Skocz do zawartości

IBG - zapowiedzi i nowości lotnicze


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, abtb napisał:

Ale czego ty nie rozumiesz Rochu? Że będą wydawać kolejne wersje Foki D lub obecne tylko w innych malowaniach? Z dobrego towaru można dobrze i wygodnie żyć odcinając tylko kupony.

Standardowe podejście Polaka - nie narobić się a zarobić. 

 

Serio uważasz że się nie narobili?? Że słaby model ta foka? A o innych wypustach słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w pierwszej chwili poczułem rozczarowanie. Ale próbujmy pomyśleć inaczej:

może lepiej  nie wiedzieć i miło się potem rozczarować,

niż od razu się rozczarować niemiło.

 

Żyjemy w świecie postawionym na głowie. Pomysł na taki katalog też jest postawiony na głowie, ale zrozumiały. Naatomiast IBG nie raz i nie dwa udowodniło, że mają ciekawe pomysły, że potrafią usatysfakcjonować orło- i szachownicofili i że bardzo regularnie wypuszczają nowości. Chyba nie Tamija z Rewelem Wam powypuszczała te wszystkie Rośki, Pezetele i inne PekaeSy... Więc, Drodzy Koledzy, ja wiem że jak zawsze granda, zdrada i zgroza rekinów światowej finansjery ale, choć to bardzo niepolskie, życzę więcej otuchy i optymizmu. Czuję że źle nie będzie - jak to mawiają: Nie lękajcie się! 😉

Edytowane przez socjo1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

Czyli z poloników dostaliśmy Łosia Luftwaffe i komplet rumuńskich P.11 i Karasia

Łosie i Karaśki wyszły we wszystkich możliwych wersjach...

11 też i rwd 8...nie jest tak źle, oczywiście niedosyt jest, ale bez przesady...że tylko rumuny i luftgang...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

Czyli z poloników dostaliśmy Łosia Luftwaffe i komplet rumuńskich P.11 i Karasia...

Zawsze to ciekawa alternatywa zrobić ten sprzęt w innym malowaniu. Ile można mieć samolotów w polskim khaki?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, myszaty napisał:

Łosie i Karaśki wyszły we wszystkich możliwych wersjach...

11 też i rwd 8...nie jest tak źle, oczywiście niedosyt jest, ale bez przesady...że tylko rumuny i luftgang...

 

Mogli opracować w końcu poprawne skrzydło do RWD-8  na zasadzie nowej formy tylko dla skrzydła I dorzucać je do zestawów...

 

De facto mogliby jeszcze wydać PZL-37D z silnikami Gnôme-Rhône 14N20/21 jako what if, oraz 

PZL-37/III SP-BNK z silnikami Gnome-Rhone 14N 00/01 jako samolot pokazowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roland_Sebastian napisał:

Ile można mieć samolotów w polskim khaki?
 

 

Mam aktualnie 26.

Ale mam i jednego Łosia z Rumunii zielono-khaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

Mogli opracować w końcu poprawne skrzydło do RWD-8  na zasadzie nowej formy tylko dla skrzydła I dorzucać je do zestawów...

No to jest ciekawy pomysł...tylko jako co?  Na zasadzie wymiany czy odpłatnej???  Ciekawy i ciężki  temat biznesowo- międzyludzki...

 

4 minuty temu, Kolekcjoner WP napisał:

De facto mogliby jeszcze wydać PZL-37D z silnikami Gnôme-Rhône 14N20/21 jako what if, oraz 

PZL-37/III SP-BNK z silnikami Gnome-Rhone 14N 00/01 jako samolot pokazowy 

Eeee....zostaw coś dla  aftermarketowców, GN  w żywicy są, kalki są, papier ścierny jeszcze nie jest reglamentowany, hips też...:-)

Spoko,  niech jeszcze ogarną jakieś samosprzedawalne samograje, to może doczekamy sie wypustów ( paskudne słowo, kojarzy mi się ze stolcem 🙂 ) takuch bardziej niszowych????

Jak kunkadlo edka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

 

Mogli opracować w końcu poprawne skrzydło do RWD-8  na zasadzie nowej formy tylko dla skrzydła I dorzucać je do zestawów...

 

De facto mogliby jeszcze wydać PZL-37D z silnikami Gnôme-Rhône 14N20/21 jako what if, oraz 

PZL-37/III SP-BNK z silnikami Gnome-Rhone 14N 00/01 jako samolot pokazowy 

 

Mam dejavu. Masz potencjał który marnujesz. Nie czyń tego! Powtórzę, co napisałem zaledwie 10 dni wcześniej:

Cytat

Czytam już któryś Twój post i... przejrzałem Cię! Wygląda na to, że masz dobry pomysł na business. Kalki, modele... Jestem z Tobą, sukces gwarantowany, śmiało! Kiedy można się spodziewać pierwszych premier?

 

A tak bardziej serio: a napisałeś o tym do nich? Zrobiłeś coś konkretnego w tym kierunku?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, myszaty napisał:

 

Spoko,  niech jeszcze ogarną jakieś samosprzedawalne samograje, to może doczekamy sie wypustów ( paskudne słowo, kojarzy mi się ze stolcem 🙂 ) takuch bardziej niszowych????

