Skocz do zawartości

Kawasaki Ki-100 Goshikisen Arii 1/48


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny Hien Marku :piwo: akurat czekam na poczmistrza z MiG-3 i Ki-61 od Tamiji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna hiena. Jakoś dotychczas nie myślałem o tym samolocie, ale ten model wyjątkowo mi się podoba. Mógłbyś wysłać na priva link do warsztatu lub galerii?

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kapsel napisał:

czekam na poczmistrza z MiG-3 i Ki-61 od Tamiji. 

Model Tamki jest tak fajny że żal wycinać z ramek. Mam go z furą dodatków / po co?/  i nie mogę się zdecydować. 😎

 

Zaruk- galeria jest na forum. Warsztat zginął w czeluściach internetu wraz  z innym forum.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumpeter. Już go mam,  wraz z paroma dodatkami jak śmigła, wydechy i edkowe blaszki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie Szanowni Koledzy :rozkaz:

Dotarły szczęśliwie zamówione maski i kalkomanie, więc pomimo przeziębienia które męczy już od kilku dni skutecznie hamując prace modelarskie, odkopuję warsztat Ki-100. 

 

gVWRsj7.jpeg

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co poszło na ruszt, to wymalowanie żeberkowania na sterach wysokości i lotkach. 

 

1hzXrwo.jpeg

 

No i przyszły pierwsze kalkomanie. 

 

KHpk2nO.jpeg

 

99i9BhY.jpeg

 

Jutro zajmę się cienkimi paskami i oznaczeniami na skrzydłach.  Problemem będą oznaczenia na stateczniku pionowym, ale o tym może jutro wink3

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hlystek napisał:

Ty byś się lepiej za Nicka wziął:D

Tak pamiętam o nim 😆 dziś zrobiłem ostatnie malarskie podmalówki przy nim i na dniach będzie plamkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :wojo:

Niedziela okazała się całkiem owocna, więc pokażę co udało się podziałać. 

Zająłem się malowaniem liter i pasków na skrzydłach, oraz przygotowałem usterzenia pod oznaczenia jednostki.

 

gSnXqeZ.jpg

 

Żółty kolor poszedł na pierwszy ogień. Pierwszy raz robię to od masek i wygląda to dużo ciekawiej niż przy kalkomaniach.

 

cF6I8bq.jpg

 

Po dobrym wyschnięciu pierwszego koloru, zamaskowałem ponownie odpowiednie miejsca i dałem czerwień. 

 

h9zU6Lj.jpg

 

Przyznaję się, że malowanie ogona spędzało mi sen z powiek, gdyż folia Oramask docięta była na podstawie zestawowych kalkomanii, które były zbyt krótkie i nie schodziły się ze sobą w miejscu należytego styku. 

Chyba zadziałało tu szczęscie nowicjusza, bo mimo wielu obaw i setek sprawdzeń wyszło całkiem,  całkiem :wink:

W każdym bądź razie jestem nawet zadowolony - nie razi w oczy i tak zostawię już. Inna sprawa to czerwone paski na sterach wysokości. Pouciekały mi ich grubości, ale to szczęśliwie będzie dość proste do poprawy. 

 

wteCkRc.jpg

 

8N80GSg.jpg

 

Powstało nieco odkurzu, ale do ogarnięcia na spokojnie. Najbliższe plany ? 

:czytaj:    Poprawić czerwone paski na sterach wysokości, i bazą zniweczyć powstały odkurz,

:czytaj:    Wymalować czarne chodniki u nasad skrzydeł,

:czytaj:    Wymalować żeberkowanie na sterze kierunku,

:czytaj:    Poprawić pasy szybkiej identyfikacji, bo jak słusznie kolega tenzan zauważył, farba z nich tak nie obłaziła jak ja żem to uczynił.

 

To tyle raportu z placu boju, do następnego i serdecznie pozdrawiam 

 

:odlot:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te pasy dobrze wyglądają. Litery na skrzydłach malowane od firmowych masek, czy sam robiłeś?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barszczo napisał:

No to ok, bo już się miałem uzewnętrzniać :mrgreen:. Fajnie wygląda z żółtymi malunkami, dodają mu życia :super:.

 

Dzięki :piwo: faktycznie te kolorystyczne akcenty dodają uroku. 

Godzinę temu, zaruk napisał:

Tak, te pasy dobrze wyglądają. Litery na skrzydłach malowane od firmowych masek, czy sam robiłeś?

 

Literki są wycinane na podstawie zestawowych kalkomanii które nie nadają się do niczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te literki to maski, a za wzór posłużyły oryginalne zestawowe kalkomanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki super siadły. Pasy na statecznikach trochę bym jeszcze pocieniował. Bardzo podoba mi się chipping, super wyszedł. 

 

Edytowane przez kozborn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kozborn :piwo:

Cieszę się że się podoba. Generalnie jedyne kalkomanie to nr 296. Całą resztę z lepszym i gorszym skutkiem wymalowałem- z pomocą psikawy- swoimi drewnianymi paluchami. Pasy oczywiście będą dopieszczane gdyż nie wyglądają tak jak powinny. 

Chipping robiony z pomocą lakieru do włosów i drapany zwilżoną wykałaczką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kozborn napisał:

Nabieram ochoty na japońce dzięki takim wątkom jak ten!

Normalnie wylewasz wiśniowy miód na me serducho :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Odkopuję wątek :wojo:

Wymalowałem na skrzydłach kolejne linie, oraz poprawiłem czerwone pasy na usterzeniu poziomym. Jak wszystko ładnie przeschnie, zabieram się za biały pas na belce ogonowej oraz chodniki u nasad skrzydeł. 

 

SQ8ELfT.jpg

 

6qoKqne.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.