Jump to content

Masterbox "Russian-Ukrainian War series, Kit №1. Ukrainian soldier, Defence of Kyiv, March 2022" skala 1/24th i 1/35th

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Czy aby strzelec RGRury nie powinien mieć czegoś lżejszego niż AK z drewnianą kolbą? W WP najczęściej występował / występuje Rak lub Glauberyt, na Ukrainie pasował by AKSU. No chyba że Azow co ma to daje...  Nie wiem jak Ukraińcy noszą amunicję do granatników, u nas był do tego specjalny plecak  / zasobnik, nie sterczały z za pleców.

To tylko moja taktyczno - rekonstrukcyjna czepliwość, sama idea figurek super!

Ja miałem AKMS-a...a pociski tachało się w takim drelichowym  plecaku...3 szt. w dwóch częściach jak dobrze pamiętam?

Posted (edited)
W dniu 28.03.2022 o 15:27, myszaty napisał:

Ja miałem AKMS-a...a pociski tachało się w takim drelichowym  plecaku...3 szt. w dwóch częściach jak dobrze pamiętam?

Komplecik w kolorze

Edited by robertmodelarz
  • Haha 1

W dniu 26.03.2022 o 11:29, Michal_G napisał:

Czy aby strzelec RGRury nie powinien mieć czegoś lżejszego niż AK z drewnianą kolbą? W WP najczęściej występował / występuje Rak lub Glauberyt, na Ukrainie pasował by AKSU. No chyba że Azow co ma to daje...  Nie wiem jak Ukraińcy noszą amunicję do granatników, u nas był do tego specjalny plecak  / zasobnik, nie sterczały z za pleców.

To tylko moja taktyczno - rekonstrukcyjna czepliwość, sama idea figurek super!

Figurki sa w porzadku , ukraincy uzywaja roznych odmian kbk w wiekszosci z kolba. jesli z lamana kolba to tez juz jest AKSU , choc sa rzadkie zdjecia gdzie widac AKMS. Ale czy to wojsko lub Gwardia trudno stwierdzic. Strzelcy RPG maja wersje z kolba , co do samych ladunkow to sa one juz gotowe do uzycia jak na 2 zdjeciu. Przenoszone w plecaku podobnie jak u tej figurki , 

1441204369_UkrainaWar.Zolnierz.(1)ukr.jpg.e6dbfbb9a3e2d3587fd0b93f90c9dfeb.jpg1644412637_(....(...1).jpg.eeabe8476b2f25dc355c4d9fa2032351.jpg

160245168_UkrainaWar_Tigr.(4).thumb.png.6dfce0606978adc8a000e1bf23799e63.png

rosyjski zdobyczny zestaw RPG 

139977588_UkrainaWar.zdobycznanarus.(3).thumb.png.6fc495d7287e97e6762bd85ab04c108b.png

• Like 1

7 minut temu, bulik58 napisał:

co do samych ladunkow to sa one juz gotowe do uzycia jak na 2 zdjeciu

No właśnie tak mi coś nie grało, 3 sztuki wchodziły z ,,dokręconym" ładunkiem...i sterczały.

Gdzieś mam fotkę ( tradycyjną) ze strzelania na Błędowskiej... 😀 

12 minut temu, myszaty napisał:

No właśnie tak mi coś nie grało, 3 sztuki wchodziły z ,,dokręconym" ładunkiem...i sterczały.

Gdzieś mam fotkę ( tradycyjną) ze strzelania na Błędowskiej... 😀 

Ogladajac filmiki  z lowcami czy to czolgow lub innych pojazdow  in action  to widac iz z ,,plecaka,, wyciagaja juz gotowce , laduja do rury i wystrzal , natomiast w okopach czy np. budynkach wszystkie ladunki sa rozdzielone oprocz jednego w rurze. Pozostale przewaznie dopiero skladaja przy strzelaniu h. Skad to sie bierze ?  Czy ich plecaki sa takie same jak polskie?

Edited by bulik58

Połączenie ładunku miotającego z pociskiem to gwint chyba m14.  o dużym skoku gwintu ś , aluminiowe połączenie, wewnątrz - otwór ogniowy zapłonnika. Połączenie jest stosunkowo nietrwałe, Łączy się/uzbraja  przed rozpoczęciem działań ( do boju) . Trzy w torbie jeden w wyrzutni, ale to w wypadku "nadmiaru". Należy wziąć pod uwagę ze normalnie są ograniczone zapasy amunicji. Nikt tego nie nosi w kieszeni. W torbie albo w "rurze".  Żadne czary, oni an razie mają full dostawy, ale do czasu, bo zapasy się kończą vide Canada.

