Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mirage3 napisał:

 

Oczami wyobraźni widzą te epickie gównoburze na Modelworku... Stąd morda sama się zaciesza wink4

Nic epickiego nie przewiduję. Żadnych banów i kłódek nie będzie , nawet czasowych, a tym się mierzy poziom wzburzenia. Ostatnio mało w tych gównoburzach inwencji i moja szabla ripost rdzewieje, ale nie traćmy nadziei. Podrzucę temat: Robią dobrze Japończykom, a nas Polaków mają w rzyci. 

 

42 minuty temu, zatras napisał:

A to nie Bułhak i Ciepierski ,rozpływają się nad swoim nowym wyrobem ??? :szczerbol:

 Żaden z rozpłyniętych nie ma kapelusza i obaj mają włosy na głowie. To chyba jednak nie B. i C.

Edytowane przez letalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  może byśmy napisali co sądzimy o tej premierze, zamiast rozkręcać aferę z niczego?

Doceniam fakt, że powstał kolejny nieoczywisty zestaw. Zapewne przez miłośników lotnictwa z czerwonym kółkiem mocno oczekiwany. Arma ma sentyment do tematów pacyficznych, czego zresztą nigdy nieukrywali.  Dla mnie, Ki-43 to temat zupełnie nieinteresujący więc żałuję, ale pretensji nie mam. Zapewne będzie się dobrze sprzedawał.

Cena również mnie mało obchodzi. Czy będzie po 50 czy po 200 PLN nie kupię. A Lightninga w 72 bym kupił i za 300. Chociaby dlatego, że kupując średnio 2 modele rocznie, nie mam szans zaoszczędzić żadnej liczącej się w skali roku kwoty, nawet gdyby modele były za darmo. Więc tym bardziej, różnica w cenie o 20 czy 30 procent mnie nie rusza.

Już więcej zaoszczędziłbym na materiałach i akcesoriach gdyby były tańsze. 200 ml podkładu Bilmodel kosztuje absurdalne 85 zł i to bezpośrednio od wytwórcy. I jakoś narzekań nie słychać.

Edytowane przez HKK
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BRAVO112 napisał:

a co brakuje temu z Academy?

nie moj samolot, ale zapytam

chodzi oczywiscie o WW2..?

Jedyna wersja to J.  Bardzo złe w kształcie gondole silnika. Brak oddzielnych powierzchni sterowych. Ubogo w kabinie i we wnękach podwozia. Ogólnie, brak szczegółu jak na dzisiejsze standardy. Wszystko do poprawienia aftermaketami, ale z ich dostępnością jest już kłopot.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HKK napisał:

może byśmy napisali co sądzimy o tej premierze,

Mówisz i masz.

Z mojego punktu widzenia nic specjalnego.

Bardziej bym się cieszył z wersji Ki-43 I.

Gdyby zaś wydali coś z Francji lub Włoch w jakości do której nas przyzwyczaili to robię w domu ołtarzyk dziękczynny.

 

Ps.Cena bez znaczenia.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A misie podoba ten ruch army.

Mający na celu polepszenie/utrzymanie wyników biznesowych .

Porównując place u nas z ceną wyrobów army, są naprawdę drogie.

Bardzo rzadko zdarza się u nas płacą,przeliczalna, w okolicy 100 PLN na godzinę, i to jest ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xmen napisał:

 

Bardziej bym się cieszył z wersji Ki-43 I.

Pierwszą wersje Oscara zrobił niedawno genialny jak zwykle Fine Molds. Patrząc na potrzeby japońskiego rynku, to robienie tej wersji nie byłoby najbardziej trafione, tym bardziej, że jest jeszcze Fujimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2024 o 14:33, letalin napisał:

nie beda sie mocno ogladac na to, ze inni juz te tematy zrobili. 

Myślałem że to na poważnie.

Model Fujimi jest stary i łysy jak  Kojak  w środku.

Równie dobrze można powiedzieć że jest model SH.

Jednak tak jak napisałem wcześniej nie ziębi ni grzeje mnie ten model.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie będą się mocno oglądać" znaczy, że to czas przyszły😉. Wynika to też z tego, że liczba nośnych tematów jest ograniczona i oczywiste jest, że muszą z czasem wchodzić w takie super mainstreamowe tematy jak Spitfire, czy Bf 109, bo jak nie mieć w portofolio takich ikon? A jeśli Spitfire, to przecież wybór wersji też jest bardziej, albo mniej kolidujący z tym co już jest na rynku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, letalin napisał:

Pierwszą wersje Oscara zrobił niedawno genialny jak zwykle Fine Molds. Patrząc na potrzeby japońskiego rynku, to robienie tej wersji nie byłoby najbardziej trafione, tym bardziej, że jest jeszcze Fujimi.

Tego -> https://www.scalemates.com/pl/kits/fine-molds-18747-03-ki-43-i-hayabusa-oscar--1194245

 

A jaką ma konkurencję Ki-43 ?

Hasegawa, Fujimi, Fine Molds, Special Hobby, AML - coś jeszcze ?

 

Dodam, że modelu Lightninga na pewno brakuje - a coś ostatnio pisali o odejściu od "jednosilnikowych myśliwców" 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, martinello napisał:

Tego -> https://www.scalemates.com/pl/kits/fine-molds-18747-03-ki-43-i-hayabusa-oscar--1194245

 

A jaką ma konkurencję Ki-43 ?

Hasegawa, Fujimi, Fine Molds, Special Hobby, AML - coś jeszcze ?

Ten Ki-43 Fine Molds był w ogóle dostępny u nas w sprzedaży?Bo chyba przegapiłem.

Z tych co wymieniłeś to tylko Fujimi i SH są coś warte.

Choć model Fujimi jest goły jak  dupa w środku a i model SH ma swoje za uszami.

AML to największemu wrogowi bym nie polecił.

Hasegawa to z kolei misz masz wersji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.