Skocz do zawartości

Kawasaki Ki-100 Goshikisen Arii 1/48


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie wygląda:super:.Aż mnie naszła ochota na  zrobienie czegoś  do kolekcji Japońskiej.:hmmm:

Edytowane przez Xmen
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały kroczek naprzód wink3

Zająłem się powierzchniami sterowymi. 

 

DjHP5pF.jpeg

 

Efekt generalnie podoba mi się. Wyszło subtelnie tak jak zamierzałem. Myślę że po lakierze będzie nieco lepiej widoczny. W każdym razie lepsze to niż puste gładkie panele. 

 

qFg8hf5.jpeg

 

VylSR59.jpeg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie :rozkaz:

Goshiki  dostał w końcu swój kolor. 

hgs77cN.jpg

 

Specyfik AK według mnie jest równie przyjemny w użyciu co Gunze C. Tak samo świetnie wydajny i bezproblemowy w nakładaniu. 

 

mMJqyEh.jpg

 

SgLv7Qq.jpg

 

Zacząłem drapać obszary gdzie ubytki lakieru były największe. Na pierwszy ogień poszły osłony goleni głównego podwozia.

To co szybko da się zauważyć, mimo iż farbka AK to zdaje się nitro-celuloza, ich łatwość zdrapywania ( po ok 2 godzinach ) mogę porównać do akryli Tamki.

 

ZFYuz9e.jpg

 

z3mhApw.jpg

 

jkI9SC2.jpg

 

bmawwEj.jpg

 

Jutro dalsze zabawy z postarzaniem. 

 

:odlot:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że kolor na moich zdjęciach nie jest w 100% taki sam, jak w rzeczywistości. Model jest bardziej brązowy niż zielony 

 

Pheqd7r.jpeg

 

Kolor także będzie ciemniejszy gdy przyjdzie wash, także to nie jest ostatnie słowo a wstęp do dalszych działań wink3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda. 

To co stoi w muzeum bardzo często ma tyle wspólnego z faktami że .... hmmm, lepiej się nie wzorować na zdjęciach eksponatów.

Trochę sobie przeczę w związku z moim obecnym wątkiem. 

Trzymam kciuki bo Twoja praca bardzo mi się podoba.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Wojtek190 :piwo: kibicuję Twojemu konikowi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :rozkaz:

Weekend uważam za bardzo owocny, sporo udało się podziałać przy Goshiki. Dziś rozjaśnioną podstawową farbą starałem się zrobić wypłowienia na płatowcu. Wyszło tak

 

Wc1F4Yn.jpg

 

Dalej, to już zabawa w dodawaniu charakteru, czyli drapania i odpryski.

 

Ov0C3gl.jpg

 

CAhU62u.jpg

 

VyCkz0w.jpg

 

 

P3dSpW9.jpg

 

Jeszcze chcę poznęcać się nad powierzchnią, tylko muszę pomyśleć  w jaki sposób wink3.

 

Dokończyłem także osłony goleni głównego podwozia i śmigło wraz z kołpakiem. 

 

9dgXELG.jpg

 

 

Koła zestawowe są śmiesznie małe, i karykaturalnie wyglądają założone na goleń. Zapożyczyłem więc zamienniki z Hasegawy ( te wyżej  ) i już wszystko jest ołrajt.

 

cwc8xJE.jpg

 

To tyle, także do następnego i dobrego tygodnia życzę. 

 

:odlot:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda całość. Co do dalszego męczenia powierzchni - nie przesadź, aby efekt nie był karykaturalny. To co jest, jest bardzo fajne. Patrząc na ślady zadrapań na pasach szybkiej identyfikacji, jak przeglądałem zdjęcia japońskich maszyn to tam nie było zbyt wiele obić. 

 

Pozdrawiam i czekam na efekt końcowy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację tenzan:piwo:.Po przyjrzeniu się modelowi z każdej strony, i ja stwierdzam że drapanek wystarczy. Dalsze zabiegi już w sferze washa i pigmentów. Co do pasów to wpadłem chyba w  jakiś nie kontrolowany wykałaczkowy atak. Można to będzie łatwo naprawić. Dziękuję za zwrócenie uwagi 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów :rozkaz:

Doszedłem do momentu nakładania kalkomanii i nastąpiło to co przewidywałem. Pomimo lakierowania arkusza , nalepki nie nadają się do niczego. Z papieru ładnie schodzą, jednak na powierzchni zaczynają się marszczyć i pękać. Szczęśliwie dogadałem się z Mr. Decal i robią się nówki :lol:

Model wybłyszczony, i wszystkie detale połapane na mikro kropelki maskolu ażebym nie pogubił żadnych części. 

Goshikisen ląduje na półce i czeka spokojnie. 

Na zachętę wrzucę kilka zdjęć i przyznaję że były to cholernie ładne maszyny 

 

Lved4fw.jpeg

 

9mzO0Id.jpeg

 

tp3tCxy.jpeg

 

kQ8S1Kj.jpeg

 

0PK5Z1N.jpeg

 

4M6MUYk.jpeg

 

dcEiqfJ.jpeg

 

Aha, pasy szybkiej identyfikacji będą poprawione i jak tylko dostanę potrzebne maski i kalkomanie zabieram się do dalszych prac. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tenzan napisał:

Co teraz na tapecie? Dalej klimaty Cesarstwa?

Cóż, do dokończenia jest revellowski Bf 110 G-4  i zastanawiam się co tu z szafy wyciągnąć. Jest spora szansa na hinomaru bo połowa pudełek to cesarstwo 😆.  Myślałem też nad gwiazdą białą lub czerwoną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kapsel napisał:

połowa pudełek to cesarstwo

 

Jeśli nie ma przeciwwskazań, to może wrzuć fotkę, co tam masz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zaruk napisał:

 

Jeśli nie ma przeciwwskazań, to może wrzuć fotkę, co tam masz 😉

Może to być lekko problematyczne, ponieważ jedno spore pudło jest w piwnicy, ale to co w szafach, szafce i pod łóżkiem będę mógł pokazać wink3

28 minut temu, Thalgonis napisał:

Kapsel, zrób ankietę - MY! Ci wybierzemy :D

 A to akurat nie jest głupi pomysł. Mam kilka typów ale nie mogę się zdecydować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Adamo722 napisał:

Jak mu wybierzesz :wpier: to z rok będzie robił skoro przy tak małym samolociku 3 miechy mu zeszło:haha:

Kurde faktycznie sporo zeszło się przy tym modelu i jest mi aż troszkę głupio. Obiecuję, że postaram się poprawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.