2 godziny temu, chorąży napisał:

Połączenie ładunku miotającego z pociskiem to gwint chyba m14.  o dużym skoku gwintu ś , aluminiowe połączenie, wewnątrz - otwór ogniowy zapłonnika. Połączenie jest stosunkowo nietrwałe, Łączy się/uzbraja  przed rozpoczęciem działań ( do boju) . Trzy w torbie jeden w wyrzutni, ale to w wypadku "nadmiaru". Należy wziąć pod uwagę ze normalnie są ograniczone zapasy amunicji. Nikt tego nie nosi w kieszeni. W torbie albo w "rurze".  Żadne czary, oni an razie mają full dostawy, ale do czasu, bo zapasy się kończą vide Canada.

Czy nie nosi w rurze gotowych , i to jak widac nawet nie w walce tylko marszu ? Nie jest to jedyne zdjecie gdzie widac gotowe do strzelania rury. Czy sie skoncza dostawy ? napewno nie  gdyz RPG produkowany i uzywany byl/jest w krajach otaczajacych Ukraine jak rownierz dostaja RPG z USA gdzie sa produkowane. Poza tym sily Rosjan tez nie sa nie wyczerpalne , co widac po tym iz sciagaja ,, ochotnikow,, za pieniadze nawet z Syri a uzbrojenie z Chin. Poza tym planuja uzycie mlodzierzy przeszkalanych na wzor HJ , cos ta armia nie jest ta z defilad. 

Ukraiński żołnierz podczas wojny z Rosją

1051712137_(....(...0).jpg.d3f1b50bd4eb7bfe69f24e6dfd2221a0.jpg

National Guard of Ukraine Purchases American-Made RPG-7 Launchers.

Edited by bulik58
  • Like 2

Napisałem, że nosi się jak wygodnie i ile trzeba, także w rurze. Napisałem, ze połączenie jest w miarę delikatne,  aluminiowy gwint, wiec "za paskiem" albo w cholewie buta nie da się nosić.

• Like 1

Ale się dyskusja rozpętała, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć. Np. że USA produkują RGRury.  Od razu - u nas z tego co się orientuję trzymało się prawą rękę na spuście a lewą na drugim chwycie. Na ostatnim zdjęciu widzę odwrotnie - ale to chyba w trakcie ustawiania na ramieniu. Chyba że strzelec leworęczny, ale wtedy chyba z lewego ramienia miał by wygodniej.

2 godziny temu, chorąży napisał:

Napisałem, że nosi się jak wygodnie i ile trzeba, także w rurze. Napisałem, ze połączenie jest w miarę delikatne,  aluminiowy gwint, wiec "za paskiem" albo w cholewie buta nie da się nosić.

Panie ,, chorazy,,  moja odpowiedz odnosi sie do panskiego stwierdzenia : Połączenie ładunku miotającego z pociskiem to gwint chyba m14.  o dużym skoku gwintu ś , aluminiowe połączenie, wewnątrz - otwór ogniowy zapłonnika. Połączenie jest stosunkowo nietrwałe, Łączy się/uzbraja  przed rozpoczęciem działań ( do boju).  

Poza tym nie daje to odpowiedzi dlaczego b.czesto na zdjeciach lub filmikach widac iz elementy skladowe pocisku sa odzielnie i skrecaja dopiero przed uzyciem , a przecierz nic by nie przeszkadzalo skladowac je razem.  O kieszeniach i butach juz nie wspomne. Sadze iz lepiej zakonczyc ten temat gdyz ze zwyklej dyskusji rodzi sie konflikt.

14 minut temu, Michal_G napisał:

Ale się dyskusja rozpętała, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć. Np. że USA produkują RGRury.  Od razu - u nas z tego co się orientuję trzymało się prawą rękę na spuście a lewą na drugim chwycie. Na ostatnim zdjęciu widzę odwrotnie - ale to chyba w trakcie ustawiania na ramieniu. Chyba że strzelec leworęczny, ale wtedy chyba z lewego ramienia miał by wygodniej.

Widac po samej rurze iz rozni sie znaczaco od oryginalu. Gdzies wyczytalem iz rownierz kalachy sa tam produkowane i to zarowno na rynek cywilny jak i wojskowy. Obstawiam iz w ten sposob raz ze zolnierze amerykanscy maja mozliwosc zapoznac sie z tym sprzetem a poza tym jest to artykul eksportowy na rynki krajow gdzie ta bron jest rozpowszechniona.  Czyli wszystko w mysl zasady iz pieniadz nie smierdzi

RPG-7

na tym zdjeciu widac RPG w wydaniu amerykanskim.

