Skocz do zawartości

IBG - zapowiedzi i nowości lotnicze


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ajjj mój błąd, miało być poniżej 80zł 🤪

Na Moje Hobby bardzo często jest promocja na IBG -12%, a jeszcze inne sklepy (często te nie typowo modelarskie) sprzedają modele IBG jeszcze taniej. Zobaczymy gdy Dorki pojawią się masowo w ofertach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BRAVO112 napisał:

jesli dobrze policzylem, to dore robi 9 firm IBG jest nr. 10

a Wilgi dalej nie ma 😞

Tutaj niestety widać preferencje światowych modelarzy. W US sklejają germańców, w ChRL sklejają germańców, u nas również dominują germańce. .. :mad:

 

A jak Wilga zostanie wydana przez kogokolwiek to będzie hitem. No może nie takim jak ów Dora, ale będzie Hit. Wilga była używana w dziesiątkach aeroklubów na całym świecie, a obecnie na zmodyfikowanych wigach bite są rekordy w najkrótszym starcie i lądowaniu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilga może słaba, ale jest, z Amodelu, i to w dwóch wersjach. Można też upolować niezłe vacu . A fascynacja niemiecką techniką wojskową to dzieło propagandy i materiał do napisania pracy magisterskiej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kopernik napisał:

Fascynacja niemiecką techniką wojskową to dzieło propagandy

 

To fakt .

Głupio jednak nie dokończyć i stwierdzić , że za dużo ta propaganda nie musiała wymyślać . Ja tak patrzę ze strony zdarzeń historycznych .

Może Ty masz na myśli tylko modele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a wracajac do wlasciwego tematu, to te wszystkie wersje dory ( 14 i 15 to SF ) to troche taka sztuka dla sztuki,  Te  np. wszystkie rozne pokrywy km-ow z zakladu w Kassel czy innym Erfurcie, to marnowanie czasu na przegladanie zdjec i dokumentacjii.

To jest oczywiscie moje prywatne zdanie - ale nawet na super konkursie i mistrzostwach swiata - nikt tego nie zauwazy

To nie jest krytyka IBG !, Bo mam od nich chyba 6 Losi i tyle samo Karasi i ze trzy  P11

Edytowane przez BRAVO112
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, BRAVO112 napisał:

To jest oczywiscie moje prywatne zdanie - ale nawet na super konkursie i mistrzostwach swiata - nikt tego nie zauwazy

Serio??? A taka zadyma o linię jakiegoś dekla była... 🙂

mam nadzieję że miłośnicy luftgangu to wyprostują ;-) że te dekle jednak ważne są.

( taki żarcik).

Ale IBG ma opchnąć tych Dor kilka wagonów bo poloniki czekają. ( dla army i mustanga takoż...)

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BRAVO112 napisał:

 a wracajac do wlasciwego tematu, to te wszystkie wersje dory ( 14 i 15 to SF ) to troche taka sztuka dla sztuki,  Te  np. wszystkie rozne pokrywy km-ow z zakladu w Kassel czy innym Erfurcie, to marnowanie czasu na przegladanie zdjec i dokumentacjii.

 

Wygląda na to, że nie musisz przeglądać dokumentacji, bo IBG zrobiło to za nas i te różnice są opisane w pdfie na ich stronce: http://www.ibgmodels.com/resources-2/

Można się z niego dowiedzieć, że D-15 to jednak wcale nie SF, a pokrywy kmów w kadłubie to nie jedyne różnice, bo np. D-9 i D-11 różniły się skrzydłem. Innych różnic też było niemało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego, co kliknalem, to sa to rysunki IBG z podpisami. Wiedze opieralbym  chyba na zdjeciach / rysunkach a nie na gdybaniach i przypuszczeniach. Firma RV wypuscila piekny model Si-204 - najlepszy short-run jaki widzialem. Kilka miesiecy pozniej wypuscili plany Si-204, ktore pasowaly w 100 % do modelu. Tyle tylko, te gdyby powiekszyc model, to oryginal, stojacy w Muzeum w Pradze  bylby o 70cm dluzszy.

Wg niemieckich zrodel, nigdy nie bylo ani 14 ani 15. Ostatnia wersja byla 13, ktora lata podobno do dzisiaj w Stanach

Nie chodzi tutaj o to, kto ma racje ( ja nie musze jej miec ), tylko  o takie rozbijanie jednego modelu na 120 kawalkow

Bedzie wersja Fw-190d9 U ( z urwanym kolem )

 

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.