Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk II C 1:72 Arma Hobby


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
tym razem chciałbym zaprezentować wam ukończony model Hawkera w wersji II C. Wybrałem wersję tropikalną w  schemacie malowania DG/DE. 

O samym zestawie już bardzo dużo napisano, więc nie wiem czy jest cokolwiek do dodania. Napiszę jedynie, że bardzo dobrze się bawiłem podczas budowy tej miniatury. Mogę z czystym sumieniem napisać, że jestem zadowolony z efektu jaki osiągnąłem jeśli chodzi o malowanie i waethering. Oczywiście znajdzie się coś do poprawy, ale zauważam widoczny postęp w porównaniu z poprzednim modelem. :)

 

IMG_8282.thumb.JPG.ec58efc01b0f52e8d678aff58d4145d0.JPG

 

IMG_8283.thumb.JPG.af6b9b29b4522f07b4c53ddaa1fe5677.JPG,,

 

IMG_8285.thumb.JPG.039e5ba43c40e55fd9ac2077f36f6c31.JPG

 

IMG_8287.thumb.JPG.1f13f57c2ad4c27cd35f651dd4c987fa.JPG

 

IMG_8289.thumb.JPG.6d22fe01bb6206f46d15b2a838962f0d.JPG

 

IMG_8291.thumb.JPG.0b00583e89283af862605af9b3a119ce.JPG

 

IMG_8292.thumb.JPG.a2c3c1232b55e80370d2dfe1f3b79712.JPG

 

IMG_8294.thumb.JPG.034b2cfe22c6e8b371d09018c12c0f04.JPG

 

 

  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny jest. Widać postęp i staranność. Odpryski do wyćwiczenia. Kolejny, który uruchamia diabełka - "kup przy następnych zakupach, no weź kup, nikt nie zauważy kolejnego pudełka.."

Lufkę jedną skalibruj 😉

Edytowane przez Mikolaj75
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima sort jak to mawiają górale. 

Zdjęcia ładne, model ładny i co najważniejsze dopracowany. Najważniejsze jest to o czym napisał już Mikołaj, jest postęp, staranność i wyciąganie wniosków z poprzednich modeli i błędów. 

4 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

Kolejny, który uruchamia diabełka - "kup przy następnych zakupach, no weź kup, nikt nie zauważy kolejnego pudełka.."

Kupuj, jakoś cichcem uda Ci się przemycić pudełko do domu. 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście widać postęp. Widać też, że masz naturalną skłonność do utrzymywania jakości. Modele prezentują się 'porządnie', a to jest świetna baza do uzyskiwania spektakularnych efektów. To co Cię wciąż hamuje, to trzymanie się schematów.  Widać to po śladach eksploatacji. Szczególnie obicia/otarcia farby obciążone są zastosowaną techniką. Od razu widać jak są robione i niestety, nie jest to efekt szczególnie realistyczny. Technika, jak technika, każda jest dobra gdy prowadzi do celu i każda jest zła gdy się z nim rozmija. Jeśli budując model określisz sobie cel, a metody jakie zastosujesz podporządkujesz temu celowi (nie odwrotnie), to Twoje modele wskoczą na inny poziom. Co prawda w takim przypadku nie bardzo da się podążać za utartymi, popularnymi schematami działań i trzeba będzie kombinować. Np. przy przedstawianiu tej erozji farby łączyć różne metody modelarskie, odpowiednio do zamierzonego efektu. Nawet jeśli trzeba trochę ruszyć głową, to będzie za to więcej zabawy i ... sky is the limit.

 

Ładny model.

Edytowane przez greatgonzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za tak pochlebne opinie. ☺️

 

W dniu 21.06.2021 o 19:30, Mikolaj75 napisał:

"kup przy następnych zakupach, no weź kup, nikt nie zauważy kolejnego pudełka.."

Ale rzeczywiście warto kupić, a pudełko gdzieś się upchnie:D.

 

W dniu 21.06.2021 o 23:36, rymulus napisał:

Najważniejsze jest to o czym napisał już Mikołaj, jest postęp, staranność i wyciąganie wniosków z poprzednich modeli i błędów. 

Cały czas staram się poprawiać to co nie wychodzi i mam nadzieję, że nie jest to tylko kwestia przypadku 😀

 

W dniu 22.06.2021 o 13:14, greatgonzo napisał:

To co Cię wciąż hamuje, to trzymanie się schematów.

W zupełności się zgadzam. Z natury już taki jestem i zawsze podążam tą samą ścieżką, jednak muszę przemóc się i wyjść poza schemat. 

Przy okazji wrzucam jeszcze zdjęcia z zamontowaną anteną. 😀

 

IMG_8298.thumb.JPG.2c5e83a05e9bebb8de346542a78d9a3a.JPGIMG_8296.thumb.JPG.3063b85c43ac937f2745d979242395cb.JPG

 

I rodzinna fotka z młodszym bratem:


IMG_8302.thumb.JPG.a4cebd324b3bb4d3fcea42538c14aa2b.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobry model. Szczególnie udany spód, ale góra też niczego sobie. O obiciach już było pisane - do poćwiczenia. Może jakieś powiększenie/cieniutki pędzelek by pomogły? No i odpowiednio rozcieńczona farba. Czekam na następne prace.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak dla mnie za bardzo "oblatany"..., ale Degustibus... itd. Jednakże podziwiam wkład włożony w ten samolot. 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest w mojej ocenie naprawdę bardzo ładny. Przyjemnie ogląda się zdjęcia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.