Skocz do zawartości

Vickers Welington Mk.III 1/48 TRUMPETER


Sudus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Przedstawiam mój ostatnio ukończony model.

Nie znalazłem nigdzie zdjęć Wellingtona Mk.III w barwach PSP (albo źle szukałem 😉 ) ale mimo to zgodnie z motywem przewodnim mojej kolekcji zrobiłem go z biało-czerwoną szachownicą.

Litery kodowe oraz nr seryjny wziąłem z książki A.Morgały Polskie Samoloty Wojskowe 1939-1945 wydawnictwa MON 1976 na której się "wychowałem" :)

Do bodowy modelu wykorzystałem blaszki Eduarda tablica przyrządów i pasy bezpieczeństwa których i tak nie widać :) no i lufy od Mastera.

Litery kodowe postanowiłem zrobić czerwone. To taka moja wersja. Malowane od szablonu który wykonałem samodzielnie 😆

Model w barwach 305 dywizjonu SMoE  BK305

Malowanie: powierzchnie dolne Mr Color C 125 Cowling Color , powierzchnie górne MrColors C 361 Dark Green i C 369 Dark Earth.

I teraz na półkę koło Lancastera. Jak się zmieści 😉

Zapraszam do oglądania

Pozdrawiam

Piotr

DSC_4063.JPG

DSC_4064.JPG

DSC_4065.JPG

DSC_4066.JPG

DSC_4068.JPG

DSC_4069.JPG

DSC_4073.JPG

DSC_4079.JPG

DSC_4080.JPG

DSC_4084.JPG

DSC_4085.JPG

DSC_4088.JPG

DSC_4089.JPG

DSC07369.JPG

DSC07372 (2).JPG

DSC07377.JPG

DSC07381.JPG

  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Errata 😉

Faktycznie nie dałem zdjęcia spodu więc nadrabiam teraz. Nie zrobiłem śladów spalin gdyż nie wiedziałem jak się układają na samolocie. Nie chciałem tego spieprzyć więc zostaje tak jak jest :)

Przedstawiam też porównanie z Lancasterem. Przepraszam za zdjęcia ale to było tak na szybko. A do tego nie maiłem miejsca na zdjęcie porównawcze :)

Jest też zdjęcie oklejonego modelu do cieniowania poszycia płóciennego. Nie wiem czy to wyszło dobrze ale czytając Wasze komentarze widzę że się podoba czyli jest ok.

No i nie zmieścił się razem z Lancasterem na jednej półce ale myślę że obydwa modele mają dobre towarzystwo 🙂 swoją drogą Beaufighter jest duży w stosunku do Wellingtona :)

Pozdrawiam

Piotr

DSC_4095 2.JPG

DSC_4111 1.JPG

DSC_4116 1.JPG

IMG_20220729_231430 1.jpg

DSC_4069 1 2.jpg

pobrane 2.jpg

pobrane (1) 1.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, dołączam do głosów, że szkoda zakrytego wnętrza. Ładnie odtworzone powierzchnie, wygląda zacnie. Jak cała kolekcja zresztą :) 

PS. Jak kleiło się trampkowego Wellingtona?  

Edytowane przez tenzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że model się podoba 😀

W dniu 16.08.2022 o 21:47, tenzan napisał:

 

PS. Jak kleiło się trampkowego Wellingtona?  

Nie miałem żadnych problemów.Jedynie co to poprawiłem mocowanie skrzydeł do kadłuba. Przewierciłem otwór przez kadłub na wylot i wkleiłem tam odpowiednio przyciętą szprychę rowerową na którą nasunąłem skrzydła. Teraz mam pewność podnosząc model za skrzydło że się nic nie urwie :)

 

2 godziny temu, empit napisał:

 

Po zamaskowaniu kratownicy czym pryśnięty ? 

Bardzo rozrzedzoną farbą MR Color C33  czarny matowy

 

Godzinę temu, Kon_Bar napisał:

Moje ulubione zdjęcie - pokazuje ile pracy musiałeś włożyć w to malowanie! Super!

No trochę czasu mi to zajęło  😆 ale efekt mi się spodobał. Zrobiłem wpierw próbę na kawałku lewego skrzydła co widać na zdjęciu bo nie jest zamaskowany. Gdyby nie wyszło miałbym mniej do ponownego malowania 😃 .Miałem akurat  taśmę maskującą o szerkości  ok.1 mm która nadała się idealnie i nie musiałem przycinać pasków z szerszej taśmy :)

Dziękuję za słowa uznania 😄

Pozdrawiam

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak prawdę mówiąc, to bardzo nie lubię modelu Trumpetera za efekt sflczałego balona na powierzchniach modelu. Uważam, że zwłaszcza na skrzydłach wygląda to mocno karykaturalnie. Twoje malowanie starannie i pieczołowicie podkreśla ten efekt 😉  Mi się kojarzy bardziej z zakładkowym poszyciem karaweli lub innej drewnianej jednostki pływającej niż płótnem opinającym żebrowanie. No ale to tylko moje spostrzeżenie na boku poczynione dla paddierżki razgawora. I żeby przykryć zazdrość, że Ty już swojego Wellingtona masz na półce, a mój ciągle czeka w pudle 😉 

Pozdrawiam,

Michał

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 1.09.2022 o 20:33, marcin70 napisał:

A dlaczego szachownica jest odwrócona ?   

 

W dniu 3.09.2022 o 15:54, Wymysl napisał:

Dlaczego kolektor spalin jest pomalowany tak dwukolorowo?

DSC_4089.JPG

 

A posiłkowałem się instrukcją Techmodu :) co prawda Wellingotna Ic .

Ale patrząc na zdjęcia samolotów z 305 dywizjonu można zauważyć że szachownice malowane były i normalne i odwrócone więc przyjąłem że jest dobrze 😄

 

http://www.polishsquadronsremembered.com/305/Pic_gal.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.