Skocz do zawartości

MisterCraft Mig-29A Fulcrum.


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, DamianosPL napisał:

Z kazdym dniem sie zastanawia czy jest sens jeszcze go robic........

61Y1hxM.jpg

6BZ42qU.jpg

Jasne, że jest dalej nad nim pracować. Ja bym te linie podziałowe albo usunął całkowicie albo przynajmniej zmniejszył ich wydatność poprzez przetarcie ich papierem ściernym oraz nawiercił otwory w dyszach silników RD-33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głowie ciagle chodził mi pomysl zeby do tych silników dokleic wate taka specjalna i pomalowac ja tak jakby wygladało ze zar z dyszy leci cos jak ala rakiety. Ale nvm czy ma to sens przy tak tanim modelu  

Cos jak na tym zdjeciu ale tylko przy silniku skleic a nie jak tutaj wielkie.

Uploaded 22. August 2020 at 18:01:05

f110 engine f 15 ex | Intelligent Aerospace

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze to badziewie męczysz? Dla kogo, dla kilku kibiców, którzy napiszą (może) jakiś kurtuazyjny komentarz w galerii i zaraz o niej zapomną? Równie szybko zapomną o tym warsztacie, jak napiszesz (oby) "odpadam". Popatrz na to co już zrobiłeś i pomyśl, że na koniec nie będzie wcale lepiej. Szkoda czasu na coś takiego, lepiej poświęć go na model, przy którym czegoś się nauczysz i który na półce będzie dobrze wyglądał. A najcudowniej na świecie wykonane płomienie z waty temu czemuś na pewno nie pomogą.

 

8 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

nawiercił otwory w dyszach silników RD-33

A to już brzmi zupełnie kuriozalnie - te śmieszne baryłki w zestawieniu z fachową nazwą :szczerbol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kubisz napisał:

te śmieszne baryłki

TE śmieszne baryłki to BARYŁKI MOCY :haha:

Co do ogółu zgadzam się z kolegą w całej rozciągłości i aż się dziwię, że ludziom chce się marnować czas i zasoby na takie pokraki. Co innego jak nie ma alternatywy, wtedy ok - np. takie francuskie bombowce o aerodynamice wagonu tramwajowego. Ale żeby MiG-a.? I to w dodatku 29-tego? :benc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 lat temu a dokładnie w 1982 roku wg. Scale mates powstał ten zestaw gdzie w Polsce jeszcze mało kto słyszał o Migu-29. Skrzydlata Polska w 1986 jakieś artykuły i zdjęcia słabej jakości a tu model. Mam wątpliwości co do daty powstania tego zestawu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej chłopaki piszą. Zostaw to, ale do kosza nie wywalaj. Jak przyjdzie Aerograf będziesz miał materiał aby pociwczyc preszejdingi, marmurki, zamiast robić to na żywym modelu. Z tego i tak nic nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega świadomie bierze udział w projekcie grupowym Sklejamy modele Mistercrafu i świadomie jako alternatywę dla Su-22 wybrał Miga-29A i świadomie wie co robi, a że model jest jaki jest nie znaczy, że ma go nie ukończyć i zrobić coś sensownego z produktem firmy Nakotne pakowanym przez Mister Craft. Ja trzymam kciuki za ukończenie tego projektu. Dlatego DamianosPL bierz się za robotę i nie płacz nad tym modelem tylko go rób !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Sklejamy modele Mistercrafu

 

Cytat

Model – odwzorowanie w pewnej skali większego obiektu, np. model samolotu.

6BZ42qU.jpg

rear-view-of-the-rd-33-engines-on-a-serbian-air-force-mig-29-jet-fighter-D4RWGK.jpg

:roll:

 

 

9 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

nie płacz nad tym modelem tylko go rób

Nie, nie rób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubisz napisał:

Model – odwzorowanie w pewnej skali większego obiektu, np. model samolotu.

No i niby czego to ma dowodzić???

Każdy model ze względu na skalę podlega pewnym  uproszczeniom, zależnie od tego do czego ma to  służyć.

Za niedługo będą żądać skanu laserowego 3d by porównać model z oryginałem...🤣😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DamianosPL napisał:

W głowie ciagle chodził mi pomysl zeby do tych silników dokleic wate taka specjalna i pomalowac ja tak jakby wygladało ze zar z dyszy leci cos jak ala rakiety.

