Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk 1A. - Dywizjon 303 Bitwa o Anglie, Hobby2000, 1:72


alienus

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, alienus napisał:

Jakieś dobre rady?

Zamiast prawie czarnym to bym użył koloru kamuflażu z domieszką czarnego. Tak 1:1. Jeśli robisz to pierwszy raz to warto poćwiczyć na boku na jakimś złomie. :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Roland_Sebastian said:

Zamiast prawie czarnym to bym użył koloru kamuflażu z domieszką czarnego. Tak 1:1. Jeśli robisz to pierwszy raz to warto poćwiczyć na boku na jakimś złomie. :)

Na spód to mogę niebieski z czarnym zmieszać, ale na górze to mam 2 kolory w kamuflarzu, więc to podejście raczej nie zadziała 🤔. Chyba jednak górę psiknę po prostu czarnym a spód mieszanką 1:1.

Nad maskowaniem kamo też rozmyslam 🤔, czy zrobic maski z papieru - takie przykladane do modelu w trakcie psikania, czy raczej kleić elastyczną taśmą maskującą do krzywych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, alienus napisał:

ale na górze to mam 2 kolory w kamuflarzu

Robię preshading dla każdego koloru kamuflażu osobno. 

Edytowane przez Roland_Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alienus napisał:

Nad maskowaniem kamo też rozmyslam 🤔, czy zrobic maski z papieru - takie przykladane do modelu w trakcie psikania, czy raczej kleić elastyczną taśmą maskującą do krzywych.

Maska musi być umocowana, tak aby nie zduchnęło jej ciśnienie z aerka. Wałeczki z patafixsu/bluetaca na krawędziach koloru i przestrzeń między nimi wypełniona kształtką z papieru albo z taśmy. Albo kształtki (maski) z papieru przyklejone na małych kuleczkach lub wałkach z powyższych mas. Podstawki muszą być blisko krawędzi maski, tak żeby w miarę sztywno trzymały.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

 

Załaczam link do ciekawej sesji zdjeciowej hawkera w Fińskim muzeum:

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235099841-hawker-hurricane-mkia/

 

Miałem też okazje pomalować drobnicę,  wystające części kabiny oraz wnęki podwozia i golenie. Metaliki malowlem najpierw c28 potem rozjasnialem delikatnie c8.

 

Felgi w kolkach malowałem pierwszy raz od masek, zamiast ręcznie, i bardzo jestem zadowolony z efektu. Jednak warto to kleić 😉

 

Pozdrawiam 

 

20221024_084341.thumb.jpg.6845efea86e080f91cbd6930421ab7e1.jpg

 

20221024_084428.thumb.jpg.e7b9733ce296b40773a8d0431e90a2b1.jpg

 

20221024_084534.thumb.jpg.3c7e247bea659532d56eeb1badf184b8.jpg

 

20221024_084620.thumb.jpg.3dfdd5f643588082ea76607e61ef247d.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 22:22, alienus napisał:

No własnie jak dam to zniknie 😀

 

Nie zniknie, jeśli odpowiednio mocno rozcieńczysz farbę. Mam na myśli 1:5 lub jeszcze mocniej. Malując tak rozcieńczoną farbą zachowujesz lepszą kontrolę nad efektem, po każdej warstwie daj jej chwilę na odparowanie rozcieńczalnika i oceń czy warto jeszcze psikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, zaruk said:

 

Nie zniknie, jeśli odpowiednio mocno rozcieńczysz farbę. Mam na myśli 1:5 lub jeszcze mocniej. Malując tak rozcieńczoną farbą zachowujesz lepszą kontrolę nad efektem, po każdej warstwie daj jej chwilę na odparowanie rozcieńczalnika i oceń czy warto jeszcze psikać.

Dzięki, jakoś nie pomyślałem że można z rozcienczeniem zejść aż do 1:5. Chyba brakuje mi wyczucia też jak to powinno docelowo wyglądać. Rozumiem że za bardzo pre shade widac i trzeba to jeszcze stonować zdaniem kolegów.  Kolor cieni chyba dobry lecz są chyba za szerokie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2022 o 23:48, zaruk napisał:

 

Nie zniknie, jeśli odpowiednio mocno rozcieńczysz farbę. Mam na myśli 1:5 lub jeszcze mocniej. Malując tak rozcieńczoną farbą zachowujesz lepszą kontrolę nad efektem, po każdej warstwie daj jej chwilę na odparowanie rozcieńczalnika i oceń czy warto jeszcze psikać.

Bardzo dobrze to Kolega wytłumaczył (ja tylko takim skrótem myślowym). Natomiast zawsze można potem jeszcze kolorem bazowym (lub nieco rozjaśnionym) prysnąć środkowe obszary paneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2022 o 09:23, alienus napisał:

 

 

20221024_084534.thumb.jpg.3c7e247bea659532d56eeb1badf184b8.jpg

 

A ten grzbiet co będzie pod limuzyną to nie powinien aby być w kolorze kadłuba? (Oczywiście pomijając że w rzeczywistości tam nie było takiego schodka, ale wiadomo szkło jakoś musi siąść )

Pozdr 

ww

 

W dniu 24.10.2022 o 09:23, alienus napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/31/2022 at 8:22 PM, wuwumaster said:

 

A ten grzbiet co będzie pod limuzyną to nie powinien aby być w kolorze kadłuba? (Oczywiście pomijając że w rzeczywistości tam nie było takiego schodka, ale wiadomo szkło jakoś musi siąść )

Pozdr 

ww

 

 

 

Słusznie, pomyślę co z tym zrobić 😉 dzięki 

[edit - a wyglądać to powinno to ot tak jak na zjęciach]

h004.jpg

 

image.png.78ab9de1d212f798b0044a034ba8d67e.png

 

 

 

Edytowane przez alienus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja przed weekendem 😉

Wymalowałem oparcie na fotel oraz przerobiłem sposób montażu pasów by było podobnie jak na zdjeciach z muzeum.

 

20221104_172211.thumb.jpg.da618efd056e417cd27f7e3d0909e3fc.jpg

 

A tu już siedzi w kabinie na patafix.

Zamontuje je na samym końcu by nie uszkodzić elementów przy dalszych zabawach. Nawet fajnie to wygląda 😅

 

 

20221104_172349.thumb.jpg.509d1f0213afc96764c8f57d520ae504.jpg

 

Pozdrawiam 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.