Skocz do zawartości

Podkład Vallejo Problem


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z podkładem akrylowym od vallejo. Dałem bez rozcienczania to pluł mi wiec rozcienczyłem 1:1 to ciekł mi a gdy dałem 2 farby:1 rozcienczalnik tez ciekł Jakies porady? Mr hobby super mi sie maluje ale smierdzi wiec kupiłem akrylowy na test.

Jest jeszcze jakis dobry akrylowy podkład?

IMG_20210904_124928.jpg

IMG_20210904_124948.jpg

IMG_20210904_125013.jpg

 

Przy mr.hobby nie ma tego problemu. Cisnienie mam 1.3 i rozcienczam 1:1

IMG_20210904_133050.jpg

 

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć do kosza i kup porządny podkład. Z Vallejo zajedziesz aerograf i stracisz nerwy, a efekty będą mizerne. Niestety żeby było dobrze to musi trochę śmierdzieć 😉

Edytowane przez Raist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raist napisał:

Wyrzuć do kosza i kup porządny podkład. Z Vallejo zajedziesz aerograf i stracisz nerwy, a efekty będą mizerne. Niestety żeby było dobrze to musi trochę śmierdzieć 😉

Niestety dzisiaj zajechałem tym podkładem aero. bo pierw vallejo i wyczysciłem i potem mr hobby i niestety cos poszło nie tak ze sie zatkał.

To jakiej polecisz firmy akrylowy?

Mam dysze 0.3 jakby ktos pytał

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały polecasz czy szary? U mnie zawsze był problem z biała farba bo ciezko sie nią maluje  wiec pytam czy tu biała sobie poradzi? Przy 0.3m  trzeba rozcienczac czy mozna z butelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kombinować

 

Można dowolną  farbę Tamiya  serii LP  rozcieńczyć ich  rozcieńczalnikiem i malować .  Będzie za podkład robiła , blaszek się w miarę trzyma . Dać dla pewności  24h na wyschnięcie.    I potem już malować mając bazę w odpowiednim kolorze .

 

Na podkład najlepszy jest Chos Black  Citadela w sprayu  . I jest wydajny bo można całą podłogę pomalować . 😀

 

I czego byśmy nie zastosowali to pod wpływem zmywacza Wamodu  rozpylonego z Aero i tak niemal do czysta zejdzie zejdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry podkład musi śmierdzieć niestety. Istotą dobrego trzymania się tworzywa jest jego lekkie rozpuszczenie i zmiękczenie przez zawarty w podkładzie rozpuszczalnik. Takiego agresywnego dodatku rozpuszczającego polistyren jest zwykle niewiele - 15-20%. Ale to własnie te dodatki sa źródłem intensywnego zapachu - MEK, MIBK, toluen i tym podobne.

Podkłady nie zawierające tych dodatków zawsze będą dawały nieco słabiej przylegająca warstwę. W innym przypadku "śmierdzące" podkłądy dawno zostałyby wyparte przez te łagodne. Coś za coś. To samo zresztą dotyczy farb, gdzie tzw. lakiery trzymają się podłoża lepiej niż tzw. akryle. Choć jedne i drugie są zwykle akrylowe, to dodatek "śmierdziela" poprawia przyleganie farby a także zmniejsza efekt zasychania jej na igle aerografu.

Inną przyczyną "smrodu" jest szybkie parowanie tych dodatków co zwiększa ich stężenie w otaczającym powietrzu. Ale szybkie parowanie to konieczność, bo dłuższy kontakt z tworzywem powodowałby uszkodzenia powierzchni.

Edytowane przez HKK
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja tam na vallejo jadę i nie mam  problemu. Jakbym chciał to nawt cienkie linie mógłbym robić. Rozcieńczam tak w proporcji mniej więcej 60 (rozcienczalnika vallejo) / 40 (farby podkładowej). Ciśnienie dla podkładu około 1,2 do 1,5 bar jak u mnie. Psikam nawet dyszą 0,2 bez problemów czy plucia. Po nałożeniu odczekać 24h minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzychu83 napisał:

Czyli które, Bilmodel? 

Stosowałem kiedyś Chaos Black od Citadela - wspominam go dobrze. Surfacer nakładany aerografem był niezły, niestety położony na żywicę poderwał się wraz z taśmą maskującą - co go zdyskwalifikowało (prawdopodobnie na plastiku nie byłoby tego problemu, podobno surfacer z puchy ma lepszą przyczepność). Potem spróbowałem Micro Filler Alclada i trzyma lepiej. Możesz podejrzeć w wątku warsztatowym HMS Jed.

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.