Skocz do zawartości

IBG - zapowiedzi i nowości lotnicze


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, BRAVO112 napisał:

z tego, co kliknalem, to sa to rysunki IBG z podpisami. Wiedze opieralbym  chyba na zdjeciach / rysunkach a nie na gdybaniach i przypuszczeniach. 

 

Ok, to wywołuję do tablicy. Zanim sformułowałeś ten ciężki zarzut, że pdf zrobiony przez IBG zawiera (jest oparty o?) gdybania i przypuszczenia, to jaką literaturę sprawdziłeś? Bo ja przed chwilą z ciekawości przewertowałem JaPo i Crandalla i z tego co widzę, to to się całkowicie pokrywa. A zatem, na czym ty się opierałeś pisząc powyższe?

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BRAVO112 napisał:

 a wracajac do wlasciwego tematu, to te wszystkie wersje dory ( 14 i 15 to SF ) to troche taka sztuka dla sztuki,  Te  np. wszystkie rozne pokrywy km-ow z zakladu w Kassel czy innym Erfurcie, to marnowanie czasu na przegladanie zdjec i dokumentacjii.


Jeśli dla Ciebie przeglądanie zdjęć i dokumentacji to marnowanie czasu, to może zbieranie kapsli będzie bardziej trafnym wyborem hobby? Na marginesie, zapewne każda z tych 'sztuka dla sztuki' wersji sprzeda się lepiej niż, dla przykładu, wspominana w tym wątku nie wiadomo po co, Wilga.

  • Like 3
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze panow moderatorow o wykreslenie Wilgi z tego watku, ktora rzeczywiscie  nie ma tu nic do szukania - po prostu przyklad

A kolega " zlapany w srodku " niech sprobuje troche inaczej oceniac innych modelarzy. Nawet jesli ci nie zawsze maja czas na szukanie w dokumentacji srub do mocowania uchwytu do kubka na kawe w me-109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BRAVO112 napisał:

Nawet jesli ci nie zawsze maja czas na szukanie w dokumentacji srub do mocowania uchwytu do kubka na kawe w me-109


Nie było tu nigdzie mowy na temat śrub do mocowania uchwytu do kubka na kawę w Bf 109, tylko o konkretnych zewnętrznych detalach konstrukcji, które są charakterystyczne dla poszczególnych montowni składających Dory i których odtworzenie zainteresowanemu modelarzowi pozwala na zbudowanie repliki konkretnej maszyny bez marnowania czasu na przeróbki, a producentowi na multiplikację pudełek bez knucia na siłę z "Alfredem na pokładzie" - dla tych, którzy nie wiedzą, o co chodzi, link,  chociaż tutaj sprawa miał jeszcze drugie dno, ale to już takie wewnątrzczeskie spory... https://www.azmodel.cz/produkt/bf-109g-6-alfred-onboard/

Na marginesie, parę postów temu wytoczyłeś ciężkie działa wobec publikacji IBG; kolega wyżej zapytał, na czym opierasz swoje zarzuty - może jakaś odpowiedź?

Edytowane przez caughtinthemiddle
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wytaczalem zadnych ciezkich dzial - po prostu nie bylem przekonany .

Napisalem wg zrodel niemieckich:  nie bylo zbudowanego  wariantu dory 14 i 15

2 x 14 mialy byc przebudowanymi prototypami dory 13 z silnikami DB - czy zbudowano - nie wiadomo

2 x 15 mialy dostac usterzenie z Ta-152 -nie zbudowano zadnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BRAVO112 napisał:

Bede wiedzial dopiero na nastepnym spotkaniu klubu

bylo kilka pozycji i tzw " luznych kartek "

Czyli tak naprawdę nie masz o temacie zielonego pojęcia, ale bynajmniej nie przeszkadza ci to w rzucaniu kalumni. I nawet jak ci rzuciłem koło ratunkowe pisząc gdzie powinieneś szukać informacji (JaPo i Crandall), to oczywiście nie zadałeś sobie trudu, tylko napisałeś co rzekomo mówią "źródła niemieckie" (brzmi fachowo, nie?). Po czym okazuje się że te źródła to jakieś pozycje i luźne kartki w jakimś klubie.

