Skocz do zawartości

F-14A, Tamiya 1:48


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Idzie Ci całkiem fajowo, choć wrócę do etapu preshadeingu, który teraz pokazał swoją negatywną cechę i okolice linii podziału wydają się sine. Ale to tak na marginesie, bo pytasz o elementy niemalowane na F-14. Stal odpada. Te elementy konstrukcji Grumman zrobił z duraluminium lotniczego. Ich kolor lekko wpada w żółtawo-zielone nuty. I co ważne, to nie są powierzchnie, które dają mocny odblask. I wydaje mi się istotne, że na slotach są liczne stalowe wkręty, które a) mają inny kolor, b) zatrzymują zawsze jakieś drobne zabrudzenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marcin Witkowski napisał:

Idzie Ci całkiem fajowo, choć wrócę do etapu preshadeingu, który teraz pokazał swoją negatywną cechę i okolice linii podziału wydają się sine

Tak, bardzo to teraz czuję i mam spory problem z pokryciem tego preshadingu. Biały kolor na brzuchu perfidnie nie chce tego pokrywać. No ale trudno, nowe doświadczenie na przyszłość!
 

6 minut temu, Marcin Witkowski napisał:

Ale to tak na marginesie, bo pytasz o elementy niemalowane na F-14. Stal odpada. Te elementy konstrukcji Grumman zrobił z duraluminium lotniczego. Ich kolor lekko wpada w żółtawo-zielone nuty

Dobrze się składa bo mam taki kolor w składziku :)

 

7 minut temu, Marcin Witkowski napisał:

I wydaje mi się istotne, że na slotach są liczne stalowe wkręty, które a) mają inny kolor, b) zatrzymują zawsze jakieś drobne zabrudzenia.

Dobrze wiedzieć, to będzie wskazówka jak zacznę brudzić. 
Ślicznie dziękuję za pomoc :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam kolejne dwa pytanka
1) Czy US Naby użwało jakiegoś specyficznego koloru do malowania krawędzi klap podwozia?
image.png.cc767ad3e755716b52ec9f1d669d9bae.png

 

2) Zastanawiam się nad zainwestowaniem w żywiczne dysze. Zastanawiam się jaką firmę wybrać. Jest Reskit, Eduard, Aires..
Ma ktoś porównanie i może polecić coś co pasuje plug and play do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony, to po prostu Signal Red. Bardziej niż idealnego odwzorowania barwy trzymałbym się tego, by nie położyć go na białym. Wyjdzie wtedy różowy 😉

A co do żywic, to ja daję duży kredyt zaufania chłopakom z ResKit. Choć samych dysz nie porównywałem z innymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przyleciał do mnie dzisiaj miły dodatek a mianowicie drukowane podwozie 3D od ResKit. 

Całość dostajemy opakowaną w kartonowe pudełeczko. Zawartość jest dodatkowo zabezpieczona gąbkami.

image.thumb.jpeg.76b33156946d6e597c0fc43f1e6c10f9.jpeg

 

Najważniejsza część - golenie. Muszę powiedzieć, że są śliczne. Pięknie widać odtworzoną instalację hydrauliczną. Gdy tylko wytnę je z tych "opakowań" zrobię fotki jak się one prezentują.

image.thumb.jpeg.feaee47e4ccd8a4a988853e07f52d159.jpeg

 

Do tego ResKit dorzuca kółka. To już nie są elementy 3D tylko klasycznie odlewane. 

image.thumb.jpeg.c35b7f584ffda731d9367fa6bc504787.jpeg

 

Dodatkowo w pudełeczku znajduje się instrukcja, arkusik z kalkomanią, kawałki pręcika oraz maski na główny reflektor. 

Jestem ciekawy czy uda mi się wyciąć te elementy bez ich uszkadzania :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marcin Witkowski napisał:

Też planuję ten zestaw. Zobaczymy jak to się uda pożenić z wnękami Aires w modelu Hasegawy. Zamawiałeś bezpośrednio?

Zamawiałem w mojehobby, czekałem około miesiąca. Na początku chciałem bezpośrednio ale moje zapędy skutecznie ostudził koszt wysyłki 11$ to całkiem sporo :D 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozkminy odnośnie kolorów pewnych elementów. Może pomożecie :)

1) Wyrzutnik flar - stalowy?
Chociaż tutaj muszę przyznać, że wygląda to na dość ciemny kolor...
image.png.1ba4fcf501bf306882f520c417f4df6e.png

 

2) Wymiennik ciepła na górze kadłuba - magnez?
image.png.6e3d1d0a533f1acbaed159bc1cc06dec.pngimage.png.6e3d1d0a533f1acbaed159bc1cc06dec.png

 

3) Wentylatory klimatyzacji na brzuchu 
W rzeczywistości to wiatraki, w modelu widać tylko siatkę. Stalowy? - tylko dla akcentu, że coś tam jest? 

image.thumb.png.2ad837be057b0bf7986493f03b668bff.png

 

4) Działko - stalowy? 
image.png.738198e462eca281c6b56b797b597759.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzutniki flar/chaff są zrobione z tworzywa sztucznego, więc wszelkie metalizery odpadają. Dałbym jakiś ciemny szary, plus wariacje. Grille na górze to kombinacja stalowo-magnezowo-tytanowych barw. Siatki zabezpieczające wentylatory na dole najczęściej mają kolor płatowca. Z kolei niemalowany fragment u wylotu działka, to kolor tytanowo-stalowy, w sumie dość podobny jak grille ECS na górze. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że metaliczne kolory na zdjęciach różnie będą kolorystykę oddawać. Wyrzutniki bym malował steel, resztę jakimś aluminium, dark aluminium. Steel kojarzę, że jest dość ciemny kolorem. Ja używam głównie Alclada nie wiem jak inne metaliki.

 

Edit:

Marcin mnie ubiegł. Siema Marcino 😆

Edytowane przez smialus
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Kupiłem Tamiya Mark Fit Strong i Mark Fit Super Strong. Zrobiłem pierwszy test i jest tak sobie. 
Kalki lepiej reagują na solucje od Micro Sol'a lecz bardzo ciężko się z nimi pracuje. Tak naprawdę dopiero marki fit super strong rusza je na tyle żęby zechciały wejść w zagłębienia. 
Zastanawiam się nad zakupem dedykowanych kalkomanii. Dostanę w Polsce od ręki jakieś sensowne kalki Jolly Rogers? Widziałem, że coś tam jest w moje hobby. Pytanie tylko jak dobrze się tamte kalki kładą. Najlepiej jakby dobrze siedziały z mircosetem i microsolem. Co mi polecicie? 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.