Skocz do zawartości

Kawasaki Ki-100 Goshikisen Arii 1/48


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Baas ArK napisał:

Z chęcią popatrzę co Ci wyjdzie z pocięcia kabinki. Ja poległem na Aichi.

Wstępne przymiarki pokazują że wszystko będzie jak najbardziej ok. Ewentualnie delikatnie zeszlifuję odsuwaną część od wewnętrznej strony. Całe szkło i tak zamierzam wyszlifować drobnymi papierami, gąbkami i pastami bo słabo z ich przejrzystością.  Które  Aichi sprawiło Ci tyle kłopotów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kapsel napisał:

Które  Aichi sprawiło Ci tyle kłopotów? 

D3A1. Też pociąłem na sekcje, szlifowanie od zewnątrz, od wewnątrz i  od dołu  w zależności, która sekcja gdzie się miała schować, lub co zakryć.  Na płaskim wszystko jak ta lala, ale po nałożeniu na kadłub wyło, że aż szkliwo z zębów leciało. Kilka wersji bez efektu, chyba skończy się albo na zakupie vacu od A2 i pasowaniu sekcji 4 i 5,  albo pozyskaniu innej oryginalnej (MC, ZTS) i zostawieniu zamkniętej.

(Przepraszam - robi się oftop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Serwus Koledzy :rozkaz:

Prace przy Jaskółce spowolniły, a to za sprawą feralnego reflektora, który udało mi się jednak jakoś okiełznać wink3.

Przyznaję się, że spędzał mi on sen z powiek, gdyż dla mnie było to jak wykonanie operacji na otwartym sercu. Porobiłem sobie kilka wytłoczek na gorąco, jednak wycięcie plastiku pod imitację reflektora było dla mnie nie lada wyzwaniem. O ile samo wycięcie to nic strasznego, to jednak musiałem uważać by nie wyciąć i wyrównywać krawędzi zbyt mocno. 

Przyznaję, że nie jest idealnie, jednak jestem zadowolony z tego co udało mi się uzyskać.

 

YhhFst8.jpg

 

Zamaskowane już pod przyszły podkład.

 

qc062Oc.jpg

 

Zająłem się także zamaskowaniem kabinki. 

 

SaDtgnc.jpg

 

I już w kolorze wnętrza. 

 

Nb5Dtcd.jpg

 

Teraz tylko psiknąć kolor na kadłub który będzie pod szkłem, przykleić elementy owiewki i podkład. No i zająć się imitacją silnika.

 

Pozdrawiam serdecznie :odlot:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :rozkaz:

Goshikisen stan na dziś. Przykleiłem wiatrochron i tylną część owiewki. Silnik zabudowany na swoje miejsce i dostanie ciemnego washa oraz pigmenty. przez śmigło i kołpak niewiele będzie go widać. Osłonę założyłem na sucho sprawdzając jak to wszystko będzie razem wyglądać. Plastik nawet nie trzeszczał :lol:. Nawiercę otwory pod lufy kaemów gdyż te rynienki nie wyglądają zbyt ciekawie. 

Ostatnie foto dla porównania wielkości. Hien to był mały zgrabny samolocik 

 

m7iT1ch.jpg

 

HnLJ3lg.jpg

 

8UgTgw3.jpg

 

3Mv2mts.jpg

 

ZVVNenr.jpg

 

psBYMpi.jpg

 

Do następnego :odlot:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małymi kroczkami posuwam się naprzód. Dziś przyszedł surfacer 1000. Wcześniej wypełniłem i zeszlifowałem spoinę na osłonie silnika. Odtworzyłem też wszelkie zatarte linie podziału i nitów. Drobnica także dostała podkładem 

Obecnie sprawy mają się tak:

 

jU9k6LT.jpeg

 

KcLYNdx.jpeg

 

VbLsPgg.jpeg

 

COX8ajk.jpeg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :rozkaz:

Od ostatniej aktualizacji koncepcja budowy miniatury zmieniła się dość znacząco. Pierwotnie chciałem dać troszkę obić, jednak po przejrzeniu sporej ilości zdjęć maszyn z pułku mojego bohatera, doszedłem do wniosku że model będzie prawilnie odrapany :D

Także na podkład położyłem kultowe C 8 i dałem lekki preszajding. W miejscach które będą drapane tylko lekkie przydymienie.