I właśnie to mnie mierzi w takich osobach jak ty, bezpodstawnie opluwających naszych, polskich producentów. Możesz oczywiście zapytać co mnie to obchodzi. A no obchodzi, bo zohydzanie polskim modelarzom polskich producentów (i vice versa) będzie skutkowało tym, że przestaną oni robić modele typowo na polski rynek (czyli polskich konstrukcji). Arma już przestała. Pomyślałeś czego początkiem może być Dora?

 

I teraz wytłumacz mi, dlaczego producent, którego obrzucasz błotem, miałby dla ciebie robić Wilgę. Po to, żebyś miał co bezkarnie opluwać?

 

Lub inaczej: pomyśl zanim coś napiszesz albo faktycznie przerzuć się na kapsle.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Peacemaker napisał:

Czyli tak naprawdę nie masz o temacie zielonego pojęcia, ale bynajmniej nie przeszkadza ci to w rzucaniu kalumni

 

11 godzin temu, Peacemaker napisał:

I właśnie to mnie mierzi w takich osobach jak ty, bezpodstawnie opluwających naszych, polskich producentów.

To bardzo brzydki sposób polemiki. Inwektywy i brutalny język. Po co? Dlaczego? Nie można po prostu napisać - "kolego, odwołaj się do konkretnych źródeł i dopiero możemy dyskutować". Naprawdę, "mierzi" Cię człowiek tylko dlatego, że wysnuwa nieuprawnione (być może) wnioski na temat zestawu do sklejania!?

O samopoczucie IBG czy innych polskich producentów bym sie nie martwił. Jesli zechcą wydać jakiś model (czy to Wilgi, czy to Messera) zrobią to bez względu na temperaturę i poziom dyskusji internetowych. A jeśli uznają, że im się nie opłaca to nie wydadzą bez względu na to, jak czule ich będziemy traktować.

Edytowane przez HKK
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pecemaker - to imie to chyba wybrales zeby denerwowac innych - sprobuj przetlumaczyc, co to znaczy - moze zmienisz

Czytaj ze zrozumieniem. Nie obrzucilem blotem nikogo a na pewno nie IBG. Postawilem pytanie: czy rzeczywiscie tak bylo?

Jesli zdarzyles doczytac kawalek dalej: mam conajmniej kilkanascie nowych modeli firmy IBG - mozna lepiej popierac te firme?

Forum jest po to, zeby napisac swoje zdanie i wymienic sie informacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BRAVO112 napisał:

Kolego Pecemaker - to imie to chyba wybrales zeby denerwowac innych - sprobuj przetlumaczyc, co to znaczy - moze zmienisz

Czytaj ze zrozumieniem. Nie obrzucilem blotem nikogo a na pewno nie IBG. Postawilem pytanie: czy rzeczywiscie tak bylo?

Jesli zdarzyles doczytac kawalek dalej: mam conajmniej kilkanascie nowych modeli firmy IBG - mozna lepiej popierac te firme?

Forum jest po to, zeby napisac swoje zdanie i wymienic sie informacjami


Jeśli tak wyglądają pytania:

  

W dniu 22.01.2022 o 19:32, BRAVO112 napisał:

 a wracajac do wlasciwego tematu, to te wszystkie wersje dory ( 14 i 15 to SF ) to troche taka sztuka dla sztuki,  Te  np. wszystkie rozne pokrywy km-ow z zakladu w Kassel czy innym Erfurcie, to marnowanie czasu na przegladanie zdjec i dokumentacjii.

  

W dniu 22.01.2022 o 22:44, BRAVO112 napisał:

z tego, co kliknalem, to sa to rysunki IBG z podpisami. Wiedze opieralbym  chyba na zdjeciach / rysunkach a nie na gdybaniach i przypuszczeniach. Wg niemieckich zrodel, nigdy nie bylo ani 14 ani 15. Ostatnia wersja byla 13, ktora lata podobno do dzisiaj w Stanach

 

 

to ja nie mam więcej pytań...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, BRAVO112 napisał:

India  - d9 mam juz sklejona z Academy - wystarczy

a ten " jakis klub " jak ktos napisal, to jedyny klub modelarski z Europy co wShizuoce modele wystawial

Mógłbyś napisać wprost, co to za klub?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz z taką dokładnością widzę te wypraski, wow....to robi wrażenie.

IBG pozamiatało luftgang....nie moja bajka i raczej nie kupię, bo hitlerki mnie nie kręcą ale chylę czoła za jakość.

To trzeba docenić.

Jak to mówią w ,,Wykutych w ogniu" ? To będzie ciąć...

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.