Skocz do zawartości

[WIP] - poprawki do zestawu 7TP z IBG


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, że Sławek ma na myśli to co wtedy pisaliśmy o wydrukach z Shapeways itd...

 

Ale myślę, że to fałszywy trop - chyba zgodzimy się, że ktoś kto ma opanowaną technologię odlewów żywicznych jest w stanie powielić model z drukarki 3D bardzo wiernie i produkując większą ilość części może też zaproponować atrakcyjniejszą cenę.

 

Tylko znowu - kiedy się przebudzimy nad ranem to pozostajemy z problemem typu kto miałby to zrobić, za ile, na kiedy a przede wszystkim czy jest rynek na tyle zestawów, żeby długość serii jednak pozwoliła na obniżenie ceny?

 

Słuchajcie, to też nie jest tak, że ja po nocach nie mogę spać bo się zastanawiam, jak maksymalnej ilości osób wcisnąć mój zestaw korygujący - on jest dla chętnych. Jak na razie ja nie mam planu utrzymywać się akurat z tej roboty, to jest hobby. Dlatego podejrzewam, że nie będziemy dzwonić po ludziach i przekonywać ich, żeby dla nas to odlali. Jeżeli zgłosi się osoba chętna do pomocy (nie nam, tylko wszystkim, którzy chcą sobie taki model zbudować), wtedy porozmawiamy, a jeżeli nie to podejrzewam że zostaniemy z tym co jest teraz.

 

Tak sobie teraz pomyślałem, że gdybym chciał żyć ze sprzedaży modeli to pewnie poszedłbym w produkcję wibratorów, bo wiedziałbym, że jest na to bardzo konkretny globalny rynek i klienci tak nie wybrzydzają :-)))

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo rzeczywiście, ale ja mam lepszą myśl. SnaQu i Pawle, spróbujcie zainteresować swoimi dokonaniami np. Mastera. Może ktoś to przejmie i po sprawie. Wyjdzie zestaw dla chętnych i już. Wiem coś o tym z całkiem innego wątku. Wierzcie mi. Jak to wypuści firma Master, Hussar lub ktoś inny będzie lepiej i taniej a i Wy swoje osiągniecie.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sas55 napisał:

Ooo rzeczywiście, ale ja mam lepszą myśl. SnaQu i Pawle, spróbujcie zainteresować swoimi dokonaniami np. Mastera. Może ktoś to przejmie i po sprawie. Wyjdzie zestaw dla chętnych i już. Wiem coś o tym z całkiem innego wątku. Wierzcie mi. Jak to wypuści firma Master, Hussar lub ktoś inny będzie lepiej i taniej a i Wy swoje osiągniecie.

Pozdrawiam

Andrzej

Popieram 👍

I nie będzie pitolenia 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sas55 napisał:

Ooo rzeczywiście, ale ja mam lepszą myśl. SnaQu i Pawle, spróbujcie zainteresować swoimi dokonaniami np. Mastera. Może ktoś to przejmie i po sprawie. Wyjdzie zestaw dla chętnych i już. Wiem coś o tym z całkiem innego wątku. Wierzcie mi. Jak to wypuści firma Master, Hussar lub ktoś inny będzie lepiej i taniej a i Wy swoje osiągniecie.

Pozdrawiam

Andrzej

Z całym szacunkiem za waszą pracę, bo na swój sposób jest kozacka i czapki z głów ,ale czy ludzie z mastera, ibg itd, ktoś to wogóle czyta ?,czy  jest to wogóle w ich interesie  ? to jest raczej niszowy temat, róbcie swoje 🙂 

Edytowane przez Evildead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Drogi Jendrass1 - proszę nie bądź taki delikatny! Każdy dodatkowy kwit to dla nas zysk, tyle że teraz trzeba zwalczać ten wewnętrzny przymus, żeby znowu od podstaw ten detal rysować ZNOWU... Bardzo dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam :)

Czy ktoś posiada  jakieś wiarygodne wymiary prawdziwego 7TP? W moich papierach są spore rozbieżności nawet kilku cm. Plus pierwszy lepszy link z neta z wymiarami - każdy inny :(. Z góry dzieki za pomoc - Andrzej

http://www.1939.pl/uzbrojenie/polskie/pojazdy/7tp/index.html

 

Militaria.thumb.jpg.5dbaddafb305ccf63ed19efda5d46ad9.jpg2.thumb.jpg.e0a2a92cdc55a0be7c373cd8b7955b76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zamiast dociekać, który wymiar ogólny jest podany prawidłowo (Choćby taka długość... Jak liczona? Od krawędzi błotnika, koła napędowego, a  może od leżącej na nim gąsienicy? I dokąd? Do koła napinającego, gąsienicy, błotnika, czy haka?) lepiej skupić się na wymiarach kadłuba. W Militariach jest piękny, zwymiarowany rysunek szkieletu. Moim zadaniem to najlepszy, najbardziej wiarygodny punkt wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem  i mam już powiększone te rysunki  do skali, ale nijak ten szkielet kadłuba nie pasuje do planów.  Trudno, trzeba będzie to i owo uśrednić i tyle .

Pozdrawiam - Andrzej

Przy okazji, jakim kolorem farby podkładowej  7TP był malowany  pod kamuflażem?

 

 

 

Edytowane przez Bigtank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.