Jak kunkadlo edka???

 

W sumie to mogliby jeszcze coś ze stajni RAF wypuścić, bo to bardzo chodliwy temat. Albo z drugiej strony wielkiej wody i coś japońskiego wydać, chociaż tu chyba już wszystko hasegawa wydała. 

 

 

A odnośnie tego skrzydła do RWD-8, to mogliby je pakować do nowych pudełek rwd-8, a osobno mogliby pojedynczą ramkę sprzedawać w woreczkach z tekturką tak jak stare airfixy wink3

Chociaż w sumie, to początkujący modelarz sklei i sobie na półce postawi, a my będziemy liczyć nity na silniku i rozwarzać przez pół roku, że jest źle wykonane skrzydło i kupimy żywice za 30 zł.

 

Ale i tak kupię sobie tego RWD i skleję go jako Łotysza z użyciem płata z PZW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, socjo1 napisał:

 

Mam dejavu. Masz potencjał który marnujesz. Nie czyń tego! Powtórzę, co napisałem zaledwie 10 dni wcześniej:

 

A tak bardziej serio: a napisałeś o tym do nich? Zrobiłeś coś konkretnego w tym kierunku?

 

IBG dobrze wie, że mają zły płat. Widocznie wolą najpierw zarobić Dorami, a potem się skupić na niszowych tematach. 

 

A co do biznesu. Gdybym miał takie zdolności manualne, to bym odlewał modele albo elementy w żywicy, ale póki co nie mam wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kolekcjoner WP napisał:

A co do biznesu. Gdybym miał takie zdolności manualne, to bym odlewał modele albo elementy w żywicy, ale póki co nie mam wink3

A od czego bedą Twoi ludzie? Ty się skup na biznesplanie, na ideach, na wizji! Tu leżą najsłodsze konfitury!

Edytowane przez socjo1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

Ale czego ty nie rozumiesz Rochu? Że będą wydawać kolejne wersje Foki D lub obecne tylko w innych malowaniach? Z dobrego towaru można dobrze i wygodnie żyć odcinając tylko kupony.

Standardowe podejście Polaka - nie narobić się a zarobić. 

 

Bo są tacy co kupią po kilka sztuk w dniu premiery sklepowej,  a takich chętnych będzie dziesiątki, jeśli nie setki w kraju i Europie

 

Jednych kręcą śledzie, innych foki...🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, martinello napisał:

A nie mogliby napisać, że się forma rozregulowała i do nowych modeli dorzucać nowe, poprawne skrzydło a poza tym sprzedawać dla chętnych osobno ?

Powiedz mi proszę, jak to się przelicza na pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, apsynth napisał:
8 minut temu, martinello napisał:

A nie mogliby napisać, że się forma rozregulowała i do nowych modeli dorzucać nowe, poprawne skrzydło a poza tym sprzedawać dla chętnych osobno ?

Powiedz mi proszę, jak to się przelicza na pieniądze?

Tego się nie da już  tak prosto odkręcić, to tak musi zostać...takie status quo.

Najpierw płat, potem kalki, itd... poprawkom nie będzie końca.

Nawet gdyby wydali teraz nową poprawioną wersję to absmak pozostanie... trochę im chyba tego poszło...

 

To temat albo dla innych, albo ,, z nowych forem" za 15 lat 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, martinello napisał:

Nie wiem. Ale inne firmy tak mogły zrobić. Czasami do interesu trzeba trochę dołożyć, żeby zyskać na wizerunku.

To może wiesz jak wizerunek przeliczyć na pieniądze?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, myszaty napisał:

 

 

To temat albo dla innych, albo ,, z nowych forem" za 15 lat 🙂

 

To temat dla nikogo, w obecnych realiach model musiałby  kosztować jakieś 80zł a i tak byłby tani na tle innych jednoramkowców.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, apsynth napisał:

To może wiesz jak wizerunek przeliczyć na pieniądze?

W tej branży - nie. 

Ale jak remont w domu robiła mi dobra firma i coś spieprzyli, to przyszli i poprawili.

Inny remont robiła mi kiepska firma i jak zgłosiłem poprawki to po prostu przestali odbierać telefon.

Zgadnij kogo wziąłem do kolejnego remontu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, martinello napisał:

W tej branży - nie. 

Ale jak remont w domu robiła mi dobra firma i coś spieprzyli, to przyszli i poprawili.

Inny remont robiła mi kiepska firma i jak zgłosiłem poprawki to po prostu przestali odbierać telefon.

Zgadnij kogo wziąłem do kolejnego remontu ?

Nie rozumiem korelacji, co jest nie tak z tym modelem? Nie lata?

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, apsynth napisał:

Nie rozumiem korelacji, co jest nie tak z tym modelem? Nie lata?

Może po prostu nie jest do końca redukcyjny i wymaga poprawek ?

Inna korelacja - jak kupiłem samochód i palił więcej niż napisali w materiałach promocyjnych to nie byłem zadowolony. Ale do sądu nie poszedłem 🆒

Chyba możemy skończyć wymianę myśli w tym temacie, bo podejrzewam że prowadzi donikąd.

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.