyle prawdy, ile podobieństwa tego czegoś do Miga-29.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.