Skocz do zawartości

Shot Kal Gimmel AFV 1/35


KubaRo950

Rekomendowane odpowiedzi

Izraelski Centurion od AFV, mimo ceny model pozostawia troszke do życzenia...

 

Główne problemy to vinylowe jarzmo, gąski i koła, pomalować to w miare fajnie to jakaś masakra... Mam wręcz wrażenie, że chemia i weathering rozszerzyła mi gąski, dlatego te zwisy troszkę duże wyszły. 

 

Z dodatkow to mieszanina Legenda/BlackDoga i jakiś noname-ów z żywicy + części drukowane w 3D np. narzędzia. Polecam kontakt do @Przemek PrzybulewskiOd niego mam takie fajne dodatki :)

 

Brudzony Olibruszherami i specyfikami od Ammo, malowany Tamiya. 

 

Figurki od MiniArt.

 

1620499476034.jpg

 

1620499476029.jpg

 

1620499476091.jpg

 

1620499476026.jpg

 

1620499476093.jpg

 

20210508_165613 (1).jpg

 

20210508_165654 (1).jpg

 

20210508_165725 (1).jpg

 

20210508_170247 (1).jpg

 

20210508_165742 (1).jpg

 

20210508_165852 (1).jpg

 

20210508_165711 (1).jpg

Edytowane przez KubaRo950
  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszło. Rzeczywiście zwis gąsiennic z jednej strony trochę dziwny. Nie bardzo do mnie również przemawia brudzenie środka kół - jakby z dwóch różnych maszyn, jedne „na mokro”, drugie „na sucho”. Poza tym całkiem fajnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Klapouch napisał:

Ładnie wyszło. Rzeczywiście zwis gąsiennic z jednej strony trochę dziwny. Nie bardzo do mnie również przemawia brudzenie środka kół - jakby z dwóch różnych maszyn, jedne „na mokro”, drugie „na sucho”. Poza tym całkiem fajnie. 

 

Hej dzieki :) Generalnie koła brudzone wszystkie tak samo, z tą różnicą że z niektórych wycieka olej spod piast :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszedł, zwłaszcza zawieszenie mi się podoba 👍

...no i tu "czerwone" elementy wyglądają na bardziej czerwone, tylko zakurzone 😉

Fotki na czarnym tle według mnie trochę za ciemne, pojazd jest na nich miejscami niedoświetlony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Rafał B napisał:

Fotki na czarnym tle według mnie trochę za ciemne, pojazd jest na nich miejscami niedoświetlony

 

Zdecydowanie fotki na białym odzwierciedlają lepiej kolory rzeczywiste, na czarnym wygląda to bardzoej atrakcyjnie, ale jednak ciemne tło podkreśla ciemną tonacje i cienie :) Także czarne ma być cool, a białe rzeczywiste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniejszy z Centurionów w bardzo fajnym wykonaniu - podoba mi się i kiedyś się za to pudło zabiorę bo już długo mi chodzi po głowie ale na promocję czekam 😇. Szkoda jedynie, że ta gąska po prawej się tak przydarzyła. A niech to gęś kopnie! Może warto by dorobić osłony boczne? O co chodzi z tym malowaniem winylowych części? Farba się nie trzyma czy coś innego?

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TAW napisał:

Farba się nie trzyma czy coś innego?

 

Jeśli chodzi o te winylowe części to niestety same problemy, teraz na pewno wymienił bym koła i gąski na np. koła od Panzer art, koszt około 40 zł, a powiedzmy przewidywalność wieksza. Najwiekszy problem tych bandaży to fakt że rant felgi który powinien być pomalowany jest także odlany z tym vinylowym bandażem i odstaje lekko, zazwyczaj każde dotkniecie elementu kończyło się lekkim przetarciem, tak samo na fałdach od osłony jarzma, malowałem i retuszowałem ten element z milion razy. 

U mnie ta osłona brezentowa była zdeformowana i lekko uszkodzona, dlatego warto sprawdzić swoją :)

 

No i nieszczęsne gąski które mi chyba z chemia przereagowały i ta prawa dostała kilka mm ekstra pewnie przy zakładaniu stąd ten dziwny zwis, chociaż im dłużej na niego zerkam tym mi sie bardziej podoba :) Myśle, że potraktuje to jako znak rozpoznawczy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Bardzo ładny , wszystko na 🖕 ,co do fotek czarny ciężki w odbiorze a na białym brak mi ostrości  co dużo odbiera piękna wykonania .

Co do gąsek u mnie w M10 po waschu  obłamało się koło napinające .

Pozdrawiam Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.