Jump to content

IBG - zapowiedzi i nowości lotnicze

Kolekcjoner WP
 Share

Recommended Posts

BRAVO112 posłuchaj, to było tak:

Na browarku spotkało się kilku kumpli modelarzy i chwalą się swoim i modelami, pokazują fotki na telefonach itd.

Dosiadł sie do nich znajomy jednego z nich a był zegarmistrzem.

Ktoś pokazał fotkę Corsaira rozgrzebanego do ostatniego niemalże nita i pyta zegarmistrza czy też by potrafił zbudować taki szczegółowy silnik?

Na to zegarmistrz:

-A na jakie paliwo ma chodzić?

😀

• Like 1
  • Haha 2

Jak się che to wszystko się da zrobić. Na allegro są miniaturowe silniczki elektryczne. 

Plasmo wsadził silniki do Dakoty w 48:

A z innej beczki to patrzcie na to:

Model parowozu w skali h0 (1/87) , silnikiem parowym 

Mam gdzieś skitrane silniczki elektryczne wysoobrotowe z latających piankowych samolotów.

Ze 4mm średnicy i 8mm długie.

Ładowane z usb, tylko pakiecik baterii zwiększyć...bo śmigiełka ciągną.

Nie dalej jak wczoraj w dziale vintage wrzuciłem inboxa tamiyowych Zerówek 48. Dwadzieścia lat temu wlasnie Tamka puściła edycję PA Propeller Action i tam też był miniaturowy silniczek do napedu śmigła tylko że w porównaniu z dzisiejszym silniczkami to te Tamiyi są jak ... nity na Mustangu Revella z 1965roku, są gigantyczne 😳. A to tylko 20 lat różnicy. 

Wiem, ale kupka szmatopłatów czeka.

Jeżeli ten model rzeczywiście ma taki detal jak na renderach, silnik, śmigła,  oj to będzie przebój i samograj na kilka ładnych lat...

28 minut temu, myszaty napisał:

Wiem, ale kupka szmatopłatów czeka.

Jeżeli ten model rzeczywiście ma taki detal jak na renderach, silnik, śmigła,  oj to będzie przebój i samograj na kilka ładnych lat...

Dlaczego w rzeczywistości nie miałby mieć takich detali jak na renderach?  Dla mnie to też nie jest główny nurt zainteresowań, ale zachęca jakością. No i przeciwnika trzeba stadzie Mustangów sprawić😎

• Haha 1

Albo z drugiej strony frontu, tzn. ze wschodu.

Podobno 1.plm "Warszawa" walczył z "Fokami", chyba nawet coś zestrzelili. 

Pamietam "Szachownice nad Berlinem" Edwarda Chromego i jeszcze jakieś "Żółte Tygryski" i jeszcze jakaś pozycja była z serii "Miniatury lotnicze" i tam było napisane o spotkaniach naszych Jak-1 i -9 z FW-190.

13 minut temu, jmx62 napisał:

Podobno 1.plm "Warszawa" walczył z "Fokami", chyba nawet coś zestrzelili. 

Nie podobno tylko walczył i upuścili kilka sztuk. Żółte tygrysy jako materiał źródłowy jest kiepskim pomysłem - to były opowiastki osadzone w czasach 2  wojny o bardzo mocnym zabarwieniu politycznym,  idealnie wpisujące się w nurt polityczny partii ówcześnie rządzącej, a z historią mające niewiele wspólnego. Aczkolwiek czytywało się to przednio.