Skocz do zawartości

PZL P-24 P Azur/Frrom 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam następny ukończony model.Ciężko to idzie a nawet bym powiedział że bardzo ciężko.Na chwilę obecną kończę rozpoczęte modele.Nic nowego nie zaczynam.

dBWQHTql.jpg

plbJVa1l.jpg47V2MO4l.jpgqc3SC28l.jpg41dnbjMl.jpgg7vXc0hl.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mikolaj75 napisał:

O to, żeby pójść dalej już nie proszę 🙂

Jak to mówią "Nigdy nie mów nigdy". Może kiedyś się odważę.:super:

 

3 minuty temu, Mikolaj75 napisał:

płat ładnie wyszedł

Wstyd się przyznać ale pierwszy raz wykorzystałem wałeczki patafixu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zmalowana PZL-ka. Właśnie w takich barwach ten samolot prezentuje się jak rasowy myśliwiec. 

 

27 minut temu, Mikolaj75 napisał:

Przyjemnie się patrzy, a płat ładnie wyszedł.

Zgadzam się z Mikołajem w całej rozciągłości.

Reszta też ładnie zmalowana.

Daję dużego PLUSA :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tomekk napisał:

Można coś więcej dowiedzieć się na ten temat ?

Oczywiście.W tym przypadku robiłem cienkie wałeczki z patafixu i przyklejałem na model starając się odtworzyć kształt plam kamuflażu . Powierzchnię między wałkami zabezpieczałem Maskolem.Pierwszy kolor nakładany z ręki bez maskowania.Tak to się chyba robi bo jak wcześniej wspomniałem robiłem tak pierwszy raz.Efekt nawet ciekawy tak że pewnie jeszcze nie raz skorzystam z tej metody.

Prawie 40 lat człowiek się w tym babrze a ciągle uczy się czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Mnie przyszedł do głowy sam Maskol i nawet zrobiłem testy z miesiąc temu. Rozumiem że wałeczki mają pomóc w płynnej linii podziału, bo z płynem do maskowania różnie bywa... Technika podobna do tej którą podpatrzyłem przy kabinach, ale zamiast wałeczków są wąziutkie paseczki taśmy maskującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomekk napisał:

Dziękuję bardzo.

Proszę bardzo.

 

7 minut temu, tomekk napisał:

Mnie przyszedł do głowy sam Maskol

Na pewno krawędź wyjdzie poszarpana.Przerabiałem to.

 

8 minut temu, tomekk napisał:

Rozumiem że wałeczki mają pomóc w płynnej linii podziału,

Dokładnie tak.Ponadto w zależności pod jakim kątem "psikamy" na wałek to możemy uzyskać różne rodzaje przejścia kolorów.Od ostro odciętych po lekko rozmyte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marek d napisał:

Uwaga hejt: na białym wygląda lepiej

Jaki to hejt?:wpier:Na białym wygląda lepiej bo trochę inaczej ustawiłem "suwaki"przy obróbce zdjęć.:lama:

 

10 minut temu, marek d napisał:

P.s. Nie cytuj 5x jednego gościa w jednym poście. Paskudnie się to czyta.

Nie da rady.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna praca. Górna powierzchnia płata pomalowana wyśmienicie, o dolnej trudno coś powiedzieć. Nie myślałeś, by naciąć lotki? Trochę się zlewają z całością płata. Osłona silnika świeżo po wymianie😀.  U mnie w kolejce też czeka ten model w tym malowaniu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za wszystkie komentarze.:super:Prawdę mówiąc nie spodziewałem się tym bardziej że to zestaw Azura który został w Polsce "zaorany". Aż się zarumieniłem.:oops:

Teraz ze słonecznych Bałkanów przenoszę się na północ Europy.Znalazłem następny rozpoczęty model który trzeba skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.