Skocz do zawartości

Wieprz Szturmowy Cash Tank -A


socjo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

czy te oczy mogą kłamać...?

DhbbEPN.jpg

wiele lat temu pokazywałem ów twór na PWM, ale pomyślałem, że może go przypomnę i tutaj.

co do burzliwej historii  powstania i użytkowania tego unikatowego pojazdu, to ją Wam opiszę w miarę Waszego zainteresowania. 

Uniwersum jakim się inspirowałem, to chyba łatwo odgadnąć - zapraszam do zabawy.

Jedno ważne zastrzeżenie - na stworzenie mojego Kasz(t)ana miałem bodajże 3 popołudnia i ani chwili dłużej. Stąd, niektóre miejsca modelarsko bolą i wyją. Zresztą, pamiętam, że ostatnią noc siedziałem cięgiem non-stop do rana, żeby zdążyć.

Niestety, nawet przemyślanych i porządnych zdjęć nie miałem okazji zrobić. Może zresztą nie warto.

 

Widoki ogólne:

SPHU0G9.jpg

 

cS0wYLQ.jpg

 

6KP4sSp.jpg

 

Jądro, czyli Stanowisko Dowodzenia:

ndNHTCB.jpg

 

Kły i pazury, czyli uzbrojenie:

MoIvxyT.jpg

 

Serce, czyli motur i systemy napędowe:

c7jU17B.jpg

 

UNO7ZqA.jpg

 

Xc5cGSR.jpg

 

GbFpMh7.jpg

 

OS8V9mp.jpg

 

CLevIy4.jpg

 

Krwioobieg, czyli układ paliwowy (opatentowana mięszanka ekologiczna):

XfDBXQt.jpg

 

FVnqckL.jpg

 

7YiimVV.jpg

 

0o44ToB.jpg

 

Wiem, wiem, plusika za malowanie z szachownicą nie będzie, ale zapewniam Was, że swojak Ci on z duszy i z ojca!

 

PS1. KONKURS: Jak myślicie - jak się nazywa ów pojazd po polsku i jakie jest jego PRAWDZIWE przeznaczenie?

 

Krajobraz po świńskim rodeo bitwie:

7LnThhC.jpg

 

D1hnauo.jpg

 

PS2. Chętnie bym go kiedyś odtworzył w nieco wolniejszym tempie i z wyższą jakością (i fantazją!). Czy kojarzycie może jakieś fajne figurki w klimacie steam-punk w skali 1/35? Np. jakiegoś profesora,  panienki jak w filmie "Bardzo Dziki Zachód"?

e564f42c92cb6a4e4bd75c92e935.1000.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie,

Michał

Edytowane przez socjo1
  • Like 6
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ów twór, oraz napisy opisujące zawartość  beczek, mniemam, żeś co nie co podciągał z owych w trakcie pracy twórczej :mrgreen:   Widzę że i  "ogon" poprawny politycznie gdyż gwintowany "prawoskrętnie" :haha:

 

:super:

Edytowane przez abtb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niekiedy w snach, Świnka Skarbonka wciela się w pogromcę Zła w Gotham City..."

Piękny projekt, wzruszyła mnie technika odtwarzania blach i śrub flamastrem.

3 x TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zaruk napisał:

"Niekiedy w snach, Świnka Skarbonka wciela się w pogromcę Zła w Gotham City..."

 

Zgadza się, Pan wygrał komplet flamstrów! Jak by Pan chciał odebrać nagrodę?

 

4 godziny temu, zaruk napisał:

Piękny projekt, wzruszyła mnie technika odtwarzania blach i śrub flamastrem.

3 x TAK.

 

I tu mnie masz, zdecydowanie tyłuję z technikami licia rynii. Tfu, rycia linii! Zwłaszcza w glinie do  - pardon - decoupage'u. Może, gdybym miał więcęj czasu, niż wspomniane trzy popołudnia, z których w pierwsze ne wiedziałem, w co pomysł się wyrodzi, a w drugie głównie jeździłem na drugi koniec miasta po akcesoria (pamiętacie sklep przy Pawiaku?), projekt byłby bardziej doszlifowany? Jakoś nie miałem serca prosić Kolegi o przesunięcie daty ślubu z powodu niedostatku skarbonki, do której zbieraliśmy monetki.

 

Właściwie, doszlifowany to on był wystarczająco. Cięcie gliny szlifierką modelarską żeby osadzić gąsienice, spowodowało, że cały mój pokój wyglądał jak po śnieżycy. Buli, Buli, zostań razem z nami - zanuciła, zobaczywszy mnie, zdezorientowana Żona.

5 godzin temu, abtb napisał:

Patrząc na ów twór, oraz napisy opisujące zawartość  beczek, mniemam, żeś co nie co podciągał z owych w trakcie pracy twórczej :mrgreen:

Najgorsze, że ja takie pomysły to mam tylko na trzeźwo.

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest wieprz, co się rzeźnikom nie kłaniał! Nasz ci on, krajowy, na miarę naszych możliwości!
Bardzo na TAK!, ja bym nawet uderzył do Błaszczaka z ofertą, jeśli Abramsy nie wypalą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 04:32, socjo1 napisał:

Jak by Pan chciał odebrać nagrodę?

Preferuję odbiór osobisty, po opadnięciu fali.

 

W dniu 2.02.2022 o 04:32, socjo1 napisał:

jeździłem na drugi koniec miasta po akcesoria (pamiętacie sklep przy Pawiaku?)

Toz to Śródmieście panocku, jeno północne. Jaki tam koniec...

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kryspacz napisał:

I to jest wieprz, co się rzeźnikom nie kłaniał! Nasz ci on, krajowy, na miarę naszych możliwości!
Bardzo na TAK!, ja bym nawet uderzył do Błaszczaka z ofertą, jeśli Abramsy nie wypalą!

 

Ty wiesz co my robimy tym wieprzem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest wieprz weselno-skarbonkowy, w oparciu o trzy popołudnia!

9 godzin temu, zaruk napisał:

Preferuję odbiór osobisty, po opadnięciu fali.

 

Zatem będziemy sprawdzać wodomierze, a potem ustalimy koordynaty przy jakimś sympatycznym wodopoju, Kogucie na ten przykład, albo innym.

 

Pozostała jeszcze do omówienia kwestia nazwy. Cash Tank - A.

Oczywiście, skarbonka weselna, to jasne. Po to cała górna część dawał się unosić aby można było prosiaka nafaszerować złotem. Śmiechom i żartom przy zbiórce funduszów w pracy nie było końca. Ale jest i drugie dno.  Cash Tank - A = Kasztanka. Koń Marszałka o niezliczonych kopytkach, pojawiających się co i raz na Allegro. A, że obaj z Kolegą pracujemy w instytucji związanej z Piłsudskim, nazwa narzucała się sama. Niedziwota, że bolszewika przegoniliśmy i tak dalej. Stąd też obecność końskich motywów na kalkomaniach (F-16 z Academy w 1/32)

Poza tym znajdą się tam i elementy Liberatora w 1/48 z Monogramu i śmigło od Łagga-3 z ICM i oczywiściie dwuwieżowiec z Miraża którego specjalnie na tę okoliczność kupiłem i rozczłonkowałem..

 

Niestety, naszego wierzchowca, podobnie jak i Szkapy Marszałka, nie ma już wśród nas. Przegrał starcie z grawitacją i córką Kolegi. Cześć jej glinianej pamięci. I trzem popołudniom!

Pozdrawiam,

Michał

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o zostawienie bieżącej polityki poza tym wątkiem. Chyba wszyscy mamy jej przesyt na codzień, w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.