Skocz do zawartości

Ślicznotka z Memphis 1/72 Revell


Adamo722

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, marek d napisał:

.. ja by się tego trzymał. Zmierzał by do koloru widocznego na fotce którą wkleiłeś. Zaznaczyłem.

Ale o co chodzi? O bronze green, czy kolor przediału bombardiera?

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xmen napisał:

Normalnie aż mi głupio że się odezwałem.Tylko narobiłem koledze roboty.

Spoko po to jest forum lepiej teraz niż po sklejeniu połówek :piwo:

Tak z ciekawości czy ma może ktoś planu przebiegu nitów na B-17F i może udostępnić?

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcesz wyciskać? Nie wiem czy efekt wart jest pracy. B-17 miał wypukłe nity, więc jeśli podkreślisz wgłębne nity washem, będzie to wyglądało nierealistycznie. A jak nie podkreślisz, to w ogóle nie będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, HKK napisał:

Ale o co chodzi? O bronze green, czy kolor przediału bombardiera?

Nie zbyt jasno napisałem. Pierwsza część do Admo By trzymał się tego co napisałeś o rekonstrukcji.

Dalej co ja bym zrobił, ale ja nie jestem ortodoksem ani modelarzem redukcyjnym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na problem źle odlanej części do Ślicznotki

Jak Rewell rozpatrzy będzie Ślicznotka jak nie w innym malowaniu

 

IMG20220913194022.jpg

Dziś niewiele powycinane drzwi i stelaż w kabinie oraz zamówiłem farby. 

c.d.n.

 

IMG_20220913_195241.jpg

IMG_20220913_195316.jpg

Potrzebuję jeszcze namiarów na reklamacje do Rewella bo mi gdzieś wcielo:szczerbol:

Edytowane przez Adamo722
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pisałem do naszego dystrybutora Revella na Polskę, czyli klockowej firmy Cobi. Świetny kontakt i ramkę z poprawną częścią do MiG 21 F-13 przysłali mi nieodpłatnie bez najmniejszych kłopotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sjr napisał:

Ale potrzebujesz których części? Części których zdjęcie wstawiłeś tzn 76 i 77 nie idą do b-17f

Sprawa nieaktualna bo znalazłem brakujący element do mojej wersji, który był odłamany i faktycznie to nr 74. A te elementy wyżej to chyba do wersji G. Wracamy do klejenia i nauczka na przyszłość lepiej kilka razy sprawdzić. Ale gafa:szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trochę podpatruję model poniżej ale generalnie staram się go zrobić jakby był po 25 misjach a nie po remoncie 

https://www.mojehobby.pl/products/B-17F-Flying-Fortress-39617134.html#gallery_start

 

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czuje się wywołany do tablicy. 

Mam ten model (HK Models) więc zajrzałem do instrukcji i tak: kolor G

 

20221003_193017.thumb.jpg.0c2b2d65aa5b50fa32a83889df19672b.jpg

 

Zalecane kolory to RC230 (AK) XF-26 (Tamiya) H302 (Gunze seria aqua)

 

291440031_screenshot_20221003-192805_hobbycolorconverter.thumb.jpg.123fce93af816105a79a048a311b5def.jpg

 

A tu dla porównania twój kolor

 

325501839_screenshot_20221003-192926_hobbycolorconverter.thumb.jpg.178bf98762620496dbcb429ddd77accb.jpg

 

Podłoga powinna mieć antypoślizg czyli czarny z przetarciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy i jednym ze producentom farb rozjezdzają się czasami receptury, poztym nie widzieliśmy nigdy na oczy oryginalnej próbki, i nie wiemy który kolor jest tak naprawdę prawdziwy. 

 

Chciałem też skrytykować turkus ale....

 

1280px-B-17_Flying_Fortress_Cockpit.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Moses napisał:

Nie zapominajmy i jednym ze producentom farb rozjezdzają się czasami receptury, poztym nie widzieliśmy nigdy na oczy oryginalnej próbki, i nie wiemy który kolor jest tak naprawdę prawdziwy. 

 

Chciałem też skrytykować turkus ale....

 

1280px-B-17_Flying_Fortress_Cockpit.jpg

 

 

Hej @Mosestak co do odcieni roznych producentow czy nawet tego samego producenta to zgadzam sie. I fakt trudno bedzie wlasciwy kolor dobrac bez porownania go do oryginalu.

 

Ale jest jeszcze cos takiego jak wytyczne/rozkazy itp itd. 

 

|Widzialem to zdjecie ktore zalaczyles i jest to akurat egzemplarz muzealny wielokrotnie remontowany/odnawiany wiec tez 100% nie mozna sie tym sugerowac. Jest duze prwdopodobienstwo ze im sie kolor rozjechal. 

 

Może ten wątek w 3 częściach pomoże 

https://inchhighguy.wordpress.com/2019/09/11/b-17-flying-fortress-interior-colors-part-i/#:~:text=Early B-17s had insulative,left unprimed in natural Aluminum.

 

Edytowane przez kzugaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Adamo722 changed the title to Ślicznotka z Memphis 1/72 Revell

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.