Dawaj!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Mig może być początkiem ciekawej kolekcji następny będzie Mig firmy italeri następnie hasegawa i trupmeter. Czytery modele na przykładzie których widać jak zmieniło się wykonanie wyprasek modelu niby tego samego samolotu ciekawe i pouczające zawierające aspekt dydaktyczny rozwoju technologii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Focus napisał:

Ten Mig może być początkiem ciekawej kolekcji następny będzie Mig firmy italeri następnie hasegawa i trupmeter. Czytery modele na przykładzie których widać jak zmieniło się wykonanie wyprasek modelu niby tego samego samolotu ciekawe i pouczające zawierające aspekt dydaktyczny rozwoju technologii.

W sumie tak pewnie italeri chyba ze polecasz jakis innej firmy do 100 ziko? Chyba ze jakis inny samolot z nietypowym malowanie np ten italeri tyle ze niedostepny jestPANAVIA Tornado IDS Black Panthers - Image 1

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Focus napisał:

Ten Mig może być początkiem ciekawej kolekcji następny będzie Mig firmy italeri następnie hasegawa i trupmeter. Czytery modele na przykładzie których widać jak zmieniło się wykonanie wyprasek modelu niby tego samego samolotu ciekawe i pouczające zawierające aspekt dydaktyczny rozwoju technologii.

Bardzo dobry pomysł. Ja sam buduję taką tego typu kolekcję ale w oparciu o modele samolotu F-104 Starfighter a także F-4 Phantom II i F-14 Tomcat. Tego typu kolekcje właśnie bardzo dobrze pokazują i uświadamiają jak zmieniało się projektowanie modeli redukcyjnych i ma to właśnie walor edukacyjny. Zgadzam się w pełnej rozciągłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Focus napisał:

https://www.playergames.pl/italeri/italeri-71184-172-mig-29a-fulcrum-model-set.html

 

48 pln plus 16 dosyłka dwie farbki valleo pędzelek i gówniany kleik

 

Sprawdzałem wysyłke to tylko DPD to nie chce . Tylko paczkomat albo wcale.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pierwszy raz malowane aerografem to dopiero początki.

 

Malowana emalia Humbrol 154  1ml farby+1ml Tamiya X-20 Czyli w proporcji 1/1?

 

Przesiadam sie po emaliach na akryle ale nvm jakiej firmy.

 

To jeszcze trzeba popracowac nad jakością zdjec i bedzie git.

roQIbiE.jpg

GoFlFNO.jpg

haB1yhm.jpg

agAONJ9.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czerwony poszedł.

Tak ta litera C  to kolor gdzie miałem malowac ale nie zakryło ołówka.. 😕 

Drugiej strony nie dałem bo swiezo malowane.

Edit po 10 godzinach Farba Humbrol 60

WK7DCNP.jpg

Edytowane przez DamianosPL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
48 minut temu, Tap-chan napisał:

To trzeba ją było jeszcze raz podkładem zajechać przed kolorem :)

Myslałem ze zakryje bo czerwony nalezy do kolorów ciemniejszych niz zółty.

Wiec malowałem od jasnego do ciemnego.

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nauczkę na Su-35, żaden z kolorów nie chciał zakryć ołówka. W miejscach, gdzie miałem litery po prostu na gotową farbę dałem taki sam surfacer jak pod i na to znowu kolor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tap-chan napisał:

Ja miałem nauczkę na Su-35, żaden z kolorów nie chciał zakryć ołówka. W miejscach, gdzie miałem litery po prostu na gotową farbę dałem taki sam surfacer jak pod i na to znowu kolor.

 

Dziekuje za rade bede pamietał na przyszłosc zeby nie pisac ołowkiem tylko sobie wydrukuje na drukarce malowanie i sobie poloze obok zebym widział jakim kolorem gdzie pomalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Farbie tamiya podziękuję za zjeba.....nie malowania...... Ląduje w koszu. Humbrol to humbrol a nie jakiś Szajs tamiyowski. 

Jeszce ciężko było domyc aerograf po tym tamiyowskim szmelcu. A humbrol elegancko się czyściło. 

 

Proporcja farba 1.25+1.25 rozcieńczalnik 

IMG_20210502_132449.jpg

IMG_20210502_132502.jpg

Edytowane przez DamianosPL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.