Dolne powierzchnie, a konkretnie odpowiednie panele, dostaną czarny błysk. 

Garstka fotek, jeszcze ciepłych :lol:

 

mDGu04A.jpeg

 

UiiCyjB.jpeg

 

vEDaxWT.jpeg

 

tmjTdxl.jpeg

 

Jutro szczęśliwie wolne, także weekend planuję spędzić z modelem nieco więcej czasu. 

Do następnego i pozdrawiam 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym etapem było wymalowanie placuszków. Poszło nadwyraz bezstresowo. 

 

bNVWfbf.jpeg

 

3T5rpMh.jpeg

 

nJKBPuR.jpeg

 

8VLY1iF.jpeg

 

HKfoP8o.jpeg

 

Czas na pasy szybkiej identyfikacji na krawędziach natarcia i osłonach goleni. 

Jednak chyba wcześniej psiknę lakieru do włosów by drapane ubytki farby wyglądały w miarę realistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za przychylne opinie a hinomaru będą rozjaśnione, chcąc uzyskać efekt wypłowienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy wymalowane...

 

QB2gv9J.jpeg

 

I odrapane.

AItXLGA.jpeg

 

5tWVb8t.jpeg

 

vPGPQbb.jpeg

 

Jak dobrze wszystko wyschnie, zamaskuję je i zajmę się malowaniem spodu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xmen napisał:

Gdzie linie na skrzydłach?

O które linie chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marek d napisał:

Twoja uwaga jest mocno nie stosowna. Kolega penie ma swój plan na wykonanie modelu.

W to nie wątpię.Jeżeli kolega kapsel poczuł się dotknięty tą uwagą to przepraszam.:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie :lol: oczywiście te cienkie linie będą wymalowane bo nawet ich kalkomanii nie dali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończyka ciąg dalszy :pilot:

Pasy szybkiej identyfikacji zamaskowałem i zabrałem się za spód płatowca. 

 

vBtBKcC.jpg

 

Za radą Kolegi Adamo722 na panelach które wyraźnie odznaczają się na fotografiach dałem szary zamiast czarnego. Jestem przekonany, że wówczas cały ten preszajding bym zakrył. No a tak jest fajnie subtelny, patrząc pod różnymi kątami. Przepraszam za bałagan na warsztacie, jak widać zdjęcia robione tuż po malowaniu

 

uxBEFoB.jpg

 

ylszQ0n.jpg

 

e4DSlUw.jpg

 

Kolejnymi rzeczami, które zamierzam zrobić to nadać fakturę płóciennego poszycia na lotkach. Jak widać są one czyste i gładkie. Zastanawiam się, czy efektu żeberkowania nie starać się uzyskać malując cały element Gray Green, nakleić cienkie paski taśmy i psiknąć przyciemnionym brązem bazowym kolorem C 128:hmmm:

Edytowane przez kapsel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję tenzan :piwo: . Ładne są te setki koh i jak kiedyś wpadnie mi w oko to kupię. Liczę po cichu że kiedyś odpalisz wątek wink3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki pomalowane C 128 Grey Green i cały spód zabezpieczyłem lakierem. Pozostaje wymalować imitację żeberek. Myślę by bazowy kolor przełamać szarością, tak ażeby różnice były widoczne ale bez przesady. 

 

t5FEHSW.jpeg

 

Zająłem się także baniakami oraz śmigłem z kołpakiem. Nie wiem czy aby nie przesadziłem z łopatami. 

 

JZJ79mt.jpeg

 

 

Edytowane przez kapsel
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.