Skocz do zawartości

Masterbox "Russian-Ukrainian War series, Kit №1. Ukrainian soldier, Defence of Kyiv, March 2022" skala 1/24th i 1/35th


robertmodelarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Czy aby strzelec RGRury nie powinien mieć czegoś lżejszego niż AK z drewnianą kolbą? W WP najczęściej występował / występuje Rak lub Glauberyt, na Ukrainie pasował by AKSU. No chyba że Azow co ma to daje...  Nie wiem jak Ukraińcy noszą amunicję do granatników, u nas był do tego specjalny plecak  / zasobnik, nie sterczały z za pleców.

To tylko moja taktyczno - rekonstrukcyjna czepliwość, sama idea figurek super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 15:27, myszaty napisał:

Ja miałem AKMS-a...a pociski tachało się w takim drelichowym  plecaku...3 szt. w dwóch częściach jak dobrze pamiętam?

 

Komplecik w kolorze

 

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bulik58 napisał:

co do samych ladunkow to sa one juz gotowe do uzycia jak na 2 zdjeciu

No właśnie tak mi coś nie grało, 3 sztuki wchodziły z ,,dokręconym" ładunkiem...i sterczały.

Gdzieś mam fotkę ( tradycyjną) ze strzelania na Błędowskiej... 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie ładunku miotającego z pociskiem to gwint chyba m14.  o dużym skoku gwintu ś , aluminiowe połączenie, wewnątrz - otwór ogniowy zapłonnika. Połączenie jest stosunkowo nietrwałe, Łączy się/uzbraja  przed rozpoczęciem działań ( do boju) . Trzy w torbie jeden w wyrzutni, ale to w wypadku "nadmiaru". Należy wziąć pod uwagę ze normalnie są ograniczone zapasy amunicji. Nikt tego nie nosi w kieszeni. W torbie albo w "rurze".  Żadne czary, oni an razie mają full dostawy, ale do czasu, bo zapasy się kończą vide Canada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nosi się jak wygodnie i ile trzeba, także w rurze. Napisałem, ze połączenie jest w miarę delikatne,  aluminiowy gwint, wiec "za paskiem" albo w cholewie buta nie da się nosić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się dyskusja rozpętała, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć. Np. że USA produkują RGRury.  Od razu - u nas z tego co się orientuję trzymało się prawą rękę na spuście a lewą na drugim chwycie. Na ostatnim zdjęciu widzę odwrotnie - ale to chyba w trakcie ustawiania na ramieniu. Chyba że strzelec leworęczny, ale wtedy chyba z lewego ramienia miał by wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bulik58 napisał:

Panie ,, chorazy,,  moja odpowiedz odnosi sie do panskiego stwierdzenia : Połączenie ładunku miotającego z pociskiem to gwint chyba m14.  o dużym skoku gwintu ś , aluminiowe połączenie, wewnątrz - otwór ogniowy zapłonnika. Połączenie jest stosunkowo nietrwałe, Łączy się/uzbraja  przed rozpoczęciem działań ( do boju).  

Poza tym nie daje to odpowiedzi dlaczego b.czesto na zdjeciach lub filmikach widac iz elementy skladowe pocisku sa odzielnie i skrecaja dopiero przed uzyciem , a przecierz nic by nie przeszkadzalo skladowac je razem.  O kieszeniach i butach juz nie wspomne. Sadze iz lepiej zakonczyc ten temat gdyz ze zwyklej dyskusji rodzi sie konflikt.

Racja, a jeżeli się uniosłem to sorry, nie było moją intencją..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

ostatni raz, bez wycieczek polityczno- historycznych,  forum modelarskie a zaczyna się  w każdym temacie robić  dym, więcej nie będę upominał tylko wysyłam na urlopy, jak widać sytuacja na świecie nie ma dobrego wpływu na modelarzy więc będzie czas na klejenie a nie klepanie w klawisze...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.