Skocz do zawartości

Merkava MK.4 w/trophy MENG 1:35


keravnos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów modelarzy :) Przedstawiam kolejny ulepek, jaki wyszedł spod mojej ręki, a mianowicie Merkava MK 4 od Menga. Model z pudła, bez żadnych dodatków itp. poza lodówką oraz butelkami z wody. Malowanie Mr. Paint, weathering praktycznie w całości chemią od Ammo. Miłego oglądania :) 

PE2_5018.jpg

PE2_5019.jpg

PE2_5020.jpg

PE2_5024.jpg

PE2_5026.jpg

PE2_5027.jpg

PE2_5028.jpg

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny, podstawka również. Podoba mi się cieniowanie koloru bazowego i subtelny brudzing. Jedno "ale" -.poprawcie mnie jeśli się mylę - chyba żaden z dostępnych modeli Merkavy nie ma powłoki antyslip? Na swoim modelu nie pokusiłeś się o jej odtworzenie, a na Merkavach to nieodzowny element.

Edytowane przez mandrivecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mandrivecs napisał:

Model bardzo ładny, podstawka również. Podoba mi się cieniowanie koloru bazowego i subtelny brudzing. Jedno "ale" -.poprawcie mnie jeśli się mylę - chyba żaden z dostępnych modeli Merkavy nie ma powłoki antyslip? Na swoim modelu nie pokusiłeś się o jej odtworzenie, a na Merkavach to nieodzowny element.

 

Model od Menga ma imitację powłoki Antislip - nie jest może aż tak wyrazista jak w przypadku robienia jej samemu ale daje radę

Zrzut ekranu 2021-12-10 100252.png

Edytowane przez keravnos
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, keravnos napisał:

 

Model od Menga ma imitację powłoki Antislip - nie jest może aż tak wyrazista jak w przypadku robienia jej samemu ale daje radę

Zrzut ekranu 2021-12-10 100252.png

 

W takim razie dzięki za info. To chyba jedyny producent, który o to zadbał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajnie wyszedł jednak ta fabryczna powłoka to nawet 1/4 nie oddaje grubości ziarna tej prawdziwej. Ja poczekam jeszcze na jakaś porządna Merkavę. Z biegiem lat może ktoś wypuści fajną III z ta powłoką bo zrobić samemu przez te wszystkie śruby/nity to masa pracy.

 

42 minuty temu, mandrivecs napisał:

To chyba jedyny producent, który o to zadbał.

Jeszcze ten producent. https://www.mojehobby.pl/products/MERKAVA-Mk.IV-LIC.html

Jeśli wierzyć zdjęciom promującym model to zrobił to lepiej od Menga. Za to cała reszta jakości już po stronie Menga. Choć może gdyby doinwestować ten model Academy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model. Kończę właśnie swoją mk4 ale z hobybosa. Jeśli chodzi o powłokę antislip to hobybos ma całkiem wyraźną ale daleko mu do rzeczywistości (podobnie jak innym producentom)  bo wygląda jakby żwir sypali... Jak robiłeś łańcuchy pod wieżą? Zestawowe? całkiem estetycznie w odróżnieniu od moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jarross napisał:

Fajny model. Kończę właśnie swoją mk4 ale z hobybosa. Jeśli chodzi o powłokę antislip to hobybos ma całkiem wyraźną ale daleko mu do rzeczywistości (podobnie jak innym producentom)  bo wygląda jakby żwir sypali... Jak robiłeś łańcuchy pod wieżą? Zestawowe? całkiem estetycznie w odróżnieniu od moich.

 

Łańcuchy są zestawowe, prosto z pudła. Model sam w sobie jest świetny, detal i jakość wykonania jest dla mnie na najwyższym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im późniejsza wersja Merkavy tym drobniejsza faktura antyslipa. Na IV jest akceptowalna z pudła. Jak ktoś czeka na jakiś lepszy model III czy IV to pozostaje życzyć 200 lat życia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bzdura napisał:

Im późniejsza wersja Merkavy tym drobniejsza faktura antyslipa. Na IV jest akceptowalna z pudła. Jak ktoś czeka na jakiś lepszy model III czy IV to pozostaje życzyć 200 lat życia 😉

Dzięki za info. Z tym czekaniem to nie do końca - ostatnio mamy taki wysyp modeli różnych producentów, że kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bzdura napisał:

Jak ktoś czeka na jakiś lepszy model III czy IV to pozostaje życzyć 200 lat życia

Modelarz cierpliwy musi być. Nadziei dodaje to, że w Chinach wolny rynek i konkurencja ma się chyba lepiej niż na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podoba mi się bardzo , malowanie i brudzenie  podstawka też dodaje pozytywny odbiór modelu .

Mam parę rydwanów i tylko w  3 Academy sobie odpuściłem powłokę gdyż uznałem ją za wystarczającą , reszta to lakier i piasek dla szynszyli lub anti slip w sprayu .

Pozdrawiam Mirek .

Edytowane przez Mirek66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki kolego za wpis w twoim temacie , Januszu T80 -tki będą jak skończę Tornado a dopiero w nocy wróciłem 😀  ale wieże poczyszczone i wanny poskładane , dokupiłem też Trumpka .

Jak założę warsztat to dam znać 😀  w czym będę potrzebował pomocy .

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sklejony poprawnie, o powłoce antyslip inni już wspomnieli, metody są różne, od dedykowanych past po piasek do szynszyli. Ja robiłem powłokę nawet w 1:72, więc tym bardziej w skali 1:35 rzuca się w oczy jej brak lub niezbyt odpowiedni wygląd. Trochę dziwi mnie brudzenie, jest według mnie niekonsekwentne. Koła są ubrudzone mocno błotem, a odprysków nie widać nigdzie poza nimi, zwłaszcza tył jest mocno "dziewiczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamo722 napisał:

Tak się zastanawiam czy jako antyslip nie byłoby najlepiej przykleić odpowiednio docietych kawałków czarnego drobnoziarnistego papieru ściernego 600-800 :wojo:

 

Pasta Ammo daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bulik58 napisał:

O prosze jest lekarstwo na ta chorobe , o ile sie nie myle jest ona do 35 i do 72 osobno albo sie myle?

 

Tak. Mniejsza granulacja do 1:72 i 1:48, większa do 1:35. Ja robiłem Merkawę 3 Dalet w 1:72 i wyszło chyba nie najgorzej (jest w Galerii).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.