708866144_(....(...0).jpg.1b17437d23d59e034d0b036fd64a8f31.jpg

Edited by bulik58

15 godzin temu, bulik58 napisał:

Panie ,, chorazy,,  moja odpowiedz odnosi sie do panskiego stwierdzenia : Połączenie ładunku miotającego z pociskiem to gwint chyba m14.  o dużym skoku gwintu ś , aluminiowe połączenie, wewnątrz - otwór ogniowy zapłonnika. Połączenie jest stosunkowo nietrwałe, Łączy się/uzbraja  przed rozpoczęciem działań ( do boju).  

Poza tym nie daje to odpowiedzi dlaczego b.czesto na zdjeciach lub filmikach widac iz elementy skladowe pocisku sa odzielnie i skrecaja dopiero przed uzyciem , a przecierz nic by nie przeszkadzalo skladowac je razem.  O kieszeniach i butach juz nie wspomne. Sadze iz lepiej zakonczyc ten temat gdyz ze zwyklej dyskusji rodzi sie konflikt.

Racja, a jeżeli się uniosłem to sorry, nie było moją intencją..

Ja sie nie obrazilem , zycie i ludzie sa dobrymi nauczycielami . Nauczylo mnie to kiedy trzeba trwac przy swoim zdaniu a kiedy zakonczyc dyskusje lub przyznac racje innemu. Ale bylo minelo , czas na obowiazki i przyjemnosci modelarskie i miec nadzieje iz ta bezsensowna sytuacja sie zakonczy wkrotce.

51 minut temu, chorąży napisał:

Racja, a jeżeli się uniosłem to sorry, nie było moją intencją..

Ja sie nie obrazilem , zycie i ludzie sa dobrymi nauczycielami . Nauczylo mnie to kiedy trzeba trwac przy swoim zdaniu a kiedy zakonczyc dyskusje lub przyznac racje innemu. Ale bylo minelo , czas na obowiazki i przyjemnosci modelarskie i miec nadzieje iz ta bezsensowna sytuacja sie zakonczy wkrotce.

• Like 1

1 godzinę temu, neptun1939 napisał:

Tak samo jak chrzanienia, że na UA większość jest neonazistami. Dla przeciwwagi z Donieckiej Republiki ostatnio wychaczono "antynazistę" z malućką naszywką SS Totenkopf a pod nią Valknot, podobnych kwiatków pewnie jeszcze wyjdzie więcej.

Nikt nie kwestionuje, że pułk? batalion? ( nie wiem czym to już jest) Azov jest w znacznym odsetku złożony z Neonazistów i zdjęcia/nagrania potwierdzające to  wypływają nieprzerwanie od 2014 roku... Czy zatem dowodzi to że cała Ukraina i Armia Ukraińska jest sympatykami nazizmu? 
 U nas w kraju niestety też jest nie lepiej: znaczna część osób ze skrajnie prawicowych organizacji typu ONR czy MW i środowisk kibolskich też ma sporo sympatyków nazizmu w swych szeregach z czym się nie ukrywają. Wystarczy przejrzeć zdjęcia i nagrania z Marszu Niepodległości. I co u nas w kraju też Związek Radziecki ( nie oszukujmy się, w Rosji, NIC się nie zmieniło od 1917 roku) ma przeprowadzić akcję "denazyfikacji" jak na UA bo 1% debili nie odrobiło lekcji historii? 

,, Nikt nie kwestionuje, że pułk? batalion? ( nie wiem czym to już jest) Azov jest w znacznym odsetku złożony z Neonazistów i zdjęcia/nagrania potwierdzające to  wypływają nieprzerwanie od 2014 roku... ,, niewielu wie, mowi o tym iz w ich szeregach bylo bardzo wielu przedstawicieli skrajnej rosyjskojezycznej prawicy , pochodzacej z terenow Ukrainy gdzie pozniej stworzono 2 Republiki Doniecka i Luganska. Azov powstal w 2014 roku , jako batalion ochotniczy w jego szeregach bylo bardzo wielu kiboli , chuliganow itp, glownie ze wschodniej Ukrainy. Weterani tej jednostki zalozyli partie polityczna ,,Korpus Narodowy,,  Z pewnoscia sa tam elementy  ktore ja nazywam ,, nie reformowalne,,  lecz jest tez bardzo wielu ktorzy nie maja nic wspolnego z nacjonalistami . Niestety miano nacjonalisty przylepia sie kazdemu z jego czlonkow , podsyca to w umiejetny sposob propaganda rosyjska , ktora swoje niepowodzenia usprawiedliwia tym iz walcza z fanatykami, faszystami ,szalencami , narkomanami. 

• Like 1

• Super Moderator

ostatni raz, bez wycieczek polityczno- historycznych,  forum modelarskie a zaczyna się  w każdym temacie robić  dym, więcej nie będę upominał tylko wysyłam na urlopy, jak widać sytuacja na świecie nie ma dobrego wpływu na modelarzy więc będzie czas na klejenie a nie klepanie w klawisze...

• Like 1

• 3 weeks later...